Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   TuningDAYS 2007 (https://forum.4tuning.ro/353-tuningdays-2007.html)
-   -   Burn On Event la Tuning Show 2007 (https://forum.4tuning.ro/353-tuningdays-2007/36586-burn-on-event-tuning-show-2007-a.html)

Dani_E21 01-04-07 22:18

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by Gabi_323i (Post 828352)
acum merge si sunetul :) mersi

filme cu rechinul rosu UFO are cineva? si cu ursuletul negru ZXZ?

imi pare rau ca nu am terminat ce am inceput
astept urmatoru show sa termin cum trebuie :)

PaulMIG 01-04-07 23:56

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
2 Attachment(s)
Inca o poza cu msk-ul. Ii uram insanatosire grabnica si poti sa te "consolezi" cu gandul ca ai scos mai mult fum din cauciucuri decat a iesit de la focul ala;). Inca o data, bravo organizatorii si participantii!!!
P.S: Astept recompensa de la cel care-si revendica accesoriul cauciucat, bun la legat borcane cu muraturi, poate fi folosit ca si cheder, poti sa sari coarda cu el si multe multe alte intrebuintari...:lol:

B_84_RIP 02-04-07 00:30

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by liwiu_evo (Post 828068)
RIP, vezi ca solo24 shi psycho au niste materiale cu pisicuta ta. shi ia zi, e stock? ca dupa fumul pp carel scoate mie nu mi se pare. shi daca are ceva modificat(turbina, chip) dami shi mie detalii ca de 3 luni tot ma gandesc la un e34...:):):)

eu un M3 de 3000cc 286cp STOCK

B_84_RIP 02-04-07 00:47

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by Maroo (Post 828134)
la multi (B)ani FLORICA si tot ce iti doresti tu si sarumana ca l-ai stins pe FRAm ala mic ce sa aprins la MSk a fost antifonul pt ca era nou si a avut de suferit instalatia electrica a masinii si a motorului + mocheta din interior in rest nimic grav asta este se intampla iar pt cei care zic ca nu am stiut sa-i dau sau ca nu am schimbat vitezele....respect am de comentat doar ca : cand am inceput sa o tin pe loc si nu am mai miscat-o nu am mai facut asta pt ca se termina benzina becul statea stins dar nu mai tragea pompa cum trebuia in timp ce o invarteam si dasta am preferat sa o tin pe loc pt ca nu avea rost sa o plimb aiurea cand trebuia sa o omor defapt iar cu viteza 1 am nu am dat decat la incalzire in rest numai cu 2 de cand am intrat pana am iesit oricum si cu 3 ,4,5....10 esapamentul tot se incalzeste in momentelea alea cand esti adrenalinizat :) nu te mai gandesti decat la show ...daca spargeam motorul cred ca nu avea nimeni nimic de zis dar asa e la noi ...inca odata la multi ani FLORICA si imi asum orice responsabilitate pt ce s-a intamplat nu vreau sa se strice si acolo '(din cauza mea) cum s-a stricat in alte locatii ex le-ai dat tu!!! bafta si ne vedem data viitoare daca voi mai fi primit!!! Iar pt cei care nu aveau nimic de facut decat sa rada de necazul altuia nu am nimic de zis pt ca NU se merita !!!
P.S. multumesc tuturor care au ajutat la stingera masinii pe unii nici nu ii cunosc oricum le multumesc pt sprijin si curaj!!!

Asta e ......un ghinion.....dar din care putem invata toti si referitor la stingerea masinii in primul rand am facut parte din organizarea evenimentului si in al doilea rand mi se putea intampla si mie......ne vedem data viitoare.....

Maroo 02-04-07 03:23

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
sarumana RIP-ULE dar mi-ai perpelit capota cand ai inchis-o cu piciorul asta e am zis si mai devreme ca i-mi asum orice responsabilitate in caz de orice multumesc la toti care au ajutat la stingerea MSK-ului si ascultati cu atentie sunetul de la film cand se aude clar inainte de BURN-UL acela prelungit cum se aude ca masina se ingatuie din cauza lipsei benzinei ...lipsa nu a fost dar trecea in celalalt rezervor si nu puteam sa urc peste 3000 rpm si de aceea am preferat acel burn ....sper sa ma primiti si data viitoare promit ca voi antifona masina corespunzator iar esapamentul il voi inveli cu o "patura"
P.S. acum am vazut si eu toate filmele care au fost postate cu masina mea si nu am nici un motiv de bucurie sau de lauda pt ca au fost prea multi oameni care au comentat aiurea in momentul in care masina s-a aprins .Sincer chiar nu inteleg ce au cautat la un astfel de eveniment daca nu eram eu probabil radeau de AUDI-ul caruia i s-a rupt capul de plaetara ori de HAi care i-a incins sau LAF-urile care au incins si ele sau multe alte masini care au fost fortate pt EI pt public care in destul de mare parte nu a fost recunoscator... pacat ca au asistat si astfel de oameni dar in orice ograda exista uscaturi...oricum eu unul voi rupe masina la orice astfel de eveniment si respect 4TUNING care a deschis ochii multora care nici acum nu stiu pe ce lume traiesc :))) sunteti de ras toti comentatorii astia fara rost scuzatimi romana dar voi sunteti praf!!!!mult mai praf decat romana mea!!!

