Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

Geo_ZGA 28-09-08 08:58

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pe net nu stiu, dar am vazut in targ la Vitan stopuri din alea... parca 300ron perechea.
Farurile imi plac si mie, dar stopurile nu prea.

webcathos 28-09-08 10:03

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai si nu ma ajuti si pe mine cu achizitionarea lor? :)
quick_5hifter: am facut un curs akolo,imi pare rau ca nu te-am vazut....

RD-Woo 28-09-08 15:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1779570)
As dori sa cumpar stopuri clare (din acelea cu 2 cercuri rosii)..

Adika unul din modele de mai jos:

https://img72.imageshack.us/img72/990...op12bu0.th.jpghttps://img72.imageshack.us/images/thpix.gif https://img140.imageshack.us/img140/3...op13yx1.th.jpghttps://img140.imageshack.us/images/thpix.gif https://img140.imageshack.us/images/thpix.gifhttps://img394.imageshack.us/img394/1...op14sj3.th.jpghttps://img394.imageshack.us/images/thpix.gif https://img72.imageshack.us/img72/373...op15cv8.th.jpghttps://img72.imageshack.us/images/thpix.gif https://img292.imageshack.us/img292/9...astop16xi6.jpg
https://img72.imageshack.us/images/thpix.gif

webcathos 28-09-08 19:28

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Dap,mai exact al doilea model sau primul!!!!

Geo_ZGA 29-09-08 11:09

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Vorbim la telefon, o sa vad cand am timp sa trec prin targ... zilele astea sunt foarte prins cu alte treburi. Le vrei cat mai repede imi imaginez...

webcathos 30-09-08 19:57

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda..pana pe data de 12...Dar daca nu se poate asta e.
Intre timp am facut mici modificari si reparatii!Detaliile o sa vina o data cu pozele!

Geox` 17-11-08 23:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
ceva noutati?

webcathos 22-11-08 10:27

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Noutati ar fi filtrul de la k&n,discurile pe spate,mici modificari pe la chiuloasa si o mare bulituira pe aripa stanga sp[ate!Nu prea am mai avut timp in ultima vreme...

Kent8 22-11-08 13:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
pune o poza cu stopurile ...eventual si un pret

Geox` 23-11-08 09:12

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu cred ca si-a pus l-am vaz sapt. trecuta parca si nu avea.

Geo_ZGA 23-11-08 09:22

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by Kent8 (Post 1880058)
pune o poza cu stopurile ...eventual si un pret

Noutati ar fi filtrul de la k&n,discurile pe spate,mici modificari pe la chiuloasa si o mare bulituira pe aripa stanga sp[ate!

Si legat de stopuri, am mai vazut pe vreo 2-3 Cielo si la toate s-au ingalbenit. Nu merita, din punctul meu de vedere.

Kent8 23-11-08 09:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
acum stau pe ganduri...ca am drepata spate spart, am fost chior si n-am vazut un stalp.
acum trebuie inlocuit si nu stiu ce sa cumpar, pun tot originale sau pun din astea cu 2 cercuri, celelalte sunt umpic cam scumpe pentru mine in prezent ca am facut deja destule cumparaturi luna asta :P
si ce pret ar fi alea cu 2 cercuri?
de calitate proasta nu ma indoiesc oricum ca si proiectoarele de la rxm.ro in 2 zile s-o aburit...asa ca nu ma astept sa fie mai breze astea

tiolik 23-11-08 10:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
de alea cu 2 cercuri am eu de 1 an si ceva ;intradevar s-au ingalbenit dar in curant o sa pun folie pe ele si o sa dispara galbeneala;ar mai fi o problema cercurile alea rosii sunt defapt roz deci va trebuii neaparat sa puneti niste pecuri cu leduri rosii(se gasesc pe forum aici)bafta




am uitat sa specific eu am dat 400 ron si din cate stiu acu sunt cam 350 ron setu

webcathos 23-11-08 14:34

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Stopuri nu am pus si nu cred ca o sa pun.....Am auzit si eu ca sunt cam proaste calitativ...

Insanerzw 18-12-08 23:31

Re: Cielo TL 33 CTL
 
3 Attachment(s)
Domne imi place portocala ta....mai am si eu 1 an pana o sa am si eu masina ...momentan ...stau si:dribble::nervious:..Eu zic sa nu ii schimbi stopurile...sunt dragute astea ale ei stock, vrei sa ti le fac negre in photoshop ca o idee ? sa vezi cum ar fi cu ele negre?

webcathos 19-12-08 09:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Imi plac cum le-ai facut in poza a doua!!!Incearca sa le faci negre nu ma deranjeaza!
Apropo...cade ce am vb noi!!!

Insanerzw 19-12-08 11:57

Re: Cielo TL 33 CTL
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1930346)
Imi plac cum le-ai facut in poza a doua!!!Incearca sa le faci negre nu ma deranjeaza!
Apropo...cade ce am vb noi!!!

