![]() |
Re: Cielo TL 33 CTL
Pe net nu stiu, dar am vazut in targ la Vitan stopuri din alea... parca 300ron perechea.
Farurile imi plac si mie, dar stopurile nu prea. |
Re: Cielo TL 33 CTL
Pai si nu ma ajuti si pe mine cu achizitionarea lor? :)
quick_5hifter: am facut un curs akolo,imi pare rau ca nu te-am vazut.... |
Re: Cielo TL 33 CTL
Quote:
https://img72.imageshack.us/img72/990...op12bu0.th.jpghttps://img72.imageshack.us/images/thpix.gif https://img140.imageshack.us/img140/3...op13yx1.th.jpghttps://img140.imageshack.us/images/thpix.gif https://img140.imageshack.us/images/thpix.gifhttps://img394.imageshack.us/img394/1...op14sj3.th.jpghttps://img394.imageshack.us/images/thpix.gif https://img72.imageshack.us/img72/373...op15cv8.th.jpghttps://img72.imageshack.us/images/thpix.gif https://img292.imageshack.us/img292/9...astop16xi6.jpg https://img72.imageshack.us/images/thpix.gif |
Re: Cielo TL 33 CTL
Dap,mai exact al doilea model sau primul!!!!
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Vorbim la telefon, o sa vad cand am timp sa trec prin targ... zilele astea sunt foarte prins cu alte treburi. Le vrei cat mai repede imi imaginez...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Mda..pana pe data de 12...Dar daca nu se poate asta e.
Intre timp am facut mici modificari si reparatii!Detaliile o sa vina o data cu pozele! |
Re: Cielo TL 33 CTL
ceva noutati?
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Noutati ar fi filtrul de la k&n,discurile pe spate,mici modificari pe la chiuloasa si o mare bulituira pe aripa stanga sp[ate!Nu prea am mai avut timp in ultima vreme...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
pune o poza cu stopurile ...eventual si un pret
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Nu cred ca si-a pus l-am vaz sapt. trecuta parca si nu avea.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Quote:
Si legat de stopuri, am mai vazut pe vreo 2-3 Cielo si la toate s-au ingalbenit. Nu merita, din punctul meu de vedere. |
Re: Cielo TL 33 CTL
acum stau pe ganduri...ca am drepata spate spart, am fost chior si n-am vazut un stalp.
acum trebuie inlocuit si nu stiu ce sa cumpar, pun tot originale sau pun din astea cu 2 cercuri, celelalte sunt umpic cam scumpe pentru mine in prezent ca am facut deja destule cumparaturi luna asta :P si ce pret ar fi alea cu 2 cercuri? de calitate proasta nu ma indoiesc oricum ca si proiectoarele de la rxm.ro in 2 zile s-o aburit...asa ca nu ma astept sa fie mai breze astea |
Re: Cielo TL 33 CTL
de alea cu 2 cercuri am eu de 1 an si ceva ;intradevar s-au ingalbenit dar in curant o sa pun folie pe ele si o sa dispara galbeneala;ar mai fi o problema cercurile alea rosii sunt defapt roz deci va trebuii neaparat sa puneti niste pecuri cu leduri rosii(se gasesc pe forum aici)bafta
am uitat sa specific eu am dat 400 ron si din cate stiu acu sunt cam 350 ron setu |
Re: Cielo TL 33 CTL
Stopuri nu am pus si nu cred ca o sa pun.....Am auzit si eu ca sunt cam proaste calitativ...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
3 Attachment(s)
Domne imi place portocala ta....mai am si eu 1 an pana o sa am si eu masina ...momentan ...stau si:dribble::nervious:..Eu zic sa nu ii schimbi stopurile...sunt dragute astea ale ei stock, vrei sa ti le fac negre in photoshop ca o idee ? sa vezi cum ar fi cu ele negre?
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Imi plac cum le-ai facut in poza a doua!!!Incearca sa le faci negre nu ma deranjeaza!
