![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ai folosit meshmooth sau turbosmooth? le gasesti la editable poly, parca
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms, gata am rezolvat, dar oricum am foarte mult de invatat deoarece in vreo saptamana nu am reusit sa fac mai nimic :sad: , este mult mai dificil decat credeam eu.
Care este masina cel mai usor de facut? si voi de unde porniti.Eu tot incerc dupa capota si ma pierd cand trebuie sa cobor pe aripi.(firar) Multumesc! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am facut in 2 zile, cate 2 ore pe zi, o janta, si un pneu. a iesit cat de cat, dar la masina e f greu, si mult de lucru. deocamdata nu am facut nimic ca nu imi merge 3DS max 9 pe vista :( :(( stiti voi cum l-as putea face?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da ai dreptate e foarte mult de munca la o masina si foarte greu dar deocamdata nu incerc decat sa fac anumite parti ale unei masini( o aripa, capota) si apoi vad ce imi iese. Oricum incercarile le fac pe un blueprint de golf V.
sper ca intr-o buna zi sa reusim si noi sa facem o masina cat de cat frumoasa. bafta tuturor! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
oare e mai usor daca le faci pe bucati? :?:
si ma poate ajuta cineva cu vista asta? ca incepe sa ma dispere,... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mai ce sa zic, cand am incercat sa fac o masina intreaga nu mi-a iesit deloc, asa pe bucati imi ies destul de bine, poate o sa pun niste poze sa vezi cum imi ies, de 3ds max ptr vista nu stiu ce sa zic, incearca sa-l faci rost din alta parte cu specificatia for vista, eu tot 3ds max v9 folosesc dar am xp.
bafta! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Dupa mai multe incercari am reusit sa fac cat de cat o caroserie dar nu stiu cum sa fac geamurile, si farurile.
va rog dati-mi si mie un hint.... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
max pt. vista nu exista, esista max pe 32 sua 64 acum depinde la cati biti ai u winu ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ruver, am windows vista home premium 32 bit. daca ai vreo informatie [....] , iti sunt recunoscator... :)
multumesc anticipat :) fara discutii de torenturi, crack etc... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pai atunci iti merge 3d max XXXX (asta find versiunea) pe 32 biti adica tot ce merge si pe xp 32... (ca nu sunt multi utilizatori de xp 64 pe aici ;))
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da ruverr, programul se ruleaza, dar face probleme cand modific un obiect, cand dau zoom, cand desenez un obiect: se face ecranul negru, apoi alb, apoi imi apare imaginea, si iarasi o ia de la capat. o sa postez niste imagini.
in felul asta nu poti lucra in 3DS max.. :( |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
aici nu cred ca e softu de vine ci mai mult windowsul sau paca ta grafica ;)
P.S.: NU! mai postati cerinte de genul : cine imi da si mie softul respectiv, de unde iau si eu softul acela, sau chesti de genu... eu cel mai bun raspun care il pot da la aceste intrebai este " de la magazin " nu se promoveaza ilegalitati aici... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Cine stie cum pot seta materialul "glass" in asa fel incat sa nu`mi mai iasa obiectele din spatele sticlei, distorsionate sau ma rog, in forme ciudate.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
seteaza la translucenta acolo IOR sa fie 1 si o sa ti se vada bine ... da' sa nu'l schimbi p'ala d la refelxii
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ms Doom.Cum import vray mesh in scena ? Am o scena si un un obiect exportat sub forma de vraymesh si nush cum sa-l bag inapoi in scena.
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:23. |
- Copyright 2026 4Tuning