Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

expres 29-12-07 22:18

Re: Tuning pe machete
 
******************** :) :) ...jantele pe cat sunt ?

Nu te-ai saturat sa vorbesti aiurea? Spune ce ai de zis, nu alte chestii care nu isi au rostul! EaGle

Vlad_BMW 30-12-07 00:47

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1264441)
Fapta, nefapta, ai ramas fara masina:(:cry: acum trebuie sa te revansezi cu pozele cu Z3-ul:rolleyes2


Am dat BMW-ul pt Ferrari deci Ferrari revine inapoi la mine .. :) acu e in curs de modificare am inceput deja modificarile.. :)

O sa pun la machete stock niste poze cu Z3

2fast4u_DK cu ce ai vopsit masina ? :?:

2fast4u_DK 30-12-07 10:03

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by vladutz_mitsubishi (Post 1267517)
Am dat BMW-ul pt Ferrari deci Ferrari revine inapoi la mine .. :) acu e in curs de modificare am inceput deja modificarile.. :)

O sa pun la machete stock niste poze cu Z3

2fast4u_DK cu ce ai vopsit masina ? :?:

Cu spray

Quote:

Originally Posted by expres (Post 1267365)
******************** :) :) ...jantele pe cat sunt ?

pai din alea normale de 1/18 :D:lol:

razak 30-12-07 11:00

Re: Tuning pe machete
 
1 Attachment(s)
C3 Pluriel Pr0n Edition :D

EaGle 30-12-07 11:15

Re: Tuning pe machete
 
Hai ca asta vine tare :D ..Ce ai de gand sa-i faci? Ca idee poti sa-i ascunzi manerele si un mic sistem audio inauntru :D

coman razvan 30-12-07 11:47

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by razak (Post 1267751)
C3 Pluriel Pr0n Edition :D

Foarte frumoasa...ce scara e man?si asteptam sa o vedem in starea finala8)

razak 30-12-07 13:02

Re: Tuning pe machete
 
Proprietara! nu vrea sa-i fac shaved look :)

Macheta i-am facuto cadou unei prietene cand i-am vandut masina [ C3 pluriel evident, si tot la fel de evident e faptul ca am vandut masina la cererea ei :D ].

Initial in plan nu era decat vopsirea caroseriei in culoarea Portocaliu si adaugarea de numar B xx Foe :) , pe parcurs s-a ajuns si la ceva tuning :)

O sa va mai pun poze cu ea cand e gata. Abia astept sa ma duc la munca sa termin corrado-ul si mk1-le cabrio :D

Ah, ca sa nu uit, de data asta mi-am dat in petic, e 1/24 de la balbaitii de Bburago, celelalte vot ramane 1/43.

M-am ales personal cu masina care si-a donat jantele, un concept de la Dodge produs de Maisto 1/24 dar e f prost lucrat si acum e si super caraghios cu jantele stock de pe c3 :D

SpeeDBreaker 02-01-08 18:24

Blue-Black Diablo Project
 
8 Attachment(s)
Marca: Lamborghini
Model: Diablo
Scara: 1:18
Made in Italy (Polistil)

Modificari: remove proiectoare bara(cele de sus)
remove sigla
remove capac rezervor
revopsit(in vopsea sau folosit multe multe perle albastre si albe, in poze nu se observa)

Urmeaza interiorul...

EaGle 02-01-08 18:34

Re: Tuning pe machete
 
A venit bine vopseaua..niste jante si un intern rosu-negru ar venii super:D

SpeeDBreaker 02-01-08 18:36

Re: Tuning pe machete
 
Vopseaua ii PPG :)) era culmea sa nu iasa...suflata cu pistolu, 3 straturi + 2 lac...plictiseala asta.Pentru interior asa m`am gandit si eu rosu-negru, iar jante nu prea am de unde sa fac rost..ms pt apreciere

tzutzu.2009 02-01-08 20:41

Re: Tuning pe machete
 
A iesit foarte misto diablo-ul....vopseaua de nota 10...;)

SpeeDBreaker 02-01-08 20:42

Re: Tuning pe machete
 
Ms ms, o sa fac cv poze la lumina sa se vada adevarata valoare:D

coman razvan 02-01-08 20:42

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1271691)
A iesit foarte misto diablo-ul....vopseaua de nota 10...;)

:arrow: Cred ca e cea mai de calitate lucrare (vopsit) de pe sectiune...felicitari:arrow:

SpeeDBreaker 02-01-08 21:12

Re: Tuning pe machete
 
Se multumeste!urmeaza interiorul cat de repede, scz de off, numai bine!

