Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '97 Civic EK (swap K20) (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/198455-97-civic-ek-swap-k20.html)

ph88bas 15-08-12 12:51

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 5138914)
Hai sa ne facem masinile toti cum stim mai bine si vom vedea abea la rezultate care a facut o munca mai buna.... Bafta tuturor si de miine ma apuc de noul V-TEC pe care deja l-am achizitionat si sper sa iasa ceva bun.

total deacord, unii stau zeci de ore in garaje sa isi faca motoarele mai performante cu diferite metode, unii merg sute de km sa participe la curse si altii fac curse doar de la tastatura si isi mai dau si cu paprerea

fanete 16-08-12 17:00

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
sper ca ai gresit cand zis ca ai luat VTEC si ti-ai luat iVTEC :)

marutzu_vti 16-08-12 20:49

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by fanete (Post 5140284)
sper ca ai gresit cand zis ca ai luat VTEC si ti-ai luat iVTEC :)

:D:D:D:D:D:D:D:D

Toyboy 17-08-12 00:42

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
acum ca zici ca pui K20 pe EF ED EE, ca atelier specializat care se respecta ar fi urat din partea voastra sa iesiti cu o masina care nu inchide bine capota ;)

amadeus_and 17-08-12 02:11

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
1 Attachment(s)
Cine zice ca nu se inchide capota???

Toyboy 17-08-12 12:06

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by amadeus_and (Post 5140841)
Cine zice ca nu se inchide capota???

:D:D:D

negoitacata 17-08-12 18:13

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by Toyboy (Post 5140809)
acum ca zici ca pui K20 pe EF ED EE, ca atelier specializat care se respecta ar fi urat din partea voastra sa iesiti cu o masina care nu inchide bine capota ;)

Ce iti mai place sa scormonesti cu batu in ceva galben si moale.....dar asa sunt oamenii din romania

marutzu_vti 17-08-12 20:11

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Ce rau a iesit nu?:lol::lol::lol: De bine de rau pina acum am montat 10 b16 a2 ,3 k20 si sintem la numaru 4 acum care va iesi in mare fel ca este buget mare si mai este si al meu nr5 asa ca in Romania pina acum nu am mai vazut in alta parte asa ceva . Bafta tuturor si daca nu ar mai fi nuiele nu ar mai fi FUN.....;)

marutzu_vti 17-08-12 20:13

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by amadeus_and (Post 5140841)
Cine zice ca nu se inchide capota???

Din fericire masina a si luat locul 1 la clasa ei. Bafta baietilor...

Toyboy 17-08-12 23:12

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 5141525)
Ce iti mai place sa scormonesti cu batu in ceva galben si moale.....dar asa sunt oamenii din romania

ma lasi sa-l mananc singur pana la capat ?
multumesc ;)

Toyboy 17-08-12 23:15

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 5141656)
Ce rau a iesit nu?:lol::lol::lol: De bine de rau pina acum am montat 10 b16 a2 ,3 k20 si sintem la numaru 4 acum care va iesi in mare fel ca este buget mare si mai este si al meu nr5 asa ca in Romania pina acum nu am mai vazut in alta parte asa ceva . Bafta tuturor si daca nu ar mai fi nuiele nu ar mai fi FUN.....;)

tocmai d´aia Marule, ca aveti ceva experienta in spate, tre sa iasa ceva fain,...cam asa :D bafta !

https://img24.imageshack.us/img24/542...4263496511.jpg

marutzu_vti 18-08-12 10:46

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by Toyboy (Post 5141946)
tocmai d´aia Marule, ca aveti ceva experienta in spate, tre sa iasa ceva fain,...cam asa :D bafta !

https://img24.imageshack.us/img24/542...4263496511.jpg

In primul rind am pretentii la tine ,aratami si mie unde are asta admisie RBC ? si mai departe asta are baia pe pamint nu ca asta de am facuto eu ca masina mai trebuie sa se dea si la coasta si ar fi pacat sa dea cu baia de pamint prin drumurile noastre de ROMANIA sau iar nu esti de acord cu mine?
Si cum am scris mai sus unde este buget iasa si ceva unic. Unde nu ,ne limitam la ce vrea clientu.

Toyboy 18-08-12 13:49

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 5142223)
In primul rind am pretentii la tine ,aratami si mie unde are asta admisie RBC ? si mai departe asta are baia pe pamint nu ca asta de am facuto eu ca masina mai trebuie sa se dea si la coasta si ar fi pacat sa dea cu baia de pamint prin drumurile noastre de ROMANIA sau iar nu esti de acord cu mine?
Si cum am scris mai sus unde este buget iasa si ceva unic. Unde nu ,ne limitam la ce vrea clientu.

pai ce sa faci mane cu RBC-ul ?
cand ai motorul sus si centrul de greutate in pom ? ce faci cu puterea cand nu poti sa stai pe viraje? mai ales la VTM...¿?

de aceea oamenii cu cap si capital (parca acu ceva posturi ziceai ca nu lipsesc €€€) monteaza o baie de ulei uscata, castiga centru de greutate, ceva caluti, nu mai au probleme cu drumurile, daca eventual vor sa vina la noi, si arata ca-n poza .... bafta !;)

marutzu_vti 18-08-12 15:15

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
Quote:

Originally Posted by Toyboy (Post 5142389)
pai ce sa faci mane cu RBC-ul ?
cand ai motorul sus si centrul de greutate in pom ? ce faci cu puterea cand nu poti sa stai pe viraje? mai ales la VTM...¿?

de aceea oamenii cu cap si capital (parca acu ceva posturi ziceai ca nu lipsesc €€€) monteaza o baie de ulei uscata, castiga centru de greutate, ceva caluti, nu mai au probleme cu drumurile, daca eventual vor sa vina la noi, si arata ca-n poza .... bafta !;)

Pai mane spune omului ca ii iei pe baie uscata 2400 euro si nu sintem firmele mari din Ro care iti ia doar pentru soft 1000 euro asa ca atunci cind un client iti aduce masina si spune domnu eu am suma asta de bani ce imi poti face de ei si eu ii spun asta ,el este cel ce alege nu eu eu la mine fac ce stiu si la fel de banii pe care ii am asa ca nu totul depinde de service,mecanic etc depinde si cu ce materiale lucrezi intelegi?;) bafta si vedem in putin timp cum va arata a mea unde sint bani ca fara bani nu facem nk niciunii ai bani ai de toate nu ai bani ai OPEL.:lol::lol:

cielo_LYY 19-08-12 11:43

re: '97 Civic EK (swap K20)
 
super tare ce faci tu acolo marutzule....citesc de vreo 3h la thread-ul tau si sunt placut impresionat...trebuie neaparat sa te vad odata live ca nu suntem asa departe

bafta in continuare si din partea mea nr.1 in romania la tot ce tine de performante
bv


All times are GMT +2. The time now is 08:52.

- Copyright 2026 4Tuning