Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

TFK 02-01-09 18:41

Cerere Foarte Mica
 
2 Attachment(s)
Salut,
Ar putea cineva sa schimbe o sigla depe o capota ?
BMW --> Dacia
Va dau eu pluginul pentru SCX si Modelul (As vrea sa fie sigla depe modelul Dacia 1310)
MULTUMESC ANTICIPAT!

faith 12-01-09 12:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
imi poate spune cineva de ce se misca asa de greu 3dmaxul cand selectez mai multe obiecte la un loc si le dau Turbo Smooth, ca se misca zici ca am 486 iar eu am 2g ram ,pl video nvidia de 640 mega cu 320 bit si procesor de 5000+.Nu este deajuns??????????????:sad::sad::sad:

ruver 12-01-09 13:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
a... nu :)) pt max nimic nu e deajuns
incearca sa pui TS pe fiecare obiect individual... si depinde ce intensitate dai...
deja peste 2-3 se misca destul de greu... iti recomand sa folosesti 3 duar in cazur extreme sa nu depasesti 2...

faith 12-01-09 14:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mersi ,deci calc e bun doar 3dmaxul e nesatisfacut:-)am sa merg pe 2 la intensitate ca se mai misca cat de cat

Cobra2007 13-01-09 12:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Cine stie cum pot folosii si eu sub/materials pentru ca de fiecare data cand raman fara materiale si incerc sa folosesc submaterials, si creez cateva materiale ,le aplic, dar la randare nu-mi apare nimic....cum fac? mentionez ca in acele sloturi am pus vraymtl pt fiekre.(Lucrez cu vray).Astept raspuns urgent, multumesc.Sanatate !

mircealex16 13-01-09 13:40

cine poate sa ma ajute cu un vt
 
as dori un vt ptr un bmw 318i coupe and 2000-2002
de preferat albastru :D

D_DooM 13-01-09 21:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@cobra... tre sa atribui planurilor/elemtoelor respective IDu ...
Sub/multi:
1.lemn
2.sticla
3.metal
si selectezi elementele/poligoanele care vrei sa fie una din astea 3 mat si ii atribui IDu respectiv ... in poly sau elemnt mode dai jos la material ids sau cva d genu ... si completezi primu spatiu k idu respectiv

@mircea wrong section

Cobra2007 13-01-09 22:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by D_DooM (Post 1979584)
@cobra... tre sa atribui planurilor/elemtoelor respective IDu ...
Sub/multi:
1.lemn
2.sticla
3.metal
si selectezi elementele/poligoanele care vrei sa fie una din astea 3 mat si ii atribui IDu respectiv ... in poly sau elemnt mode dai jos la material ids sau cva d genu ... si completezi primu spatiu k idu respectiv

@mircea wrong section

ms Doom, am rezolvat ! Sanatate !

faith 22-01-09 10:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
imi poate spune cineva cum pot pune pe o caroserie doua culori fara sa fac caroseria din doua obiecte???

D_DooM 22-01-09 11:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sunt mai multe meotde .. da' depinde si ce vrei sa faci .... poti folosi uwv mapping ... uwv unwrap ... sau cu sub/multi object material (asta in caz k ce vrei u sa faci corespunde si cu liniile masinii ...)

primele 2 sunt oarecum grele pt incepatori ... iar cea de a 3a am explicat io mai sus

faith 22-01-09 11:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mersi ,voi incepe cu ceva tutoriale cu ce ai mentionat tu poate ii dau de cap:-)

yo_mario 23-01-09 19:33

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
baieti am si io nevoie de niste tutorialuri pentru 3d
nu conteaza ce e
vreau sa invat sa lucrez k habar nu am pa uit ca prostu la el:D

segundo 25-01-09 00:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by yo_mario (Post 2004954)
baieti am si io nevoie de niste tutorialuri pentru 3d
nu conteaza ce e
vreau sa invat sa lucrez k habar nu am pa uit ca prostu la el:D

si eu as avea nevoie :|

NONE 26-01-09 17:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by segundo (Post 2007760)
si eu as avea nevoie :|

si eu :sad:
ne ajuta cineva ? :???::cry:

sk8erboy16 28-01-09 13:35

Re: 4T 3D Car Battle Editia a 5-a - LUCRARI
 
Care versiune de 3d max ruleza pe vista??? ca am o versiune(Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 DVD Incl Keygen) si nu merge. imi da eroare.


All times are GMT +2. The time now is 05:23.

- Copyright 2026 4Tuning