Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Ce zodie sunteti? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/6077-zodie-sunteti.html)

gbry_el_05-RSG 12-01-08 20:42

Re: Ce zodie sunteti?
 
berbec 14.04

Billy c25xe 12-01-08 22:23

Re: Ce zodie sunteti?
 
offtopic: am aflat ce specie sunt in zodiacul chinezesc , sarpe de pamant:lol:

ilegal 21-01-08 15:56

Re: Ce zodie sunteti?
 
varsator.....14feb:D

VDAN 17-02-08 14:40

Re: Ce zodie sunteti?
 
rac si sunt mandru :p

TheFasterMan 17-02-08 16:30

Re: Ce zodie sunteti?
 
berbec 13.04

PcFreak 24-02-08 14:07

Re: Ce zodie sunteti?
 
taur 14.05

Bmw_E30dak 24-02-08 17:04

Re: Ce zodie sunteti?
 
inca un scorpion....12 noiembrie..

Strainger 24-02-08 23:29

Re: Ce zodie sunteti?
 
1 Attachment(s)
Lion and I am proud!

Snoopy 25-02-08 16:37

Re: Ce zodie sunteti?
 
Asa ca un mic offtopic si pentru a nu face inca un topic inutil vreau sa va intreb daca vi se potrivesc caracteristicile sau insusirile zodiei din care faceti parte...cred ca am mai intrebat dar vreau mai multe pareri :P Mie unul mi se cam bat in cap unele chestii...
P.S sunt RAC.

Bobby boss 25-02-08 16:56

Re: Ce zodie sunteti?
 
e norocoasa:D

EaGle 25-02-08 17:07

Re: Ce zodie sunteti?
 
Pentru Snoopy:
O mare parte da, sunt Capricorn si majoritatea urmatoarelor lucruri mi se potrivesc;) :arrow:
Personalitatea zodiei Capricorn

Nativul Capricorn este disciplinat, loial, serios, practic, se orienteaza catre succes. Capata cu greu încredere în ceilalti. Are un puternic simt al realitatii. El se concentreaza asupra esentialului, este sârguincios, perseverent, econom, corect.

Nativul din zodia Capricorn este un om pe care te poti baza. Îsi cheltuie energia metodic si "se catara" încet spre telurile lui ambitioase. Un Capricorn merge la sigur si evita experimentele. Are aptitudini pentru profesiuni ca inginer, administrator, constructor sau mestesugar (în general în profesiuni legate de pamânt).
Personalitatea zodiei Capricorn

Nativul Capricorn este disciplinat, loial, serios, practic, se orienteaza catre succes. Capata cu greu încredere în ceilalti. Are un puternic simt al realitatii. El se concentreaza asupra esentialului, este sârguincios, perseverent, econom, corect.

69WRX 29-02-08 15:08

Re: Ce zodie sunteti?
 
sper sa nu se supere nimeni de offtopic..
Unu il intreaba pe tigan:
-Ce zodie esti ma ?
-Spoitor sa moara mama :)) cica ar fii faza reala...acum nush..

ontopic:
Balanta ;)

Andy2heart 04-03-08 13:33

Re: Ce zodie sunteti?
 
Scorpio rules :D

Black Pearl 01-08-08 18:59

Re: Ce zodie sunteti?
 
Capricorn. :)
Si chiar ma regasesc in descrierea facuta de @EaGle referitoare la aceasta zodie.

cryssl 02-08-08 02:01

Re: Ce zodie sunteti?
 
gemeni ;)

Dominic 02-08-08 03:12

Re: Ce zodie sunteti?
 
12 Ianuarie - Capricorn....
Subscriu lui EaGle.....

69WRX 02-08-08 03:53

Re: Ce zodie sunteti?
 
