![]() |
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
si ce legatura ar avea banda aia nichelata de pe stopuri cu restul masinii....
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Quote:
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
da ai dreptate, ar putea sa puna si niste banda daia nichelata pe linia masinii ca sa o scoata in evidenta. sa puna chiar doua randuri sa vada si cei care au vederea mai slaba.
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Daca o tii pe retro, continua cu retro, adica cu stopuri mici. Sunt cele mai potrivite pentru ceea ce vrei tu sa faci. Decizia iti apartine
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
8)
Stopuri mici Valentin Multescu 1993 - o face,daca are bari nichelate. |
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Valentin Multescu m-ai lasa-ne tata in pace cu ideiile tale.
P.S. - Aia este dunga alba, daca nu iti ziceam eu pe mess nu stiai. |
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Quote:
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Originally Posted by brownshark
daca puneai ranforsarea mai sus, ramanea loc pt rezervor d canada... Masina oricum e foarte usoara de spate, nu are nici un rost sa mut rezervorul si mai in fata. daca vrei sa balasezi greutatile pe punti,poti sa o faci cu foaie de plumb. am pus demult rezervor d canada la un sport, cu buson de skoda 120 cu tot cu scobitura de la skoda, si am pus un locas de rezerva de golf1/2passat1/2 in locul rezervorului intre lonjeroane. asa poti sa fabrici in oglinda o piesa de podea de portbagaj ca cea din stg pentru partea dreapta, si asa ai loc pt traseu frumos, custom , pt 2 tobe si 2 iesiri p spate. ramane si portbagajul mai spatios, ca nu e un lucru rau cred.daca muti gura de rezrvor, poti sa scoti + astupi gura d rezervor din panoul spate si-i faci panoul negru mat, gen renault 12 ts. eu doar iti dau sugestii, am trecut prin asta, dar masina e a ta, gusturile tale. ce culoare ti-ar place sa-i dai ? |
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Quote:
caline bv pt cea ce faci...si ai grija ce iti doresti....vezi ca decizia sa iti apartina in totalitate tie...nu altora....modificati masina dupa gustul tau....daca te iei dupa alti nu faci nimic.... |
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Clar stopuri mici fara basi si CU CODITA, vorba lu bolidu, codita cu buza de sport e cea mai buna combinatie:D
Bv Caline;) ne vedem in Martie la 4T Days:lol: ti minte ce ai promis? da?:oops: si ce ai cerut:lol: |
Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
1 Attachment(s)
Un gri sobolan, ca pe vremuri:-)
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
parerea mea umila e ca ar trebui sa o lasi cu lampi mari si cu 4 faruri ... arata absolut superb asa iar daca o vei face gri sobolan,. chiar ca ar arata ca o sportiva de raliu ... banuiesc ca asta vrei
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
ai mare dreptare,stopuri mari parerea mea.acum depinde ce vrei tu sa faci,sa mergi pe original ori sa creezi ceva,spatele de sport cu lapi mici imi aminteste de escort mk1 :X,multa bafta ca o sa ai nevoie.
|
Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:28. |
- Copyright 2026 4Tuning