Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

emy4bmw 15-12-08 03:18

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ai folosit meshmooth sau turbosmooth? le gasesti la editable poly, parca

gik2oo9 16-12-08 21:33

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms, gata am rezolvat, dar oricum am foarte mult de invatat deoarece in vreo saptamana nu am reusit sa fac mai nimic :sad: , este mult mai dificil decat credeam eu.
Care este masina cel mai usor de facut? si voi de unde porniti.Eu tot incerc dupa capota si ma pierd cand trebuie sa cobor pe aripi.(firar)
Multumesc!

emy4bmw 17-12-08 10:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am facut in 2 zile, cate 2 ore pe zi, o janta, si un pneu. a iesit cat de cat, dar la masina e f greu, si mult de lucru. deocamdata nu am facut nimic ca nu imi merge 3DS max 9 pe vista :( :(( stiti voi cum l-as putea face?

gik2oo9 17-12-08 12:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da ai dreptate e foarte mult de munca la o masina si foarte greu dar deocamdata nu incerc decat sa fac anumite parti ale unei masini( o aripa, capota) si apoi vad ce imi iese. Oricum incercarile le fac pe un blueprint de golf V.
sper ca intr-o buna zi sa reusim si noi sa facem o masina cat de cat frumoasa. bafta tuturor!

emy4bmw 17-12-08 12:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
oare e mai usor daca le faci pe bucati? :?:
si ma poate ajuta cineva cu vista asta? ca incepe sa ma dispere,...

gik2oo9 17-12-08 12:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mai ce sa zic, cand am incercat sa fac o masina intreaga nu mi-a iesit deloc, asa pe bucati imi ies destul de bine, poate o sa pun niste poze sa vezi cum imi ies, de 3ds max ptr vista nu stiu ce sa zic, incearca sa-l faci rost din alta parte cu specificatia for vista, eu tot 3ds max v9 folosesc dar am xp.
bafta!

gik2oo9 19-12-08 22:43

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Dupa mai multe incercari am reusit sa fac cat de cat o caroserie dar nu stiu cum sa fac geamurile, si farurile.
va rog dati-mi si mie un hint....

ruver 20-12-08 00:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
max pt. vista nu exista, esista max pe 32 sua 64 acum depinde la cati biti ai u winu ;)

emy4bmw 20-12-08 16:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ruver, am windows vista home premium 32 bit. daca ai vreo informatie [....] , iti sunt recunoscator... :)
multumesc anticipat :)

fara discutii de torenturi, crack etc...

ruver 20-12-08 17:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai atunci iti merge 3d max XXXX (asta find versiunea) pe 32 biti adica tot ce merge si pe xp 32... (ca nu sunt multi utilizatori de xp 64 pe aici ;))

emy4bmw 21-12-08 11:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da ruverr, programul se ruleaza, dar face probleme cand modific un obiect, cand dau zoom, cand desenez un obiect: se face ecranul negru, apoi alb, apoi imi apare imaginea, si iarasi o ia de la capat. o sa postez niste imagini.
in felul asta nu poti lucra in 3DS max.. :(

ruver 21-12-08 12:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
aici nu cred ca e softu de vine ci mai mult windowsul sau paca ta grafica ;)
P.S.: NU! mai postati cerinte de genul : cine imi da si mie softul respectiv, de unde iau si eu softul acela, sau chesti de genu... eu cel mai bun raspun care il pot da la aceste intrebai este " de la magazin "
nu se promoveaza ilegalitati aici...

Cobra2007 25-12-08 03:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Cine stie cum pot seta materialul "glass" in asa fel incat sa nu`mi mai iasa obiectele din spatele sticlei, distorsionate sau ma rog, in forme ciudate.

D_DooM 25-12-08 16:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
seteaza la translucenta acolo IOR sa fie 1 si o sa ti se vada bine ... da' sa nu'l schimbi p'ala d la refelxii

Cobra2007 26-12-08 22:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Ms Doom.Cum import vray mesh in scena ? Am o scena si un un obiect exportat sub forma de vraymesh si nush cum sa-l bag inapoi in scena.


All times are GMT +2. The time now is 18:23.

- Copyright 2026 4Tuning