BALANTA (23 septembrie- 22 octombrie)
Simbol: Un cantar. Vesnic dezechilibrat, cu talgerele inclinate intotdeauna in favoarea Balantei. Ceea ce da o nehotarare cronica, inclusiv in ceea ce priveste sexualitatea. Incercarea de a echilibra trei relatii secrete si alte cateva aventuri in timp ce planuieste nunta anului ii asigura nativului titlul de necontestat de amant duplicitar al secolului.
Element: Aer. Aerul balantei iti bazaie non stop in urechi. Ideea lor de discutie rationala este ca ei vorbesc si tu asculti pastrandu-ti ratiunea. Pentru ca intr-o ureche o sa iti susure apropouri fierbinti si in cealalta o insiruire a tuturor defectelor pe care le-ai avut vreodata sau nu.
Calitate: Cardinal. Adica conducator. Campion absolut in vorbitul pe la spate, umilirea celorlalti si fufa perfecta. De asemenea, expertul zodiacului cand vine vorba de stricat casele altora.
Guvernator: Venus. Zeita chirurgiei plastice si a tavanelor cu oglinzi. Zeita capriciilor.
Activitate preferata: Ranjitul.
Carte preferata: „Cum sa te casatoresti (si) cu propria-ti persoana”.
Model in viata: Barbie/Ken.
Idol romantic: Anna Nicole Smith.
Slujba ideala: Avocatul diavolului.
Prima intalnire ideala: In oras apare un individ imposibil de frumos si dezgustator de bogat intr-o limuzina cu sofer. Multimea se da la o parte din calea lui. Ajunge in fata Balantei si ii o cere in casatorie pe loc, cu promisiunea unei vieti luxoase si lipsita de nevoia de a mai lua vreo decizie vreodata.
Fraza cheie: „Pe de alta parte…”
Fraza de agatat: „Crezi ca mi se potriveste culoarea asta?”
Parte a corpului: Rinichii. Plini de nisip si pietre de la dintii pe care si-i scrasnesc noaptea ca sa compenseze surasul fals pe care il afiseaza toata ziua.
Zona erogena: Fundul. Stau pe el in timp ce tu faci toata treaba.
Ciudatenie sexuala: Orice pozitie e ok, atata vreme cat pot sa vada o oglinda.
Stil romantic: Intortocheat.
CARACTERISTICI
- Vanatori de avere, nehotarati, lipsiti de orice fel de autocritica, cu personalitatea unei frunze in vant.
- Vad dezacordul ca pe un afront personal (o sa se incrunte daca schimbi postul de radio). Daca te certi cu ei, o sa ai de infruntat o tornada de furie. Daca le demonstrezi ca au gresit, o sa fie de acord pe fata, dar o sa te urasca in secret pentru asta.
- Pentru o Balanta, pacea si armonia inseamna sa fii de acord perfect cu filosofia lor de moment.
EL
- Amuzant, carismatic si foarte sarmant. Are un gust impecabil la haine. O personalitate vioaie si prietenoasa care il face foarte popular. Un visator idealist care crede in fair-play si in pacea lumii… DAR:
- Capricios, inconstant si mereu in cautarea noii mari dragoste a momentului. Cand vine vorba de agatat, barbatul Balanta este la fel de versat ca un politician in campania electorala.
- Nu e realist. Pentru tine viitorul inseamna urmatorii cativa ani, pentru el, maine dimineata.
- Superficial. Vrea o papusa Barbie care sa gateasca, sa faca curatenie si sa ii distreze alaiul de prieteni, nu o femeie care sa il confrunte cu responsabilitati.
- Nu ii plac certurile. Incearca sa ai un conflict cu el si probabil ca tu o sa fi cea care o sa faca spume. Mai ales pentru ca pare atat de al dracului de rezonabil si calm.

.........


