Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

Cartmaneu87 13-10-11 19:38

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4642685)
nou project/panou de usi fara blana.

ce fel a ramas blana naparlita pe fetele de usi =))))))

fazekasnfs 14-10-11 15:47

Re: my tuning r5
 
4 Attachment(s)
......

alin-007 14-10-11 15:54

Re: my tuning r5
 
ceva bun :)

szoke_sz 14-10-11 21:27

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4644913)
......

vad ca faci si ceva destept

expres 15-10-11 11:53

Re: my tuning r5
 
in sfarsit pe drumu ce`l bun !

asa sa faci la toata masina nu doar acolo ;);)

SAX1987 15-10-11 12:21

Re: my tuning r5
 
E bine dar daca spala noroiul inainte era si mai bine ...

expres 15-10-11 13:01

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4646454)
E bine dar daca spala noroiul inainte era si mai bine ...

nu stii tu ce rol are noroiu ... lasa ca stie el ami bine :D :lol::lol:

B XX ADI 15-10-11 13:49

Re: my tuning r5
 
daca terosonul ala e facut mai slab adica diluat cu ceva( aici ma refer la prima mana) sa zicem ca este ok si noroiul ala, dar daca a dat din prima cu teroson gros nu e bine.

maverick1508 15-10-11 14:53

Re: my tuning r5
 
Orice minune tine 3 zile! Tineti minte :lol:

CJ02VDV 21-10-11 08:26

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4646592)
daca terosonul ala e facut mai slab adica diluat cu ceva( aici ma refer la prima mana) sa zicem ca este ok si noroiul ala, dar daca a dat din prima cu teroson gros nu e bine.

dc?ce rol are daca dai slab sau gros?

GallDann 21-10-11 10:07

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by CJ02VDV (Post 4659569)
dc?ce rol are daca dai slab sau gros?

buna intrebare :D care-i faza ca nu inteleg nici io..?

andishors 21-10-11 11:47

Re: my tuning r5
 
Daca il dai peste noroi, nu are importanta cat de gros il dai, oricum cade...:lol::lol: banuiesc ca rolul lui e de a proteja fierul de rugina(in afara grundului) si o izolare termica si fonica mai buna. daca il dai subire nu isi face treaba bine si trebuie diluat(prima mana) pentru o priza mai buna.:idea:

B XX ADI 21-10-11 14:19

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by andishors (Post 4659962)
Daca il dai peste noroi, nu are importanta cat de gros il dai, oricum cade...:lol::lol: banuiesc ca rolul lui e de a proteja fierul de rugina(in afara grundului) si o izolare termica si fonica mai buna. daca il dai subire nu isi face treaba bine si trebuie diluat(prima mana) pentru o priza mai buna.:idea:

mersi de explciatie:lol: ....nu am zis sa dea peste noroi de 1 cm grosime...daca este ceva superficial..putin praf trebuie sa dea o mana mai slaba pentru a face priza, apoi il poti da direct gros. eu unul am spalat bine cu apa( am bagat jetul la preiune), apoi cu benzina si cu o pensula, apoi am dat cu asa zisa prima mana , iar in final cu terosonu' in starea lui mai groasa.

fazekasnfs 26-10-11 18:12

Re: my tuning r5
 
3 Attachment(s)
nou toba sport full inox

sharkylete 26-10-11 18:36

Re: my tuning r5
 
Ce de basi in portbagaj.... :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 11:18.

- Copyright 2026 4Tuning