Al3xius 02-04-07 03:28

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
De oameni dinastia o sa dai peste tot ! Sunt niste tarani cocliti , veniti de la coada vacii si au ajuns sa se priceapa la masini . E plin de dinastia !

Felicitari tuturor celor care au participat !

Nemilosu 02-04-07 07:39

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by Maroo (Post 828755)
sarumana RIP-ULE dar mi-ai perpelit capota cand ai inchis-o cu piciorul asta e am zis si mai devreme ca i-mi asum orice responsabilitate in caz de orice multumesc la toti care au ajutat la stingerea MSK-ului si ascultati cu atentie sunetul de la film cand se aude clar inainte de BURN-UL acela prelungit cum se aude ca masina se ingatuie din cauza lipsei benzinei ...lipsa nu a fost dar trecea in celalalt rezervor si nu puteam sa urc peste 3000 rpm si de aceea am preferat acel burn ....sper sa ma primiti si data viitoare promit ca voi antifona masina corespunzator iar esapamentul il voi inveli cu o "patura"
P.S. acum am vazut si eu toate filmele care au fost postate cu masina mea si nu am nici un motiv de bucurie sau de lauda pt ca au fost prea multi oameni care au comentat aiurea in momentul in care masina s-a aprins .Sincer chiar nu inteleg ce au cautat la un astfel de eveniment daca nu eram eu probabil radeau de AUDI-ul caruia i s-a rupt capul de plaetara ori de HAi care i-a incins sau LAF-urile care au incins si ele sau multe alte masini care au fost fortate pt EI pt public care in destul de mare parte nu a fost recunoscator... pacat ca au asistat si astfel de oameni dar in orice ograda exista uscaturi...oricum eu unul voi rupe masina la orice astfel de eveniment si respect 4TUNING care a deschis ochii multora care nici acum nu stiu pe ce lume traiesc :))) sunteti de ras toti comentatorii astia fara rost scuzatimi romana dar voi sunteti praf!!!!mult mai praf decat romana mea!!!

mie mi s-a rupt capul de planetara fiindca am venit cu masina .
daca ei au venit cu tramvaiul 41 ce sa li se rupa ?
ca la logan plateste tati ratele si nu le da cheile sa nu sa strice ;)
si subscriu si eu ca la fiecare eveniment sa dau in ea cat duce , si o sa rup la planetare pana nu or sa sa se mai gaseasca in toata romania.

hanneman 02-04-07 08:02

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Acei care radeau de cei doi care au avut probleme,habar nu au ce inseamna sa stai cu masina pe dreapta, sa iti rupi mainile reparand la masina,sa bagi bani ca nebunul pt 5 minute de adrenalina!Cred ati fost apreciati de cine trebuie!Asta inseamna show sa ii dai pana se rupe!Dar romanul asta e,se bucura de raul altuia!Maroo stiu cat ai asteptat sa fie gata masina!Pacat dar asta e!Si apropo nimeni nu a mentionat ca asfaltul nu era abraziv ca cel de la Cora!De aceea cauciucurile au rezistat destul de mult!Toti au vrut sa iasa ceva frumos si sper ca a iesit!Bafta tuturor si hai sa ne facem masinile ca poate data viitoare o sa fim mai multi!