Apropo...cade ce am vb noi!!! |
Re: Cielo TL 33 CTL
3 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cielo TL 33 CTL
4 Attachment(s)
Da.multumesc...o sa vina si suspensia in primavar sper!!!Pana atunci...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Off topic! Suna urgent la FanCurier. Se pare ca am gresit nr. de telefon, cand ti-am trimis pompa de benzina. Felix
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Am sunat.A ramas sa sun pe luni!Nu-i problema..multumesc
|
Re: Cielo TL 33 CTL
nice car..chiar imi place..ai grija de ea;)
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Multumesc,deocamdata are niste mici urme ramase dupa trecerea iernii :) .
|
Re: Cielo TL 33 CTL
imi place spoilerul de pe fata , imi poi spune si mie mai multe despre cum l-ai facut?poate reusesc si eu sa imi fac unul ca al tau
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Pai...cu fibra l-am facut. :) :P !!
|
Re: Cielo TL 33 CTL
credeam ca ai avut modelul facut si doar ai finisat :(...inseamna ca e mult de lucru si foarte complicat sa iasa amandoua bine si sa fie simetrice
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Si daca tot a revenit topicul pe prima pagina am si eu o intrebarea: webcathos, culoarea care o ai pe masina provine de la vreo marca anume sau ai ales-o pur si simplu dintr-un catalog? are vreun cod? merci
|
Am ales-o dintr-un catalog de la Klar!Are si un cod dar tre sa iau legatura cu baiatul care mi-a vopsit-o ca sa il iau.Numai el stie...
Quote:
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Wow nu am mai postat de mult timp aici si am zis sa ma bag si eu in seama!Masina nu a mai primit mai nimik,dar parca simteam sa mai postez pe topicul asta.. :)
E la vanzare mai mult la misto ca sigur nu imi iau ce bani vreau pe ea si... Intre timp au inceput sa imi scartaie usile cam tare si ma enerveaza rau,nu mai stiu ce sa ii fac!!!Poate un sfat ceva |
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
vaselina si ulei la balamale si la tija aia care o tine deschisa :D
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Mda,este prezenta si sunt si bolturile schimbate!!!!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
pai altceva nu vad ce ar scartai...
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
mi s-a spus ca e posibil sa se fi largit gaura de la balamale...
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
a...da si asta...dar ma gandeam ca ai verificat cand ai skimbat bolturile
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Nu am mai postat de ceva timp pe aici!!!Azi fieratania ruginita a intrat la un RK complet..tinichigerie,vopsit si interior...!!Astept sfaturi in legatura cu vopseaua!Va ramane portocalie insa nu ma pot decide cu vopseaua de cealalta nuanta...
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
tot negru ca altceva nu da bine,parerea mea...sa mai pui poze cu ea !
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Cred ca o sa vina un mov perlat mai inchis pe partea ai.Poze am facut..am sa le pun maine cu ea dezmembrata si cu zonele ruginite!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Fa poze si la diversele operatiuni de reparatie, terosonare, grunduire etc.
Apropos, unde cureti pana la tabla si unde ai rugina, da-i cu Feruginol (de la Policolor) pe tabla. E f bun, dar trebuie rabdare... dai cam 3 maini, cu pauze de ~30 min intre ele (sau mai mult, cat sa se usuce) si la final ori iei solutia aia de dezactivare a Feruginolului, ori speli cu multa, multa apa si stergi bine dupa cu diluant. Se gaseste si in Dedeman, Hornbach etc. E vreo 25 lei sticla de 1l si iti ajunge pt toata masina cred. |
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
11 Attachment(s)
Mda..unde are rugina se va taia si inlocui tabla..dupa care tratament.Azi am achizitionat si vopseaua(Mipa) si cam toate materialele necesare.Poze o sa fac cat de multe pot,insa mi-e greu ca masina e la vre-o 30 km de mine si nu pot ajunge zilnic acolo!!!
Pun acum cateva poze de ieri si de azi cnd a inceut treaba..incet da sigur :) |
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Bravos,spor la treaba.
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Multumesc,spor este, bani sunt!!!Sa vedem ce iese....
Costi stiu ca tu ai izolat fonic..imi poti spune ce materiale ai folosit si daca e diferenta?Ma intereseaza sa izolez fonic toate zdranganiturile si sa nu se mai auda asa tare zgomotele exterioare in mers!!! |
| All times are GMT +2. The time now is 20:23. |
- Copyright 2026 4Tuning