2fast4u_DK 04-01-08 21:07

Re: Tuning pe machete
 
8 Attachment(s)
I`m back cu masca vopsita si scoasa emblema d p ea,cu sistem audio,si din alea la spoileru d spate :D

coman razvan 04-01-08 21:10

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1275027)
I`m back cu masca vopsita si scoasa emblema d p ea,cu sistem audio,si din alea la spoileru d spate :D

Ai lucrat foarte frumos!felicitari!simplu si de efect fara chestii inutile!o idee : ce zici in loc de masca sa pui plasa?arata putin inestetic locul ala unde a fost emblema:(:arrow:

2fast4u_DK 04-01-08 21:12

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1275031)
Ai lucrat foarte frumos!felicitari!simplu si de efect fara chestii inutile!o idee : ce zici in loc de masca sa pui plasa?arata putin inestetic locul ala unde a fost emblema:(:arrow:

Ms mult ;) ...ar merge plasa da din ce sa fac?:D

coman razvan 04-01-08 21:18

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1275033)
Ms mult ;) ...ar merge plasa da din ce sa fac?:D

sincer? din plasa din aia de tzantzari cred ca merge...intai dai o vopsea peste ea...si cred ca o sa iasa bine...cumperi din piata (de la rushi) plasa...:arrow: :arrow: :arrow: (sper sa nu ma injuri ca iti fac masina tzantzar :???:):arrow:

2fast4u_DK 04-01-08 21:19

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1275051)
sincer? din plasa din aia de tzantzari cred ca merge...intai dai o vopsea peste ea...si cred ca o sa iasa bine...cumperi din piata (de la rushi) plasa...:arrow: :arrow: :arrow: (sper sa nu ma injuri ca iti fac masina tzantzar :???:):arrow:

:lol: cum sa ma supar :D ms pt idee :D am sa incerc..cam ce ar merge sa-i mai fac? k nu mai stiu :)

coman razvan 04-01-08 21:21

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1275055)
:lol: cum sa ma supar lol :D ms pt idee :D am sa incerc..cam ce ar merge sai mai fac? k nu mai stiu :)

eu nu ma ocup cu tuning de machete...masca aia mi-a sarit in ochi...dar sincer nu ma pricep :(:!: :arrow:

EaGle 05-01-08 10:30

Re: Tuning pe machete
 
2Fast...a venit super in spate. Ca sa mentii linia sport in fata poti sa-i faci o buza tot asa neagra, la fel si la praguri. Gandeste-te la cum modifica HAMANN, ceva de gen ;). Bafta!:D

eddycdk 06-01-08 14:12

Re: Tuning pe machete
 
1 Attachment(s)
daca vrei sita...incearca ceva in genul la ce am facut eu, dar nu am pus plasa de tantari, ci o sita din sarma fina...
nush sa-ti spun de unde o am, pt ca o am de la tata, de acum vreo 10 ani...:cry:

tzutzu.2009 06-01-08 17:00

Re: Tuning pe machete
 
6 Attachment(s)
VW Beetle 1/24 Bburago. Interiorul l-am refacut, i-am pus tije la tetiere si mocheta. Am schimbat jantele si am pus un esapament "sport". :oops:

Trickz 06-01-08 17:23

Re: Tuning pe machete
 
very nismo jantele:) dragut.

andrey2003 06-01-08 17:33

Re: Tuning pe machete
 
tzutzu.. da` esti incepator rau de tot.. cel putin asa vrea sa arate semnul ala :))
scaunele cu ce le`ai vopsit? negru mat? :-??
Frumusica masinutza.. ;)

tzutzu.2009 06-01-08 18:01

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by andrey2003 (Post 1278580)
tzutzu.. da` esti incepator rau de tot.. cel putin asa vrea sa arate semnul ala :))
scaunele cu ce le`ai vopsit? negru mat? :-??
Frumusica masinutza.. ;)

Am pus semnu acum 2 ani cand eram incepator. Acum nu mai sunt.

