![]() |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
A iesit super masina,abia astept sa o vad gata:D:D:D
|
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
nenea e posibil sa trec iar la o astra F :))) iti fac o oferta la jante :D ? :D
|
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Quote:
|
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Quote:
|
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Quote:
In orice caz, eu mi-am facut ursul cum am putut mai bine si in limita bugetului permis iar daca LAT-ul va trage mai bine eu nu voi putea decat sa-l felicit pe Alin, ca eu nu sunt ofticos atunci cand lucrurile sunt clare:-) Sa ne vedem cu bine, pe strazi8) |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
10 Attachment(s)
In lucru...:chainsaw:
Si apoi, in aceasta dupa-amiaza primul drum al ursului pe propriile roti, dupa 7 luni de stationare, si primii 150 km/h asa scurt, prin oras, pe a 3-a..8) |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
8 Attachment(s)
Sunt f multumit, trage f bine, dar pacat ca nu mai am asigurarea valabila, ca il plimbam mai mult:-)
Mai sunt cateva chestii de rezolvat la evacuare, ca sa fie totul bine pus la punct, ma voi ocupa zilele acestea. |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Se simte ceva cu banda aia de pe serpi? Dau mai putina caldura acum? Cati m de banda au intrat? ms
ps. vezi ca sonda lambada merge cea de e34, are firul lung 1,5m ... eu mi-am comandat=o noua, cea veche cu firele lungite nu a cooperat. |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Pune nişte poze mai detaliate cu exteriorul.
Strut bar-ul ăla, mi se pare cam aiurea să fie roşu. Cred că ar arăta mai bine într-o culoarea mai discretă. Arată frumos compartimentul motor şi motorul. |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
andi,cred ca ai dreptate cu acel strut bar,dar se stie treba cu gusturile fiecaruia, in rest masina arata beleaaaaaaaaaa!felicitari inca odata Bogdan pt masina si pt Fair Play!abia ast s-o vad in forta!
|
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Quote:
Au intrat cam 24-25 m de banda. Deocamdata voi prelungii firele si vad la o proba de gaze cum lucreaza sonda...curiozitatea mea este daca conteaza ca acum este mult mai in spate decat era montata din fabrica...:???: Andi, vor veni si poze mai detaliate cu exteriorul cand va fi totul gata..deocamdata mai sunt destule de montat pe exterior, dar totul dupa polisarea integrala;) Va multumesc tuturor:-) |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Parcă este cu catalizator?
Dacă are catalizator, înseamnă că ai două sonde, nu? O sondă înainte şi una după catalizator? |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Quote:
Cand am luat motorul, pe evacuare nu mai avea catalizatorul ci doar sonda lambda si consumul era unul bun pentru acest motor....acum daca prelungesc firele la sonda am o dilema daca aceasta va mai functiona in parametrii sau nu...ramane de vazut. P.S: nu toate masinile cu catalizator au 2 sonde lambda, cele mai vechi aveau sonda doar inainte de catalizator;) |
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Quote:
|
Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
Ai terminat cu evacuarea? Ieri dupamiaza am vazut ca dadeai lectii la 2 copii
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:11. |
- Copyright 2026 4Tuning