Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

R.Equinox 09-02-12 19:16

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 4872602)
Vand:
Bmw e30 m3 Coupe an 1987 - motor: de pe e36 m3 - 286cp/210kW.-pret:7000e
s-au schimb cu diferenta cu ceva mai nou: e46 m3,e36 m3,135i,z4 3.5i si nu numai Bmw,astept oferte.

Daca era pe alb il luam eu....Bafta la vanzare

Am cumparat 4 amortizoare Bilstein....masina sa lasat destul de bine..

Enjoy:arrow:

PS-Peste 2 saptamani masina va fii pe numele meu...;)

quick_silver2 10-02-12 12:21

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4873131)
Daca era pe alb il luam eu....Bafta la vanzare

Am cumparat 4 amortizoare Bilstein....masina sa lasat destul de bine..

Enjoy:arrow:

PS-Peste 2 saptamani masina va fii pe numele meu...;)

S-a dat oricum,deci sunt deschis la oferte auto.

KidForDrift 10-02-12 14:32

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
Sa vedeți pe ce am pus mana:twisted:::shock:
Alfa Romeo Brera Italia Independent 2008:D(DOAR 900 SCOASE DIN FABRICA!!! ASA CA E LIMITED EDITION):-P
Motor:Alfa 3.2L V6 JTS,191kW(260 HP),Benzina.
Cutie:6 Viteze Manual
Limitata:250 Kp/h
Consum:11L/100KM
Suspensii:Greddy Type-S
Jante:BBS 19'

Pret:33.000 euro

ebone 10-02-12 15:55

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
7 Attachment(s)
Mi`au sosit azi jantele. O pereche de BEE-R B5 pe 18".

Asadar, priviti produsul final :D

Doua poze de la prima sedinta foto, cum arata...:lol:

Masina este evaluata la 8500 Euro

Sper sa gasesc un cumparator repede.

Astept oferte de Bmw e36 1.8

quick_silver2 10-02-12 16:20

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Cumpar masina cu plata pe loc,
gama:
Vw,
Audi,
Seat,
Skoda,
Porsche,
Bentley
sau
Bmw
sau
Nissan
sau orice,nu conteaza an.
Astept oferte cu poze la pret decent.

ebone 10-02-12 16:38

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 4874520)
Cumpar masina cu plata pe loc,
gama:
Vw,
Audi,
Seat,
Skoda,
Porsche,
Bentley
sau
Bmw
sau
Nissan
sau orice,nu conteaza an.
Astept oferte cu poze la pret decent.

te intereseaza nissanu meu? ;;)

grc 10-02-12 17:35

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
Sal revin cu Skoda am pus pe ea kit de Octavia EVO II cu bara fata/spate si eleron 2000 ron am dat pe el :). Ieri am dat comanda de kitul pt twin-turbo :D o sa vina saptamana viitoare luni sau marti si dupa ma apuc sa le pun. kitu contine turbinele, admisie/evacuare turbine si un intercooler pretul il zic dupa ce o sa fie pe masina. Acum niste poze cu Skoda la saloon :)))))

Si am vandut Dusterul cu 20 mii E acum caut si eu masina:D vreau oferte bani jos, masinile sa fie mai noi

quick_silver2 10-02-12 17:57

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by grc (Post 4874643)
Sal revin cu Skoda am pus pe ea kit de Octavia EVO II cu bara fata/spate si eleron 2000 ron am dat pe el :). Ieri am dat comanda de kitul pt twin-turbo :D o sa vina saptamana viitoare luni sau marti si dupa ma apuc sa le pun. kitu contine turbinele, admisie/evacuare turbine si un intercooler pretul il zic dupa ce o sa fie pe masina. Acum niste poze cu Skoda la saloon :)))))

Si am vandut Dusterul cu 20 mii E acum caut si eu masina:D vreau oferte bani jos, masinile sa fie mai noi

:lol: un Duster cu toate optionalele maxim maxim este 18.200 euro
Deci,nu te cred ca ai dat-o cu 20.000 euro :lol:

grc 10-02-12 18:24

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 4874684)
:lol: un Duster cu toate optionalele maxim maxim este 18.200 euro
Deci,nu te cred ca ai dat-o cu 20.000 euro :lol:

am dat nou pe el 14.000

Tomas_SlrR 10-02-12 18:41

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Quick Ce Zici De :

Dacia Logan 2009
Caroserie:Sedan
Putere: 73 CP / 53 KW
Capacitate cilindrica:1400 cm³
Clasa de poluare:EURO 3
Culoare: Gri
Numar de locuri: 5 Locuri
Aer conditionat: Manual
Numar de usi: 5 Usi
Cutie de viteze: Manuala
Tractiune: Fata

