Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

Joltanu` 28-05-13 22:26

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by blade18 (Post 5484275)
In poze nu zici ca sunt chiar asa super dar in realitate arata demential cu.masina ! Pune i capace branduite cu sigla de la mertz ! Unpic de aroganta asa..... \m/

O sa-i fac si poze calumea dar numai dupa ce e gata complet, am si sigle de mercedes dar imi plac mai mult asa :D

Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5484353)
capacele au iesit "fuckin' perfect".
sper odata si odata sa o vad si in realitate.

Ms ms, pai daca vii la meeting o sa o vezi sau pur si simplu prin Brasov, anunta-ma.

marius3030 30-05-13 13:13

Re: E36 - DNG
 
la meeting nu prea am cum sa ajung ca detin E39(totusi posibil viitor posesor de e36),dar cum prima ocazie cand ajung in BV promit sa te anunt si poate ne gasim. :D

Joltanu` 30-05-13 22:07

Re: E36 - DNG
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5486315)
la meeting nu prea am cum sa ajung ca detin E39(totusi posibil viitor posesor de e36),dar cum prima ocazie cand ajung in BV promit sa te anunt si poate ne gasim. :D

OK, vorbim.

:arrow:
Capota a intrat la revopsit ca avea doua defecte de vara trecuta, am schimbat cauciucurile pe spate cu unele aproape noi si am inceput lucrul la reglajul unghiurilor de cadere fata/spate ("cu paznicul din dotare") :twisted:

Joltanu` 02-06-13 16:41

Re: E36 - DNG
 
9 Attachment(s)
Am revopsit capota, am schimbat si revopsit plasticul de sub parbriz (multumesc Blade18 ), planetara stanga si am terminat de reglat unghiurile de cadere si suspensia. Urmeaza saptamana viitoare sa schimb articulatia fata sa pot regla si directia apoi un polisat integral :-)

blade18 03-06-13 17:11

Re: E36 - DNG
 
ce misto ca ti-a fost de folos !!! vezi sa vb cu pretenu tau TOF sa ii dau placa aia de sub luneta si mai am niste ornamente ce am vb....

Joltanu` 04-06-13 20:57

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by blade18 (Post 5490277)
ce misto ca ti-a fost de folos !!! vezi sa vb cu pretenu tau TOF sa ii dau placa aia de sub luneta si mai am niste ornamente ce am vb....

Ms fain, o sa-i zic :-)

dr_pricop 05-06-13 10:39

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5489196)
Am revopsit capota, am schimbat si revopsit plasticul de sub parbriz (multumesc Blade18 ), planetara stanga si am terminat de reglat unghiurile de cadere si suspensia. Urmeaza saptamana viitoare sa schimb articulatia fata sa pot regla si directia apoi un polisat integral :-)

Vai ce cur pe asta mica da bine rau mister dupa atata munca ai reusit!!

Joltanu` 05-06-13 22:27

Re: E36 - DNG
 
3 Attachment(s)
Azi am reglat si directia :twisted:

Fata:

Attachment 2791795

Spate (inca nu era reglata convergenta):

Attachment 2791796

Attachment 2791797

Dupa ce a zis ala de la directie ca nu-s normal, vine altul sa-mi dea indicatii privind rotile din spate "Ce dracu-i cu bucata aia ce sta in afara de sub cauciuc? Eu as taia-o dracu cu flexu` si nu ti-ar mai deranja aripa" :rolleyes2
:))))))))))))))))))))

Joltanu` 05-06-13 22:29

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by dr_pricop (Post 5492109)
Vai ce cur pe asta mica da bine rau mister dupa atata munca ai reusit!!

