![]() |
Re: DACIA 1300
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: DACIA 1300
Quote:
|
Re: DACIA 1300
2 Attachment(s)
Quote:
O poza furia :D |
Re: DACIA 1300
4-2-1 si 4-1 se refera la arhitectura evacuarii, cum se unesc tevile, cate niveluri de tevi sunt.
4-1 inseamna 4 tevi ce pleaca din chiulasa, si se unesc toate odata. 4-2-1 inseamna 4 tevi ce pleaca din chiulasa, se unesc mai intai in 2, apoi cele 2 intr-una singura. http://www.redline360.com/garage/4-1...kes-more-power 4-1 e pentru putere, 4-2-1 e pentru cuplu, solutia de compromis. Tevile ar trebui sa fie in progresie, subtiri la 4, medii la 2, groase la 1. 40 mi se pare mult pentru chiulasa, gaurile de acolo au in jur de 32/28 din amintiri. Dar e treaba de preferinte, daca tu vrei doar 7000rpm, atunci mai gros cu 4-1 e mai potrivit. Sunt foarte multe de studiat, spor! |
Re: DACIA 1300
4 Attachment(s)
Quote:
Gata si cu fan controlleru pe al doilea ventilator :D |
Re: DACIA 1300
1 Attachment(s)
O poza ca doamnele :D
|
Re: DACIA 1300
11 Attachment(s)
Cateva poze cu masinuta si cu cateva piese primite moca :D
Ce ziceti, ii sta bine la ceasul ala acolo? |
Re: DACIA 1300
Nu prea vine bine ceasul ala.
In afara de bord, ai si aeroterma si cu tubulatura? Ma gandesc ca te ajuta la dezaburire. Daca tot ai optat pentru CN4, este pacat sa nu profiti si ventilatia mult imbunatatita. |
Re: DACIA 1300
Si tie iti ating jantele astea ELBA de pasajele din spate?
|
Re: DACIA 1300
Quote:
|
Re: DACIA 1300
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: DACIA 1300
Si mie imi atingea cu cauciucuri 165/70/13 si pana cand nu am batut buza si pana nu am roluit aripile nu am scapaf de atins.Oricum daca pun greutate mai mare pe ea tot imi mai atinge un pic.
|
Re: DACIA 1300
1 Attachment(s)
Quote:
O poza cu jucariile :D |
Re: DACIA 1300
7 Attachment(s)
Ieri am schimbat cutia facuta pentru raly cu una de papuc cu codu 365 - 13 deoarece mi-a cedat grupu ( mi sa spart un satelit). A fost un pic de munca (aproximativ 13 ore) Cutia pe care am luato a fost model nou gen cum e aia de renault cu suruburi cu cap de Euri si cu capacul a 5 simplu nu cum sunt unele cu flansa aia de fier pe care se pot monta cei doi suporti de cutie. Ca sa pot monta capacul de la a 5 cu flansa aia de fier a trebuie sa iau de pe cealalta toate furcile pentru ca nu se potriveste capacul. Inafar de ce i-am facut i-am pus si pinioane de treapta a 5 de 0,76.
Rapoartele cutie sunt astfel: 8x33 1. 3,81 2. 2,23 3. 1,47 4. 1,03 5. 0,76 Azi a fost o zi perfecta pentru Daciotii :D |
Re: DACIA 1300
5 Attachment(s)
Cateva piese frantuzesti :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:06. |
- Copyright 2026 4Tuning