Dotari
Airbag ||Inchidere centralizata|| Servodirectie
Geamuri electrice||| Proiectoare |||Radio/CD


An: 2009
Km: 110.000
Carburant: Benzina
Stare tehnica: Neavariat

Jante Stock originale fara capace si anvelope iarna michelin x4

Pret 4500e nu negociez 8)

KrYpToN 10-02-12 18:59

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
am terminat pisica de vopsit si montat piese.. multam equinox si quick de ajutor..

grc 10-02-12 19:15

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by Tomas_SlrR (Post 4874755)
Quick Ce Zici De :

Dacia Logan 2009
Caroserie:Sedan
Putere: 73 CP / 53 KW
Capacitate cilindrica:1400 cm³
Clasa de poluare:EURO 3
Culoare: Gri
Numar de locuri: 5 Locuri
Aer conditionat: Manual
Numar de usi: 5 Usi
Cutie de viteze: Manuala
Tractiune: Fata

Dotari
Airbag ||Inchidere centralizata|| Servodirectie
Geamuri electrice||| Proiectoare |||Radio/CD


An: 2009
Km: 110.000
Carburant: Benzina
Stare tehnica: Neavariat

Jante Stock originale fara capace si anvelope iarna michelin x4

Pret 4500e nu negociez 8)

dai si plinu facut la el? :)

Tomas_SlrR 10-02-12 19:24

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by grc (Post 4874828)
dai si plinu facut la el? :)

pai c-am e full rezervoru si mai are si canistra de 10l in portbagaj plina ptr urgente :)) ca am crezut ca plec cu el pana la Tulcea si poate raman pe akolo vreo 2 nopti inzapezit si daia i-am facut plinul:)

KidForDrift 10-02-12 19:41

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
E posibil sa am un potential cumparator ptr Alfa Romeo!:twisted:
Revin cu Skyline-ul:
L-am ascultat pe Tomas si am luat un kit complet de Skyline East bear GTR:joy:
Am dat jos capota si eleronul fiindca trebuie sa vina cele noi..8).
Revin cu poze cand apare ceva nou :wave:

quick_silver2 10-02-12 20:51

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
N-am crezut niciodata ca o sa zic dar,da...
sunt foarte foarte foarte fericit,
acum am ajuns acasa inghetat daar sa stiti ca sa meritat,de ce?
Mi-am cumparat masina in cele din urma...
astazi pe la ora 12-1 dupa masa,
'rasfoiam' site-urile vanzari auto in orasele din jurul orasului meu inclusiv in orasul meu,cand deodata imi sare in ochi un titlu:
'Vand Honda s2000 cu mici probleme tehnice,an fabricatie 2000,luna ianuarie...pret 6500 euro' de la un anunt dintrun oras vecin,orasului meu.
ok,zis si facut...sun pe baiat (anuntul era proaspat postat),stabilesc o intalnire cu el mai spre dupa-masa,mananc ceva pe fuga si ma urc in taxi sa plec la gara sa imi cumpar bilet de tren...
timpul trecuse,ajung in cele din urma sa ma intalnesc cu baiatul respectiv,vad masina si pana la urma am cumparat masina la 6300 euro.
Ok,zic eu in gandu meu: " m-am ales cu cotet pe cap,fara acoperis solid si cu probleme tehnice " dar,ramane de vazut...
cam asta a fost povestea mea si acum mici detalii cu decapotabila:

Marca: Honda.
Model: s2000.
Luna fabricatie: Ianuarie.
An fabricatie: 2000.
Kilometrii: 174.000.
Tipul caroseriei: Cabrio.
Combustibil: Benzina.
Motor: 1997 cm³ | 240 cp, | 177kW |.
Transmisie: Manuala, cu 6 viteze.
Numar locuri: 2.

Plusuri:
-jante: Rays Gram Lights 17 inch.
-frane:
Willwood
4x etrieri cu 6 pistonase.
4x discuri 310 mm diametru.
suspensie:
H&R Ultra Low reglabila pe inaltime,duritate,camber,etc (cam uzata saraca)

Minusuri:
masina nu cred ca mai are toti cei 240cp cat avea acum 12 ani,ar fi necesar o revizie completa,plus facut unghi de fuga.

Cam asta-i 'caruciorul de butelii' :


All times are GMT +2. The time now is 06:02.

- Copyright 2026 4Tuning