- In cel mai bun caz, un fraier nehotarat. Pleaca sa faca ceva si sfarseste prin a face cu totul altceva (de exemplu: pleaca la supermarket sa ia de mancare, dar uita pentru ca niste prieteni cu care s-a intalnit pe drum l-au invitat in oras). In cel mai rau caz, regele barurilor. Gandeste-te la smecherii „cool” si „trendy” care pierd vremea pe acolo, imbracati dupa ultimul racnet si freza impecabil aranjata.
- Vrea o relatie bazata pe egalitate. Dai si primesti. Tu dai si el primeste. Se asteapta sa il alinti si sa il rasfeti, sa ii menajezi egoul si sa nu il deprimi cu probleme reale si stringente (nu mai sunt bani, s-a stricat teava de la bucatarie, ala micu’ are nevoie de tenisi noi etc.)
- E responsabil de 7 din 10 relatii ratate. Celelalte 3 sunt din vina barbatilor Pesti.
- Desi cu atata indecizie, e de mirare ca ajunge vreodata sa aiba o relatie, adevarul e ca intodeauna e „oarecum cu cineva” sau cauta sa fie „oarecum cu cineva”. Cineva care e intodeauna mai bun decat tine. Din cauza lui a crescut rata divortului.
EA
Cea mai populara dintre femeile zodiacului. E de obicei foarte atragatoare. Atenta, inteligenta, crede in egalitate. Cauta armonia si o relatie profunda. Este calda, senzuala si feminina… DAR:
- E vanitoasa, geloasa si indragostita de oglinda.
- Adora excesele. Combate depresia prin terapie de cumparaturi.
- Foarte rar cantareste aspectele unei probleme daca nu priveste vanitatea ei personala. Nu e proasta, dar gandirea rationala, asa cum o intelege restul lumii, nu are de a face cu ea. Este cea mai probabila candidata pentru multe operatii estetice.
- Nu exceleaza la luarea deciziilor, adica nu e in stare sa ia vreo decizie, la fel ca si corespondentul ei masculin.
- Are o structura emotionala si un simt estetic extrem de ciudate. E fie o extrema, fie cealalta. O sa iti critice gusturile in aceste domenii, chiar daca e ceva gen „rade ciob de oala sparta”.
- „Noi” e cuvantul ei preferat intr-o relatie. Se misca cu viteze supersonice cand vine vorba de relatii. Da-i un deget si iti ia toata mana. In final, o sa iti faca un set de reguli dupa care sa traiesti, reguli care privesc toate aspectele vietii. E ca un fel de planta parazita care se intinde si sufoca tot.
- O sa ramana in viata ta mult timp dupa ce v-ati despartit. Nu pentru ca te vrea inapoi, ci pentru ca sa se asigure ca suferi fara ea. O sa iti pastreze numarul pentru o eventuala aventura. Nu, nu are nimic de a face cu tine, ci cu ea.
Cum il depistezi: Individul cu sarm tineresc, foarte bine imbracat cu freza perfect aranjata si o expresie absenta e sigur o Balanta.
Unde il gasesti: La intersectii, langa automatele cu mai multe feluri de cafea, in juriul unui concurs de Miss Univers, pe scurt, oriunde trebuie luate hotarari neimportante.
Cum il intrigi: Daca pari un manechin care tocmai a terminat o sedinta foto pentru un catalog de moda. Daca pari fara griji si fara prea multe in cap. Daca pari tanara si cu sanii foarte dezvoltati. Dupa asta asteapta cu foarte mare rabdare sa faca o miscare.
Prima intalnire: De obicei e foarte misto. O sa te duca intr-un loc frumos (pe care il alegi tu), unde o sa beti un pahar de vin (pe care il alegi tot tu), o sa faceti conversatie (despre ce vrei tu). O sa plateasca el (pentru ca i-a vazut pe altii). De ce vrei sa strici totul intrebandu-l daca o sa te sune maine???
Cand sa o faci: Mai asteapta, ca nu pierzi nimic. Adica vreun an sau doi pana se hotaraste daca vrea sa te mai vada sau nu. Oricum o sa fie decizia ta, pana la urma, si deci vina ta.
Cand ii pui intrebarea: Cand vrei sa termini relatia.
Daca iti da papucii: Inseamna ca si-a gasit pe altcineva, pentru ca nu e in stare sa ia hotarari de capul lui. Daca incerci sa il recuceresti, o sa il bagi in ceata. Indiferent daca sta sau pleaca, o sa insiste ca tu l-ai fortat sa o faca.
Daca ii dai tu verde: O sa fie deja cu altcineva, chiar daca e fericit sau nu, inainte sa se fi uscat cerneala pe scrisoarea de despartire/sa fi venit confirmarea de primire a SMS-ului. Daca iti vine sa ii crapi capul de nervi, aminteste-ti ca asta ar insemna sa il iei in serios.

nck_xx 02-08-08 16:38

Re: Ce zodie sunteti?
 
Sagetator

DannyKid 06-08-08 00:53

Re: Ce zodie sunteti?
 
scorpio si eu :D
off: n`am stat sa citesc toate posturile....vre`o legenda ceva....istorie etc despre Scorpion cum a enumerat mai sus 69WRX despre Balanta ?

si vad ca predomina Scorpiiile :twisted::twisted:

69WRX 06-08-08 01:00

Re: Ce zodie sunteti?
 
chiar multe scorpii :) cei mai putini sunt berbecii :)) astia in ce luna se nasc ?

Spark 07-08-08 08:25

Re: Ce zodie sunteti?
 
martie - aprilie is berbecii :P

Strainger 07-08-08 15:57

Re: Ce zodie sunteti?
 
La multi ani tuturor leilor, ca luna asta e ziua lor de nastere

Daniel_Toa 08-08-08 12:23

Re: Ce zodie sunteti?
 
Eu sunt balanta :)

cami19ro 08-08-08 12:38

Re: Ce zodie sunteti?
 
Hop si eu....despre BERBEC ce poti spune??? :D

BC-20-LET 08-08-08 23:09

Re: Ce zodie sunteti?
 
Berbec(17.04) incurabil :lol: . Majoritatea caracteristicilor zodiei se regasesc .