Alfa_band 02-04-07 08:14

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by Maroo (Post 828755)
sarumana RIP-ULE dar mi-ai perpelit capota cand ai inchis-o cu piciorul asta e am zis si mai devreme ca i-mi asum orice responsabilitate in caz de orice multumesc la toti care au ajutat la stingerea MSK-ului si ascultati cu atentie sunetul de la film cand se aude clar inainte de BURN-UL acela prelungit cum se aude ca masina se ingatuie din cauza lipsei benzinei ...lipsa nu a fost dar trecea in celalalt rezervor si nu puteam sa urc peste 3000 rpm si de aceea am preferat acel burn ....sper sa ma primiti si data viitoare promit ca voi antifona masina corespunzator iar esapamentul il voi inveli cu o "patura"
P.S. acum am vazut si eu toate filmele care au fost postate cu masina mea si nu am nici un motiv de bucurie sau de lauda pt ca au fost prea multi oameni care au comentat aiurea in momentul in care masina s-a aprins .Sincer chiar nu inteleg ce au cautat la un astfel de eveniment daca nu eram eu probabil radeau de AUDI-ul caruia i s-a rupt capul de plaetara ori de HAi care i-a incins sau LAF-urile care au incins si ele sau multe alte masini care au fost fortate pt EI pt public care in destul de mare parte nu a fost recunoscator... pacat ca au asistat si astfel de oameni dar in orice ograda exista uscaturi...oricum eu unul voi rupe masina la orice astfel de eveniment si respect 4TUNING care a deschis ochii multora care nici acum nu stiu pe ce lume traiesc :))) sunteti de ras toti comentatorii astia fara rost scuzatimi romana dar voi sunteti praf!!!!mult mai praf decat romana mea!!!

Nici nu cred ca se pune problema sa nu poti participa la viitoarele evenimente.Dupa cum zicea si Razvan ni se putea intampla la oricare dintre noi.

B_84_RIP 02-04-07 08:54

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by Alfa_band (Post 828825)
Nici nu cred ca se pune problema sa nu poti participa la viitoarele evenimente.Dupa cum zicea si Razvan ni se putea intampla la oricare dintre noi.

subscriu.....

B_84_RIP 02-04-07 09:06

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
1 Attachment(s)
o poza superrrrr

ct77pia 02-04-07 09:06

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
se poate intimpla ..... si toti spectatorii aia ........... ce as fi intrat in ei.... niste tarani

zarisk 02-04-07 09:11

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Foarte frumos spectacolul...cu exceptia incidentului cu MSK-ul...imi pare foarte rau pt masina ta Maroo...sincer imi venea sa plang...sper ca nu are nik grav sau foarte grav...oricum te admir pt curaj...succes in continuare...peace!:peace:

adibose 02-04-07 09:15

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
f tare ripule :*

B_84_RIP 02-04-07 09:32

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
10 Attachment(s)
inca cateva poze

B_84_RIP 02-04-07 09:43

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
10 Attachment(s)
pozeeeeeeeeeee

blondu'DOG 02-04-07 09:49

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by B_84_RIP (Post 828856)
o poza superrrrr

poza spune tot. nu mai e nevoie de comentarii legat de ce s-a intamplat acolo. AVETI COAIE FRATILOR!!!!!! RESPECT pentru organizatori si pentru toti baietii care si-au incins masinile. LAF -urile , MSK , KNS , RIP, HAI si toti ceilalti , din PLOIESTI numai RESPECT!!!! astept urmatorul eveniment. bafta si multmim pentru show.

Marian_nebunu 02-04-07 10:03

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
1 Attachment(s)
maroo...multi vorbesc frate....insa putini isi baga masina la burnout.....iar sincer...dupa mine...tu meritai marele premiu....cat fum ai facut acolo=)))....aia de dupa carucioare nu mai vedeau nimik.....deci iti spun respectele mele...tinem legatura...iar MSK tau sunt sigur ca va fi mai "performant" de acum inainte....

Geo_ZGA 02-04-07 11:16

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
In primul rand felicitari organizatorilor, ati facut o treaba f buna! La multi ani Florica pt ziua de ieri. Scriu abea azi ca nu mi-am platit netuld e acasa..mai bine mai tarziu decat niciodata :). Singura problema pe care nu cred ca ati anticipat-o...lipsa extinctoarelor "adevarate" la fata locului. daca era mai grav, cu alea mici nici tigarea nu o stingeai...asta e, toti invatam din greseli.

celor care comentau si radeau pe margine, atunci cand MSK-ul ardea...sa o patiti si voi, sa vedem daca mai radeti! e usor sa faci mist de un om si masina lui, dupa ce el a omorat-o pt voi...ca sa faca show. mai bine va duceti la camp cu Dacia voastra cu vultur pe capota sa culegeti cartofi.

Felicitari si tuturor participantilor, mai buni sau mai putin buni, conteaza mai mult faptul ca ati investit bani si munca in masini pe care sa le "omorati" pt noi, publicul. Felicitari pt Maroo, care a facut show cu masina abea scoasa din service...felicitari chiar si celui cu Mustang. respect pt curajul de a baga o masina de zeci de mii de euro la asa ceva... Nu stiu cati dintre cei care comentau pe margine ca "ce fraier e, ca nu stie, ca nu le are..." si-ar baga macar o Dacia la un burn out. dar asa e la noi, multi chibiti...bagatori de seama. Ei folosesc frana de mana doar pt asigurarea masinii in panta :lol:
felicitari si HAI-ului, care a fost tare! felicitari si celui cu Audi, cu tractiune pe fata...asta e, alta planetara, alt show! felicitari tuturor!

Si la mai mare! sa fie cat mai multe show-uri legale pe viitor.

p.s: un stiker si pt mine se poate? il platesc :D era promis ca or sa fie de vanzare..nu le-am gasit (poate fiindca eram prea atent la masini).

Bafta tuturor in continuare.

zarisk 02-04-07 11:52

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

p.s: un stiker si pt mine se poate? il platesc era promis ca or sa fie de vanzare..nu le-am gasit (poate fiindca eram prea atent la masini).

era o masutza chiar la intrare cu de toate...eram acolo...:D....si mai era o masutza si pe la scena

Morro 02-04-07 11:54

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
din fericire am fost privat de comentariile tzaraniste de care se vorbeste aici ... chiar mi se pare ca toti baietii care s-au bagat au fost destul de calumea ... cativa dintre ei au excelat, si daca tot veni vorba de baiatul cu mustangul mi se pare ca si el a facut foarte misto, mai ales spre final ... pace si respect

Al3xius 02-04-07 12:01

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Daca nici Alecs nu s-a dat frumos cu Mustangul atunci inseamna ca aia au fost la alt Burn On Event....

FUBU_S 02-04-07 12:04

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
nasol cu ursu alb si ffnaspa din partea publicului ca radeau ca panaramele... dar sincer la ce sa va asteptati erau langa mine uni care se plangeau ca sunt numai vechituri de bmw'uri :)) presupun ca oameni veniti cu RATB'ul si cred ca 90% erau numai panarame dastea. bafta la toti si nota 10 pt show a fost ftare

Geo_ZGA 02-04-07 12:25

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
maria, pai si nu au mai ramas si pt mine? :D platesc. recunosc ca nu am fost f atent la masutze...doar la masini :D. Si dupa aia a venit burn out...si am uitat. Pls pls pls...platesc, vreau doar un stiker..doua.

s-a dat frumos cu Mustangul, dar i-a dat cu mila. si mi se pare normal, e o caruta de bani masina aia. si nu e pt drifturi, chiar daca are putere f mare.

eu nu am avut norocul sa fiu privat de comentarii stupide. era un grup de pusti chiar in fata. una dintre replici a sunat ceva de genul "de-astea fac si eu cu dacia ba" :lol: ce poti sa le ceri?!? daca pot, de ce nu fac? de ce nu s-au inscris? valabil si pt pustiul "nervos" cu bmw-ul 3 argintiu din parcare, care dupa burn out incerca frana de mana...nu e normal asa. din cauza unor "teribilisti" ca astia se intampla accidente si sare Politia pe "tuning". daca ii lua foc masina in parcare ce facea? nu era nimic organizat, nu era nimeni care sa-l ajute...
panarame de oameni sunt peste tot, nu numai cei veniti cu RATB-ul. Sunt destui care nu fac diferenta intre tractiune fata si tractiune spate...sau multe altele.

bodyspeed 02-04-07 12:27

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Quote:

Originally Posted by B_84_RIP (Post 828882)
inca cateva poze

felicitari ripule...marfa... show..
felicitari mc mate, kns , hai -..." e treaba ....coae" :lol:
alex, txa ....si tuturor care au participat \
mult respect pentru toti..

poze.. si filmulete mai tarziu ;) sa le descarc

D_M_X 02-04-07 12:37

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Felicitari tuturor participantilor .......si in special ptr cei care s-au bagat sa stinga masina lu moro....
P.S. Cand va zice unu ca este pompier da-ti drumu la stingator si lasati-l sa-si faca treaba(probabil ca stie sa lucreze cu stingatoarele)

haristeas51 02-04-07 13:50

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Hai sa nu mai vorbim despre tarusi care radeau !! Pentru ca nu se merita sa le dam importanta chiar daca comentarile lor dor pe cei care au participat la show ..

