![]() |
Cerere Foarte Mica
2 Attachment(s)
Salut,
Ar putea cineva sa schimbe o sigla depe o capota ? BMW --> Dacia Va dau eu pluginul pentru SCX si Modelul (As vrea sa fie sigla depe modelul Dacia 1310) MULTUMESC ANTICIPAT! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
imi poate spune cineva de ce se misca asa de greu 3dmaxul cand selectez mai multe obiecte la un loc si le dau Turbo Smooth, ca se misca zici ca am 486 iar eu am 2g ram ,pl video nvidia de 640 mega cu 320 bit si procesor de 5000+.Nu este deajuns??????????????:sad::sad::sad:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
a... nu :)) pt max nimic nu e deajuns
incearca sa pui TS pe fiecare obiect individual... si depinde ce intensitate dai... deja peste 2-3 se misca destul de greu... iti recomand sa folosesti 3 duar in cazur extreme sa nu depasesti 2... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mersi ,deci calc e bun doar 3dmaxul e nesatisfacut:-)am sa merg pe 2 la intensitate ca se mai misca cat de cat
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Cine stie cum pot folosii si eu sub/materials pentru ca de fiecare data cand raman fara materiale si incerc sa folosesc submaterials, si creez cateva materiale ,le aplic, dar la randare nu-mi apare nimic....cum fac? mentionez ca in acele sloturi am pus vraymtl pt fiekre.(Lucrez cu vray).Astept raspuns urgent, multumesc.Sanatate !
|
cine poate sa ma ajute cu un vt
as dori un vt ptr un bmw 318i coupe and 2000-2002
de preferat albastru :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
@cobra... tre sa atribui planurilor/elemtoelor respective IDu ...
Sub/multi: 1.lemn 2.sticla 3.metal si selectezi elementele/poligoanele care vrei sa fie una din astea 3 mat si ii atribui IDu respectiv ... in poly sau elemnt mode dai jos la material ids sau cva d genu ... si completezi primu spatiu k idu respectiv @mircea wrong section |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
imi poate spune cineva cum pot pune pe o caroserie doua culori fara sa fac caroseria din doua obiecte???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
sunt mai multe meotde .. da' depinde si ce vrei sa faci .... poti folosi uwv mapping ... uwv unwrap ... sau cu sub/multi object material (asta in caz k ce vrei u sa faci corespunde si cu liniile masinii ...)
primele 2 sunt oarecum grele pt incepatori ... iar cea de a 3a am explicat io mai sus |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mersi ,voi incepe cu ceva tutoriale cu ce ai mentionat tu poate ii dau de cap:-)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
baieti am si io nevoie de niste tutorialuri pentru 3d
nu conteaza ce e vreau sa invat sa lucrez k habar nu am pa uit ca prostu la el:D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
ne ajuta cineva ? :???::cry: |
Re: 4T 3D Car Battle Editia a 5-a - LUCRARI
Care versiune de 3d max ruleza pe vista??? ca am o versiune(Autodesk 3ds Max Design Suite 2009 DVD Incl Keygen) si nu merge. imi da eroare.
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:23. |
- Copyright 2026 4Tuning