Ingerasul99 08-08-08 23:14

Re: Ce zodie sunteti?
 
sunt varsator , si nu imi place vreau sa fiu toate zodiile :D :peace:

markizu 09-08-08 11:03

Re: Ce zodie sunteti?
 
oo sunt destui capricorni aici

Mustang 09-08-08 11:14

Re: Ce zodie sunteti?
 
Gemenii's pe locul 2. :lol:

CmI-user 09-08-08 12:21

Re: Ce zodie sunteti?
 
18.02->varsator

Daniel_Toa 09-08-08 15:27

Re: Ce zodie sunteti?
 
Balanta e pe locul 4

ADY28 09-08-08 16:08

Re: Ce zodie sunteti?
 
capricorn:D

cami19ro 10-08-08 13:05

Re: Ce zodie sunteti?
 
Incurabil in dragoste?:)

D o n n 10-08-08 21:49

Re: Ce zodie sunteti?
 
taur...21 aprilie.prima zi din zodie :D

Brian 12-08-08 23:50

Re: Ce zodie sunteti?
 
Am votat/postat mai demult si am vazut ca sunt multi scorpioni.. ba chiar 2 colegi de forum sunt nascuti in aceeasi zi cu mine.. difera anul..
Am gasit si ceva despre 'noi, scorpionii' :D

Quote:

Despre barbatul Scorpion


Barbatul Scorpion poate fi recunoscut dupa privirea sa fixa, patrunzatoare, misterioasa si fascinanta, o privire care ar putea hipnotiza si serpii. El adopta stilul enigmatic atunci când nu este perfect stapân pe situatie, când înca tatoneaza terenul.

Barbatul Scorpion are o inteligenta penetranta, care merge dincolo de aparente, si o exceptionala intuitie, care îl face sa ghiceasca intentiile ascunse ale interlocutorului. Este extrem de tenace, iar daca si-a pus ceva în minte, va uza de orice mijloace pentru a-si atinge telul. Privind atent, vei descoperi însa ca straduintele sale de a reusi nu vizeaza puterea sau banii, ci sunt nascute, de fapt, dintr-un fel de întrecere cu sine însusi, din dorinta lui de autodepasire.

Barbatul Scorpion poarta aproape întotdeauna în suflet o rana de un fel sau altul, o problema emotionala sau sexuala, un conflict sau o frustrare greu de rezolvat. Dispune de o profunda sensibilitate si de un "feeling" iesit din comun, iar curentii emotionali dinauntrul ori din jurul sau îl afecteaza cu usurinta. Este lesne de ranit, susceptibil în ceea ce priveste sentimentele celorlalti, adesea singuratic si motivat de o nevoie aproape vorace de a avea o viata relationala. Barbatul Scorpion cauta însa o uniune profunda, indestructibila. Din acest motiv, este foarte atent cui îi permite sa patrunda în câmpul sau psihic.

Mânat de sexualitatea sa puternica, de libidoul sau de exceptie, barbatul Scorpion va avea probabil multe experiente amoroase. Vai, însa, de femeia care nu reuseste sa se ridice la standardele exigentelor sale, care nu-i poate câstiga respectul, pentru ca el va avea tendinta de a o tortura psihic, de a o chinui prin accese de ura si pasiune, crize de gelozie sau jocuri subtile "de-a victima si calaul". Barbatul Scorpion cauta femeia initiatoare, sublima, care sa-l ajute sa atinga divinitatea, ca în practicile tantrice de cea mai pura sorginte.

Doar femeia alcatuita din acelasi aluat ca si el, sau cea care îi va fi inteles perfect mecanismele interioare, va fi suficient de bine înarmata pentru a rezista alaturi de el.

sursa aici

quick_silver 14-08-08 09:07

Re: Ce zodie sunteti?
 
Scorpion cu ascendent in scorpion
09.11 - ora 6:00 dimineata :D

synu 18-08-08 14:29

Re: Ce zodie sunteti?
 
scorpion si ma mandresc cu asta :))) :)))

mitza mtb 19-08-08 03:07

Re: Ce zodie sunteti?
 
08.05 Taur...;))...care mai sunteti nascut pe 8 mai?:>:>am vazut ca sunt multi tauri:D

razvanell 19-08-08 10:39

Re: Ce zodie sunteti?
 
taur:rolleyes:

TFK 19-08-08 10:43

Re: Ce zodie sunteti?
 
omfg cati scorpioni, si eu sunt :P

Ingerasul99 20-08-08 00:21

Re: Ce zodie sunteti?
 
din cate se pare cei mai multi sunt scorpii(joke) scorpioni.


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning