Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 04-02-09 19:33

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
buba e ca oricum trebe vopsita ca are pete de chit(nu mari).....asa ca....nu stiu oricum o mai las pana da caldura....

antonlupan 04-02-09 19:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2028238)
sal la mine vopseaua sa potrivit pe codul de SKODA dar este pe baza de apa daca te pot ajuta eu lucrez la skoda dar nu stiu daca este aceasi culoare ca a mea

LY3D -tornado red....(daca poti sa ma ajuti cu ceva...)astai codul de culoare...cica culoarea nu se modifica in timp observabil daca masina are lac deasupra....si vreau sa dau o mana de lac peste toata masina oricum ca e puscat in unele locuri....asa ca nu cred ca o sa apara diferente de culoare

catalin-stefan 05-02-09 20:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutare cum se scot becurile de la butonul de pozitie si faza scurta.... vreau sa schimb becurile ca nu mai ard........

folgore 17-02-09 13:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
intrebare de 10 puncte sau o noapte petrecuta cu Nikita : franele pe spate le am pe tamburi, cum fac sa pun discuri? ce trebuie sa schimb si ce naibi de probleme as intampina . Nu imi place deloc cum franeaza, mi se lasa foarte mult pe fata cand franez, spatele parca nu ma ajuta deloc.

nicutim 17-02-09 16:39

Re: Proprietari de vw vento
 
ciau, de unde le-ai luat?

nicutim 17-02-09 16:41

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 976034)
bzs
a iesit frumos vopsitu si prelungirea spoilerului......de la dezmembrari???
acest ceas plasma am gasit pana acum:???: ..........daca stiti mai frumoase
aratati-mi va rog!!!

de unde ai luat ceasurile?

Tibanu 17-02-09 21:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
8 Attachment(s)
cateva poze mai recente si cu nemtzoaica mea :X
am trecut si de hopul cel mare cu RAR-ul,Doamne ajuta sa iasa si taca sa o vad inscrisa si sa ne apucam de treaba la ea...
pt inceput asa usor i-am mai luat perechea de "aripioare" la stergatoare.pleoapa care intai trebuie vopsita iar apoi montata,un neon sub luneta,cu senzor de muzica,iar altul pt bord,4 boxe blaupunkt si i-am tras o sigla un pic mai a draq :p
drumuri bune tuturor...

ncs_balauru 17-02-09 22:42

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sal parerea mea cu neoanele si cu sigala modificata nu prea dau bine uitate si u la masina mea incearca sa pui totul cat mai original si fara prea multe brizbrizuri si dac poti anuleazai sigla din fata ceva gen cum este a mea (sper sa nu o ei in nume de rau ) am sa iti pun poze cu alt vento alb ca al tau

Tibanu 17-02-09 22:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
nu ma supar....orice parere conteaza,acum dupa gusturile fiecaruia...nici mie nu imi plac brizbrizurile cum zici tu dar inca nu consider k depasesc limita si nu trec spre partea aia cu brizbrizuri...masca din fata o sa-mi iau una fara sigla cand o sa am bani,crezi ca eu nu-mi doresc...
poti sa ma ajuti sa gasesc pozele cu masina ta?

ncs_balauru 17-02-09 22:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
antonlupan vopseaua este pe baza de apa si apoi data cu lac la masina ta? lacul poti sa il faci sa nu se mai vada exfoliat cu smilgher de2000 si cu pasta de polis ,codul este lafel ca al meu

Tibanu 17-02-09 22:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
aham...gata,le stiu...uitasem care sunt,da masca intr-adevar e frumoasa si o sa vreau si eu cand o sa dispun de fonduri,pleoapa este la fel numai k trebuie vopsita

ncs_balauru 17-02-09 22:55

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
mai nou am avut un mic incident cioc cioc si o sa apar cu o noua infatisare si cu ceva acesorii in plus

Tibanu 17-02-09 23:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
abia asteptam sa vedem poze si cu ce anume in plus ...

bzsa 18-02-09 15:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
https://forum.4tuning.ro/203-zona-comerciala-cluj-bazar-servicii-talcioc/110041-oferta-speciala-faruri-stopuri-vw-vento.html
poate va intereseaza pe careva

antonlupan 18-02-09 16:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ncs_balauru (Post 2076842)
antonlupan vopseaua este pe baza de apa si apoi data cu lac la masina ta? lacul poti sa il faci sa nu se mai vada exfoliat cu smilgher de2000 si cu pasta de polis ,codul este lafel ca al meu

nu stiu daca e pe baza de apa dar stiu sigur ca are lac deasupra....asa ca daca ma poti ajuta cu ceva vopsea-contra cost desigur...pune o poza cu masina ta sa vad culoarea....poate a fost revopsita si eu nu stiu....


All times are GMT +2. The time now is 17:26.

- Copyright 2026 4Tuning