Rares_CRM 02-04-07 14:09

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
care are filmuletzu cu ursuletzu alb in flacari...sau daca e pe forum, ziceti-mi si mie care e ala..ca am luat cateva, da nu l-am nimerit :D
Si care a fost clasamentu pana la urma? :)

Geo_ZGA 02-04-07 14:38

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
@crm0412 > vezi ca e pe una din paginile precedente...ii zice "MSK_white.mpg".

nu merita, intr-adevar.. totusi, ma durea pe mine cand am vazut masina arzand, ce sa mai zic de proprietar, care a muncit la ea...pai merita sa faci show pt niste handicapati care nu stiu sa aprecieze munca, timpul, banii bagati in masina si faptul ca a omorat omu' masina ca sa arda cauciucurile alea? eu, cel putin, nu imi permit (inca) sa bag bani in masina, sa o fac cum vreau eu, dar altii pun suflet in ceea ce fac, si nu merita sa se rada de ei... vorba cuiva de pe o alta pagina: meritau sa intrii in ei cu masina, sa vedem ce mai radeau atunci :lol: eu am stat langa un grup de distrusi din astia si imi venea sa-i iau la bataie.

un stiker si pt mine? :D

Vyk 02-04-07 14:56

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
10 Attachment(s)
In primul rand felicitari celor care au participat la event si apoi celor care l-au organizat. A fost un show prea tare, mult peste ce am vazut pana acum (multe masini, timp mare de chin pentru concurente - BIG next step de la Cora). O sa las si eu cateva comentarii si in curand cateva filmulete.

Imi pare rau pentru MSK, cand am vazut masina plina de fum (evident nu de la cauciucuri) deja mi se facuse inima mica deoarece ma gandeam ca si eu am masina si daca as pati ceva similar... Si cand dadeau toti sa o abandoneze am fost chiar revoltat! Oricum lipsa extinctoarelor de "capacitate" la fata locului reprezinta principala deficienta a organizarii. Ca nu au fost pompieri sau salvare (stiu ca a venit mai tarziu) e ok cat de cat caci zona a fost "securizata" bine (idee buna cea cu carucioarele), insa fara extinctoare? Apoi la intrarea dinspre participanti nu era bine sa fie atata lume, daca nu mai tineau franele ursuletilor iesiti din burnout? Stiu ca e usor sa comentezi dupa eveniment, insa e bine de stiut pentru viitor, asa, ca sa avem o organizare excelenta (aceasta a fost buna).

Show a facut HAI, apoi cel cu Mustangul, si pe locul 3 toti ceilalti participanti. Toti merita respectul si adminaratia noastra, in special Maloo care a dus totul "la alt nivel". Cat despre taranii care fac drift in drum spre tarla, cel mai bine ar fi sa nu ne mai batem capul cu ei, acestia vor exista intotdeauna. Nu merita atentia noastra.

NOTA> la un moment dat s-a vazut sub MSK o flacara...in fata stanga (zona sofer). Daca ajuta cu ceva...

monk 02-04-07 16:22

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
Moroo ... ai spalat-o ?
ce e de facut la ea ?

isacfani 02-04-07 16:55

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
are cineva filme cu txa-ul ? daca se poate sa le urce cineva aici. are masina aia un sunet demential ...

GolfuletzS 02-04-07 17:06

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
1 Attachment(s)
B69HAI.... :D

TATIC
E TREABA *****



un mic preview

r_z_v 02-04-07 17:14

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
filmele cu zxz are cineva? :-?

colegutu_2005 02-04-07 17:34

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
3 Attachment(s)
poze...cateva pe care nu le-am vazut:D

liwiu_evo 02-04-07 20:09

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
per total, cred ca a fost un show pe cinste. pacat ca nam putut veni. despre replicile prostesti pe care unii leau zis atunci cand fram sa incins nu pot sa spun decat un sg. lucru :"BINE ATZI VENIT IN ROMANIA. AICI SA INVENTAT PROSTIA". atat. ce sa le ceri???:(:(:(

Doctorul 02-04-07 21:02

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
felicitari pt. toti care au facut show(in special pt. bmw-ul alb)..a fost foarte frumos...BRAVO

bodyspeed 02-04-07 22:21

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
15 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by GolfTuning (Post 829578)
B69HAI.... :D

TATIC
E TREABA *****



un mic preview

e treaba *****
serios...:D
poze si filmuletele
mai pun si maine....... ca merge greu :cry:

F_L_R 03-04-07 00:36

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
-Bodyspeed...mancati"as filmuletele tale .......nu ti ai luat si tu un stativ la manuta......mi ai rupt retina de 5 ori.

giubau_v8 03-04-07 00:51

Re: Burn On Event la Tuning Show 2007
 
3 Attachment(s)
poze ca filmuletze nu pot sa pun:(


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning