Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/185940-e30-black-bear-pasiune-fiare-vechi.html)

Darkside_89 22-08-12 15:25

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
A iesit super masina,abia astept sa o vad gata:D:D:D

alex.p7m 23-08-12 14:58

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
nenea e posibil sa trec iar la o astra F :))) iti fac o oferta la jante :D ? :D

Nastase Bogdan 23-08-12 16:00

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by alex.p7m (Post 5148742)
nenea e posibil sa trec iar la o astra F :))) iti fac o oferta la jante :D ? :D

Am vazut eu niste jante care imi plac pentru urs(Keskin KT1 9Jx4), dar nu sunt bani acum pentru ele...acum prioritar este sa-i fac evacuarea, sa-i platesc asigurarea si sa o scot pe strazi...apoi mai vedem:rolleyes2

lalyus 23-08-12 18:57

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 5148848)
Am vazut eu niste jante care imi plac pentru urs(Keskin KT1 9Jx4), dar nu sunt bani acum pentru ele...acum prioritar este sa-i fac evacuarea, sa-i platesc asigurarea si sa o scot pe strazi...apoi mai vedem:rolleyes2

Scoate`o pe strazi ca sunt cateva masini care te asteapta la o linie :D ,cand va fi gata si LAT`ul sa iti iei revansa daca va fi vreo revansa:D ,poate pana atunci fac si eu cutia mai mult masini sunt care te asteapta hai spor la treaba.

Nastase Bogdan 24-08-12 15:33

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by lalyus (Post 5149088)
Scoate`o pe strazi ca sunt cateva masini care te asteapta la o linie :D ,cand va fi gata si LAT`ul sa iti iei revansa daca va fi vreo revansa:D ,poate pana atunci fac si eu cutia mai mult masini sunt care te asteapta hai spor la treaba.

Mai dragule, tu tot nu ai inteles cum a stat treaba atunci cand m-am dat cu LAT-ul....o a 3-a cursa ar fi lamurit situatia(cea care am spus eu, sa o dam din mers ca eu nu puteam pleca bine cu biscuitii de vara la -10 grade) dar dupa cum bine stii a venit Politia si ne-a stricat distractia...ramane sa vedem acum cum vom sta.

In orice caz, eu mi-am facut ursul cum am putut mai bine si in limita bugetului permis iar daca LAT-ul va trage mai bine eu nu voi putea decat sa-l felicit pe Alin, ca eu nu sunt ofticos atunci cand lucrurile sunt clare:-)

Sa ne vedem cu bine, pe strazi8)

Nastase Bogdan 26-08-12 19:40

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
10 Attachment(s)
In lucru...:chainsaw:

Si apoi, in aceasta dupa-amiaza primul drum al ursului pe propriile roti, dupa 7 luni de stationare, si primii 150 km/h asa scurt, prin oras, pe a 3-a..8)

Nastase Bogdan 26-08-12 19:49

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
8 Attachment(s)
Sunt f multumit, trage f bine, dar pacat ca nu mai am asigurarea valabila, ca il plimbam mai mult:-)
Mai sunt cateva chestii de rezolvat la evacuare, ca sa fie totul bine pus la punct, ma voi ocupa zilele acestea.

burnout_bmw 26-08-12 21:20

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Se simte ceva cu banda aia de pe serpi? Dau mai putina caldura acum? Cati m de banda au intrat? ms

ps. vezi ca sonda lambada merge cea de e34, are firul lung 1,5m ... eu mi-am comandat=o noua, cea veche cu firele lungite nu a cooperat.

andi_cimpean 26-08-12 23:55

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Pune nişte poze mai detaliate cu exteriorul.

Strut bar-ul ăla, mi se pare cam aiurea să fie roşu. Cred că ar arăta mai bine într-o culoarea mai discretă. Arată frumos compartimentul motor şi motorul.

marius3030 27-08-12 02:27

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
andi,cred ca ai dreptate cu acel strut bar,dar se stie treba cu gusturile fiecaruia, in rest masina arata beleaaaaaaaaaa!felicitari inca odata Bogdan pt masina si pt Fair Play!abia ast s-o vad in forta!

Nastase Bogdan 27-08-12 08:50

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 5152408)
Se simte ceva cu banda aia de pe serpi? Dau mai putina caldura acum? Cati m de banda au intrat? ms

ps. vezi ca sonda lambada merge cea de e34, are firul lung 1,5m ... eu mi-am comandat=o noua, cea veche cu firele lungite nu a cooperat.

Concluziile le voi putea trage dupa ce pun totul la punct pe partea de evacuare...acum nu aveam toate prezoanele la galerii, scapau gaze la cilindrii 1 si 2 si mai am nevoie de 2 coliere la imbinarea de sub masina..:rolleyes2

Au intrat cam 24-25 m de banda.
Deocamdata voi prelungii firele si vad la o proba de gaze cum lucreaza sonda...curiozitatea mea este daca conteaza ca acum este mult mai in spate decat era montata din fabrica...:???:

Andi, vor veni si poze mai detaliate cu exteriorul cand va fi totul gata..deocamdata mai sunt destule de montat pe exterior, dar totul dupa polisarea integrala;)

Va multumesc tuturor:-)

andi_cimpean 27-08-12 10:23

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Parcă este cu catalizator?
Dacă are catalizator, înseamnă că ai două sonde, nu?

O sondă înainte şi una după catalizator?

Nastase Bogdan 27-08-12 11:00

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 5152868)
Parcă este cu catalizator?
Dacă are catalizator, înseamnă că ai două sonde, nu?

O sondă înainte şi una după catalizator?

Motorul a fost cu catalizator, avea doar o sonda lambda inainte de catalizator(cea care este acum pe evacuare).
Cand am luat motorul, pe evacuare nu mai avea catalizatorul ci doar sonda lambda si consumul era unul bun pentru acest motor....acum daca prelungesc firele la sonda am o dilema daca aceasta va mai functiona in parametrii sau nu...ramane de vazut.

P.S: nu toate masinile cu catalizator au 2 sonde lambda, cele mai vechi aveau sonda doar inainte de catalizator;)

isacfani 27-08-12 12:58

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 5152868)
Parcă este cu catalizator?
Dacă are catalizator, înseamnă că ai două sonde, nu?

O sondă înainte şi una după catalizator?

de la euro 3 in sus, au 2 sonde - amonte si aval.

BR96FLR 29-08-12 11:42

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Ai terminat cu evacuarea? Ieri dupamiaza am vazut ca dadeai lectii la 2 copii


All times are GMT +2. The time now is 14:11.

- Copyright 2026 4Tuning