Ok,nu e nici o problema..!Negre imi plac si mie cum se vad!;)+1 bonus de la mine8)

webcathos 20-12-08 23:28

Re: Cielo TL 33 CTL
 
4 Attachment(s)
Da.multumesc...o sa vina si suspensia in primavar sper!!!Pana atunci...

nt98adu 03-01-09 10:03

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Off topic! Suna urgent la FanCurier. Se pare ca am gresit nr. de telefon, cand ti-am trimis pompa de benzina. Felix

webcathos 03-01-09 22:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Am sunat.A ramas sa sun pe luni!Nu-i problema..multumesc

Alex_pitesti 20-02-09 20:55

Re: Cielo TL 33 CTL
 
nice car..chiar imi place..ai grija de ea;)

webcathos 21-02-09 12:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Multumesc,deocamdata are niste mici urme ramase dupa trecerea iernii :) .

db 21 kat 13-05-09 20:19

Re: Cielo TL 33 CTL
 
imi place spoilerul de pe fata , imi poi spune si mie mai multe despre cum l-ai facut?poate reusesc si eu sa imi fac unul ca al tau

webcathos 13-05-09 22:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai...cu fibra l-am facut. :) :P !!

db 21 kat 13-05-09 22:09

Re: Cielo TL 33 CTL
 
credeam ca ai avut modelul facut si doar ai finisat :(...inseamna ca e mult de lucru si foarte complicat sa iasa amandoua bine si sa fie simetrice

Snapy_xxl 13-05-09 22:12

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Si daca tot a revenit topicul pe prima pagina am si eu o intrebarea: webcathos, culoarea care o ai pe masina provine de la vreo marca anume sau ai ales-o pur si simplu dintr-un catalog? are vreun cod? merci

webcathos 13-05-09 22:40

Am ales-o dintr-un catalog de la Klar!Are si un cod dar tre sa iau legatura cu baiatul care mi-a vopsit-o ca sa il iau.Numai el stie...

Quote:

Originally Posted by db 21 kat (Post 2316543)
credeam ca ai avut modelul facut si doar ai finisat :(...inseamna ca e mult de lucru si foarte complicat sa iasa amandoua bine si sa fie simetrice

Este destul de munca!Nici la mine nu sunt chiar asha simetrice stai linistit...

webcathos 30-10-09 18:34

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Wow nu am mai postat de mult timp aici si am zis sa ma bag si eu in seama!Masina nu a mai primit mai nimik,dar parca simteam sa mai postez pe topicul asta.. :)
E la vanzare mai mult la misto ca sigur nu imi iau ce bani vreau pe ea si...
Intre timp au inceput sa imi scartaie usile cam tare si ma enerveaza rau,nu mai stiu ce sa ii fac!!!Poate un sfat ceva

D o n n 30-10-09 19:01

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
vaselina si ulei la balamale si la tija aia care o tine deschisa :D

webcathos 30-10-09 19:12

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Mda,este prezenta si sunt si bolturile schimbate!!!!

D o n n 30-10-09 19:13

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
pai altceva nu vad ce ar scartai...

webcathos 30-10-09 19:16

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
mi s-a spus ca e posibil sa se fi largit gaura de la balamale...

D o n n 30-10-09 19:47

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
a...da si asta...dar ma gandeam ca ai verificat cand ai skimbat bolturile

webcathos 01-04-14 20:28

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Nu am mai postat de ceva timp pe aici!!!Azi fieratania ruginita a intrat la un RK complet..tinichigerie,vopsit si interior...!!Astept sfaturi in legatura cu vopseaua!Va ramane portocalie insa nu ma pot decide cu vopseaua de cealalta nuanta...

D o n n 02-04-14 12:55

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
tot negru ca altceva nu da bine,parerea mea...sa mai pui poze cu ea !

webcathos 02-04-14 19:57

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Cred ca o sa vina un mov perlat mai inchis pe partea ai.Poze am facut..am sa le pun maine cu ea dezmembrata si cu zonele ruginite!

Geo_ZGA 03-04-14 15:54

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Fa poze si la diversele operatiuni de reparatie, terosonare, grunduire etc.
Apropos, unde cureti pana la tabla si unde ai rugina, da-i cu Feruginol (de la Policolor) pe tabla. E f bun, dar trebuie rabdare... dai cam 3 maini, cu pauze de ~30 min intre ele (sau mai mult, cat sa se usuce) si la final ori iei solutia aia de dezactivare a Feruginolului, ori speli cu multa, multa apa si stergi bine dupa cu diluant.
Se gaseste si in Dedeman, Hornbach etc. E vreo 25 lei sticla de 1l si iti ajunge pt toata masina cred.

webcathos 03-04-14 19:19

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
11 Attachment(s)
Mda..unde are rugina se va taia si inlocui tabla..dupa care tratament.Azi am achizitionat si vopseaua(Mipa) si cam toate materialele necesare.Poze o sa fac cat de multe pot,insa mi-e greu ca masina e la vre-o 30 km de mine si nu pot ajunge zilnic acolo!!!
Pun acum cateva poze de ieri si de azi cnd a inceut treaba..incet da sigur :)

Costi_vln 04-04-14 10:44

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Bravos,spor la treaba.

webcathos 04-04-14 19:15

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Multumesc,spor este, bani sunt!!!Sa vedem ce iese....
Costi stiu ca tu ai izolat fonic..imi poti spune ce materiale ai folosit si daca e diferenta?Ma intereseaza sa izolez fonic toate zdranganiturile si sa nu se mai auda asa tare zgomotele exterioare in mers!!!


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning