Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 05-09-07 11:13

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1081158)
si * parasolar *.........

dragut si eu o sa imi cumpar la fel si pt geamurile din spate

trebuia sa faci mai mare parasolaru pareraea mea ....acum tu stii

FANEX 05-09-07 16:35

Re: Proprietari de vw vento
 
este lat de 10 cm,dar este de proba,autocolant mai am ptr. inca 2 parasolare si nu este greu deloc de asezat,recunosc ca la inceput mi-a fost teama ca o sa iasa ca pasta,scule necesare : un prieten calm,foarfeca,cutter,2 cartele vechi romtelecom,spritiera apa si un ac pentru a sparge umflaturile. urmatorul va fi de 15 cm.

bzsa 05-09-07 16:37

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1083031)
este lat de 10 cm,dar este de proba,autocolant mai am ptr. inca 2 parasolare si nu este greu deloc de asezat,recunosc ca la inceput mi-a fost teama ca o sa iasa ca pasta,scule necesare : un prieten calm,foarfeca,cutter,2 cartele vechi romtelecom,spritiera apa si un ac pentru a sparge umflaturile. urmatorul va fi de 15 cm.

asa asa de 15 e si al meu

FANEX 05-09-07 16:46

Re: Proprietari de vw vento
 
temperatura la apa nu-mi trece de 70,canicula mers bara la bara pe dn1 sau alte situatii,mentionez ca porneste electroventilatorul.eu zic ca sonda de apa nu indica bine, sa o schimb,unde este situata ? voi ce ziceti...

bzsa 05-09-07 16:51

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1083051)
temperatura la apa nu-mi trece de 70,canicula mers bara la bara pe dn1 sau alte situatii,mentionez ca porneste electroventilatorul.eu zic ca sonda de apa nu indica bine, sa o schimb,unde este situata ? voi ce ziceti...

ma gandessc ca e sonda ,la mine cand e motorul calc nu urca si nici nu scade de 90 de grade

FANEX 05-09-07 16:54

Re: Proprietari de vw vento
 
90 zici tu,fara fluctuatii ?

bzsa 05-09-07 16:57

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1083077)
90 zici tu,fara fluctuatii ?

da, cand e cald motoru , chiar pe mijloc indica acu la temperatura

paul_ral 05-09-07 21:48

Re: Proprietari de vw vento
 
In mers sta la 80, cand ma fatai prin oras de colo-colo sta la 90 cand merg bara la bara ajunge aproape de 100 si porneste ventilatorul(cred ca pe prima treapta)

bzsa 05-09-07 22:45

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1083695)
In mers sta la 80, cand ma fatai prin oras de colo-colo sta la 90 cand merg bara la bara ajunge aproape de 100 si porneste ventilatorul(cred ca pe prima treapta)

l-a mine sta pe 90 nu depaseste cu nimic nici cand au fost caldurile alea mari
drept ca imi pornea termocupla din cand in cand

FANEX 06-09-07 19:52

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Imi Plac Ceasurile Astea

bzsa 06-09-07 20:53

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1085708)
Imi Plac Ceasurile Astea

chiar sunt faine da oare cum se vede noaptea?:?:

FANEX 06-09-07 22:06

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
asa se vad...

paul_ral 09-09-07 16:04

Re: Proprietari de vw vento
 
Fanex si ErdVento: joi soseste coletul, am nevoie de adresele voastre.Astept pm.

FANEX 09-09-07 16:54

Re: Proprietari de vw vento
 
salut paul,ai pm !

paul_ral 10-09-07 21:55

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
Ce am mai gasit pe la ei.
inele climatizare 25$
pedale Isotta aprox.40$
volan Isotta 200$
Vreau sa mai pregatesc un mic transport.Daca mai aveti nevoie de ceva piese, maruntisuri,va astept.

FANEX 10-09-07 22:19

Re: Proprietari de vw vento
 
paul,inelele de climatizare imi trebuie mie,vezi daca gasesti ace ceasuri bord pe rosu !!!!!!!!

FANEX 10-09-07 22:34

Re: Proprietari de vw vento
 
sau pe portocaliu,sau orice alta culoare dar nu albe !

paul_ral 11-09-07 23:39

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Idei pentru interior. Am postat si pe alt forum, dar cred ca e bine sa o avem si aici.

DONU' 13-09-07 10:10

Re: Proprietari de vw vento
 
Broasca usa sofer cu inkidere unde gasesc si eu? Mi s-a rupt un arc in broasca si nu se mai inchide usa. Help me pls!!! Vin oriunde numai da-ti-mi si mie o broasca d-aia...!!!

vdub 13-09-07 14:39

Re: Proprietari de vw vento
 
salut,
am eu o broasca dar e stricata, nusj ce are ti-o dau moka.
de la usa din dreapta.

brgds
edi

DONU' 13-09-07 16:30

Re: Proprietari de vw vento
 
Merci man, dar nu mai stau de transplanturi..., vreau oricum alta broasca... cine stie ce mai cedeaza la asta daca ii schim decat arcul....

DONU' 13-09-07 18:47

Re: Proprietari de vw vento
 
Haidetzi, va rog muuuult! Cine se indura sa ajute un Vento fara broascaaa!!! Vin oriunde! Si acum!

bzsa 13-09-07 20:42

Re: Proprietari de vw vento
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1069640)
poti sa le pui inapoi ca nu cred ca are ceva
la ce pret ai gasit amortizoare ???
si de care ca si eu trebuie sa le schimb dar acum astept sa imi vina angel eyes

si au venit si farurile

paul_ral 14-09-07 00:11

Re: Proprietari de vw vento
 
Fanex si ErdVento au venit suportii, luni ii pun la posta.

ErdVento 14-09-07 01:26

Re: Proprietari de vw vento
 
k paul.........mersi mult!!!
bzs.....sunt super farurile!!!
trebuia sa modifici ceva sau sa schimbi mufa???

bzsa 14-09-07 08:54

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 1099097)
k paul.........mersi mult!!!
bzs.....sunt super farurile!!!
trebuia sa modifici ceva sau sa schimbi mufa???

nu nu trebuia modificat nimic, mai trebuie reglate ca nu bate k-lumea
singurul dezavantaj ca nu are mortoras pt farurile electrice ca si cel original
in rest e ok mai ramane de reglat aseara nu am apucat sa le reglez

paul_ral 14-09-07 21:23

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
Suportii pentru Fanex si ErdVento

FANEX 17-09-07 19:42

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa,felicitarile mele sincere pentru faruri !

turbatu' 18-09-07 07:34

Re: Proprietari de vw vento
 
fratilor..cu un capac de oglinda stanga..cine ma poate ajua?
nu gasesc decat oglinda indreaga, sau doar sticla..

bzsa 18-09-07 08:24

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1106139)
fratilor..cu un capac de oglinda stanga..cine ma poate ajua?
nu gasesc decat oglinda indreaga, sau doar sticla..

cred ca numa oglinda intreaga o sa gasesti pt ca si eu am cautat pt partea dreapta pana m-am hotarat si mi-am luat oglinda noua
am gasit la 160 de roni oglinda noua;) sau incerca la dezmembrari dar putine sanse acolo pe unul sh au cerut 250 de roni:lol: :lol: :lol:

bzsa 18-09-07 08:26

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1105277)
bzsa,felicitarile mele sincere pentru faruri !

ms ms:-) :-) ;)

turbatu' 18-09-07 11:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Mi-a zis unu la un magazin sa imi iau o oglinda intreaga, mecanica, si sa iau de la ea sticla si capacu..ca e doar 80 lei
Amea e electrica si sincalzita...nush daca potrivesc clemele suportului de sticla de la cea mecanica la cea electrica...
Pareri?

bzsa 18-09-07 11:14

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1106356)
Mi-a zis unu la un magazin sa imi iau o oglinda intreaga, mecanica, si sa iau de la ea sticla si capacu..ca e doar 80 lei
Amea e electrica si sincalzita...nush daca potrivesc clemele suportului de sticla de la cea mecanica la cea electrica...
Pareri?


si mie mi-au zis la fel dar parerea mea sa cumperi unul nou si atunci stii de o treaba sigura si a mea e electrica si cu incalzire
nu are rost sa te complici pt ca foarte greu se desface oglinda si eu intai l-am montat si dupa aceea am dus capacul la vopsit si f f greu am dat jos capacu de oglinda si am si rupt 2 cleme de pe capac si trebuia sa lipesc capacu inapoi parerea meau sa nu te complici mai bien iti cumperi unul si bun
drept ii ca e un pic mai scump...

turbatu' 18-09-07 12:23

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1106375)
si mie mi-au zis la fel dar parerea mea sa cumperi unul nou si atunci stii de o treaba sigura si a mea e electrica si cu incalzire
nu are rost sa te complici pt ca foarte greu se desface oglinda si eu intai l-am montat si dupa aceea am dus capacul la vopsit si f f greu am dat jos capacu de oglinda si am si rupt 2 cleme de pe capac si trebuia sa lipesc capacu inapoi parerea meau sa nu te complici mai bien iti cumperi unul si bun
drept ii ca e un pic mai scump...

ai idee cat ma costa vopsitu la petecu ala de capac?

bzsa 18-09-07 12:29

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1106489)
ai idee cat ma costa vopsitu la petecu ala de capac?

mergi la o vopsitorie si te intelegi acolo dar nu cred ca ar fi mai mult de 20 de roni acum depinde de culoare

turbatu' 19-09-07 08:31

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1106153)
cred ca numa oglinda intreaga o sa gasesti pt ca si eu am cautat pt partea dreapta pana m-am hotarat si mi-am luat oglinda noua
am gasit la 160 de roni oglinda noua;) sau incerca la dezmembrari dar putine sanse acolo pe unul sh au cerut 250 de roni:lol: :lol: :lol:

la 160 de roni ai luat cu sau fara sticla?

bzsa 19-09-07 13:38

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1108091)
la 160 de roni ai luat cu sau fara sticla?

a fost completa oglinda numa trebuia montata:-P

ZBENG 19-09-07 14:47

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
Plasma am eu pe Vento , e aia la 200 RON.

bzsa 19-09-07 16:49

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ZBENG (Post 1108542)
Plasma am eu pe Vento , e aia la 200 RON.

si e greu de montat??

FANEX 19-09-07 19:47

Re: Proprietari de vw vento
 
[QUOTE=ZBENG;1108542]Plasma am eu pe Vento , e aia la 200 RON.

zbeng,da-ne si noua mai multe informatii despre montajul plasmei:peace:


All times are GMT +2. The time now is 08:11.

- Copyright 2026 4Tuning