andrey2003 06-01-08 18:24

Re: Tuning pe machete
 
oricum e misto ideea.. ;)

cu scaunele cum e? :D

tzutzu.2009 06-01-08 18:28

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by andrey2003 (Post 1278659)
oricum e misto ideea.. ;)

cu scaunele cum e? :D

Scuze.....am uitat de scaune. Le-am facut cu un fel de acuarele. Am dat 4 straturi.;)

andrey2003 06-01-08 20:02

Re: Tuning pe machete
 
pff.. buna ideea.. chiar nu m`am gandit la asta :D

ms de raspuns ;)

2fast4u_DK 07-01-08 08:46

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 1278193)
daca vrei sita...incearca ceva in genul la ce am facut eu, dar nu am pus plasa de tantari, ci o sita din sarma fina...
nush sa-ti spun de unde o am, pt ca o am de la tata, de acum vreo 10 ani...:cry:

ms mult ;) am sa incerc

Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1275764)
2Fast...a venit super in spate. Ca sa mentii linia sport in fata poti sa-i faci o buza tot asa neagra, la fel si la praguri. Gandeste-te la cum modifica HAMANN, ceva de gen ;). Bafta!:D

ms :D o sa mai fac cate ceva sapt. asta

gelu_r 09-01-08 18:23

Re: Machete stock!
 
7 Attachment(s)
Marca: aston martin
Model: DB9
Scara: 1/18
Fabricatie: Burago

e doar vopsit..

daca pozele nu sunt puse bine il rog pe razvan sa le mute..

EaGle 09-01-08 18:28

Re: Tuning pe machete
 
L-am mutat eu, vopsita=tuning.
Btw..nu cumva Nissanul si BMW-ul ii apartin lui Andrey ? :-P
E destul de frumoasa combinatia black/gold..ai vopsit si motorul nu ? :)

gelu_r 09-01-08 18:34

Re: Tuning pe machete
 
8 Attachment(s)
bmw si 350z sunt ale lui andrei da.
nu am vopsit motoru ala curiu de la motor e un plastic motoru e ala cromat.
in poze nu se vede bine ca e cu blutz si fiind negru mat se vad toate scamele dupa ea...arata mult mai bine in realitate..


mai am un evo8 facut cabrio si voposit si el..:D

si mai am un F50 doar cu jante facute negre..
SI MAI AM UN 745 (asta gri din poze) dar acuma e negru cu jante negre si cauciucuri mai mici..arata super bine si el:D

EaGle 09-01-08 18:37

Re: Tuning pe machete
 
Ai dreptate, n-am fost atent;)
...Te-ai apucat de vopsit la greu vad :D..puteai sa astupi gaurile de la eleron :(

gelu_r 09-01-08 18:44

Re: Tuning pe machete
 
m am apucat de vopsit si am terminat...nam ce sa le mai fac...mie mila sa stric rosu ala de la F50...da trebuia sa astup gaurile alea da mi a fost lene..dau evo8 ala la skimb..
astept sa bage pe un site E36 coupe 1\18...ca il iau si il fac super frumos:X

razak 13-01-08 02:10

Re: Tuning pe machete
 
4 Attachment(s)
cateva poze, nu este inca 100% gata, as zice cam in proportie de 80% :)

gelu_r 13-01-08 10:10

Re: Tuning pe machete
 
cum ai facut lambo doors?

coman razvan 13-01-08 10:12

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by razak (Post 1289964)
cateva poze, nu este inca 100% gata, as zice cam in proportie de 80% :)

Foarte frumos...felicitari Razak...pacat ca trebuie sa il dai ...:(

razak 13-01-08 11:33

Re: Tuning pe machete
 
@gelu_r Mici corecturi cu Flexu :D Masina e de show cum s-ar spune, nu sunt functionale

@coman razvan I know! Am facut masina din placere, oricand pot sa-mi fac una :D, vreau acum sa ma ocup de un VW Lupo, tot 1/24 :)

Una peste alta zic ca este o macheta foarte reusita.

mba 13-01-08 11:36

Re: Tuning pe machete
 
adica stau numai ridicate???
oricum super macheta...arata ciudat suportu pentru ca nu se asorteaza cu masina...poate in realitate arata mai bine :d...oricum bv...


All times are GMT +2. The time now is 06:23.

- Copyright 2026 4Tuning