Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung) (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/120585-dacia-sport-no-281-84-planuri-termen-lung.html)

Valentin Multescu 1993 20-07-10 16:39

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Aiwa (Post 3530442)
stopurile mari dau mai bine ::-)

Ai dreptate ! Ar da şi mai bine stopuri mari cu dunga de pe mijloc nichelată ! :D

B XX ADI 20-07-10 17:15

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
si ce legatura ar avea banda aia nichelata de pe stopuri cu restul masinii....

Valentin Multescu 1993 20-07-10 17:19

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 3531326)
si ce legatura ar avea banda aia nichelata de pe stopuri cu restul masinii....

Banda aia nichelată dp stopuri face maşina să arate mai bine !

B XX ADI 20-07-10 17:39

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
da ai dreptate, ar putea sa puna si niste banda daia nichelata pe linia masinii ca sa o scoata in evidenta. sa puna chiar doua randuri sa vada si cei care au vederea mai slaba.

tm86srg 20-07-10 17:44

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Daca o tii pe retro, continua cu retro, adica cu stopuri mici. Sunt cele mai potrivite pentru ceea ce vrei tu sa faci. Decizia iti apartine

StreetStyle22 20-07-10 17:51

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
8)
Stopuri mici
Valentin Multescu 1993 - o face,daca are bari nichelate.

Rasputin 20-07-10 18:29

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Valentin Multescu m-ai lasa-ne tata in pace cu ideiile tale.

P.S. - Aia este dunga alba, daca nu iti ziceam eu pe mess nu stiai.

bogdan100 20-07-10 19:04

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Quote:

Originally Posted by Valentin Multescu 1993 (Post 3531243)
Ai dreptate ! Ar da şi mai bine stopuri mari cu dunga de pe mijloc nichelată ! :D

evident, si pe urma pune semnu“de la nike pe geamuri. nu vezi ce linie urmareste la masina?

brownshark 20-07-10 19:34

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Originally Posted by brownshark
daca puneai ranforsarea mai sus, ramanea loc pt rezervor d canada...

Masina oricum e foarte usoara de spate, nu are nici un rost sa mut rezervorul si mai in fata.

daca vrei sa balasezi greutatile pe punti,poti sa o faci cu foaie de plumb. am pus demult rezervor d canada la un sport, cu buson de skoda 120 cu tot cu scobitura de la skoda, si am pus un locas de rezerva de golf1/2passat1/2 in locul rezervorului intre lonjeroane. asa poti sa fabrici in oglinda o piesa de podea de portbagaj ca cea din stg pentru partea dreapta, si asa ai loc pt traseu frumos, custom , pt 2 tobe si 2 iesiri p spate. ramane si portbagajul mai spatios, ca nu e un lucru rau cred.daca muti gura de rezrvor, poti sa scoti + astupi gura d rezervor din panoul spate si-i faci panoul negru mat, gen renault 12 ts. eu doar iti dau sugestii, am trecut prin asta, dar masina e a ta, gusturile tale. ce culoare ti-ar place sa-i dai ?

andreigame 20-07-10 21:03

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3530914)
Stopuri mici clar!

La faza cu copiatul nu putem fi siguri pentru că nu toate Daciile frumos făcute sunt prezente pe acest forum sau īn general pe alte forumuri!
Unii īşi fac maşinile pentru ei, nu pentru a le face publică evoluţia.

ba putem fii siguri 100% ca nu sa mai facut aceasta modificare.....sa imi zica mie cnv care a vazut inainte de dacia mea....vreo sportiva cu stopuri mici.....toti zic ca fac....dar sunt putini cei care pun in aplicare....

caline bv pt cea ce faci...si ai grija ce iti doresti....vezi ca decizia sa iti apartina in totalitate tie...nu altora....modificati masina dupa gustul tau....daca te iei dupa alti nu faci nimic....

b08ygs 20-07-10 21:42

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Clar stopuri mici fara basi si CU CODITA, vorba lu bolidu, codita cu buza de sport e cea mai buna combinatie:D

Bv Caline;) ne vedem in Martie la 4T Days:lol: ti minte ce ai promis? da?:oops: si ce ai cerut:lol:

popasan 20-07-10 22:50

Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
1 Attachment(s)
Un gri sobolan, ca pe vremuri:-)

sr_cristi 21-07-10 00:04

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
parerea mea umila e ca ar trebui sa o lasi cu lampi mari si cu 4 faruri ... arata absolut superb asa iar daca o vei face gri sobolan,. chiar ca ar arata ca o sportiva de raliu ... banuiesc ca asta vrei

Andrei_spu 21-07-10 02:42

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
ai mare dreptare,stopuri mari parerea mea.acum depinde ce vrei tu sa faci,sa mergi pe original ori sa creezi ceva,spatele de sport cu lapi mici imi aminteste de escort mk1 :X,multa bafta ca o sa ai nevoie.

Buga 22-07-10 10:36

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Quote:

Originally Posted by popasan (Post 3531966)
Un gri sobolan, ca pe vremuri:-)

Eu zic sa i pui stopuri si faruri de M ! Ca in poza ! Arata demential etc ... 8)


All times are GMT +2. The time now is 14:28.

- Copyright 2026 4Tuning