Ms ms, m-am chinuit cateva zile dar a meritat :D

cristinell 05-06-13 22:44

Re: E36 - DNG
 
ceva deosebit:shock: pur si simplu perfect. bravo

Sparkle_81 06-06-13 06:33

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5492739)
Azi am reglat si directia :twisted:
.............
vine altul sa-mi dea indicatii privind rotile din spate "Ce dracu-i cu bucata aia ce sta in afara de sub cauciuc? Eu as taia-o dracu cu flexu` si nu ti-ar mai deranja aripa" :rolleyes2
:))))))))))))))))))))

Are dreptate omul ! :D:D:D:D

BaiatBun 06-06-13 07:36

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5492739)
Azi am reglat si directia :twisted:

Fata:

Attachment 2791795

Spate (inca nu era reglata convergenta):

Attachment 2791796

Attachment 2791797

Dupa ce a zis ala de la directie ca nu-s normal, vine altul sa-mi dea indicatii privind rotile din spate "Ce dracu-i cu bucata aia ce sta in afara de sub cauciuc? Eu as taia-o dracu cu flexu` si nu ti-ar mai deranja aripa" :rolleyes2
:))))))))))))))))))))

Astia asa se mira de parca si-au vazut curul la tv.Ala se referea sa tai din buza jantei??Doamne fereste...

melinte_gaby 06-06-13 08:26

Re: E36 - DNG
 
super a iesit,ai folosit si brate reglabile de camber? sau doar din reglajul celor stoc?

Joltanu` 06-06-13 22:13

Re: E36 - DNG
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cristinell (Post 5492759)
ceva deosebit:shock: pur si simplu perfect. bravo

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5492911)
Are dreptate omul ! :D:D:D:D

Dap :D

Quote:

Originally Posted by BaiatBun (Post 5492930)
Astia asa se mira de parca si-au vazut curul la tv.Ala se referea sa tai din buza jantei??Doamne fereste...

Exact. Pai iti dai seama ca nu prea au vazut :-)

Quote:

Originally Posted by melinte_gaby (Post 5492947)
super a iesit,ai folosit si brate reglabile de camber? sau doar din reglajul celor stoc?

Ms, da am folosit brate reglabile ;) ,din reglajul stock nu se inclina atata.

:arrow: ON:

Detaliile conteaza

Attachment 2792445

Attachment 2792446

Attachment 2792447

+ am polisat toata masina

mareo 08-06-13 08:57

Re: E36 - DNG
 
porno .

tabokubmw 08-06-13 09:02

Re: E36 - DNG
 
Ne vedem maine la Tg. Mures!

Joltanu` 10-06-13 22:06

Re: E36 - DNG
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mareo (Post 5494770)
porno .

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by tabokubmw (Post 5494774)
Ne vedem maine la Tg. Mures!

N-ai mai venit!


:arrow:

Am fost la expo la Tg.Mures, masina sa comportat neasteptat de bine pe drum avand in vedere camberul. Showul a fost super ca atmosfera iar in rest ok, am castigat locul 3 la Best Rims ;) .

PS: Am reusit sa lipesc si buzita :-)

motzu 10-06-13 22:52

Re: E36 - DNG
 
FELICITARIIIIIIIIII PENTRU PREMIU!!!!
STI PAREREA MEA...JANTELE AU FOST DE LOCUL 1 DETASAT!

Provenzano 11-06-13 08:04

Re: E36 - DNG
 
Felicitari!;)

Darkside_89 12-06-13 21:11

Re: E36 - DNG
 
Felicitari Joooolt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ms99ass 12-06-13 21:17

Re: E36 - DNG
 
Masina asta merita mult mai mult decat locul 3, am vazut-o live, e de-a dreptul fenomenala! Tine-o tot asa!:-P

Joltanu` 12-06-13 22:17

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by motzu (Post 5497418)
FELICITARIIIIIIIIII PENTRU PREMIU!!!!
STI PAREREA MEA...JANTELE AU FOST DE LOCUL 1 DETASAT!

Multumesc motzule, transmitei scuzele mele prietenului tau ca nu l-am salutat cand am plecat, iar legat de premiu: eu m-am bucurat mult, m-am si mirat ca am luat ceva pe langa avioanele alea de erau pe acolo.

Quote:

Originally Posted by Provenzano (Post 5497614)
Felicitari!;)

Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 5499325)
Felicitari Joooolt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Multumesc mult!!!

Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 5499328)
Masina asta merita mult mai mult decat locul 3, am vazut-o live, e de-a dreptul fenomenala! Tine-o tot asa!:-P

Ms ms, probabil nu le-a mai placut ciupitura pe care a capatato o janta peste care mi-au daramat extinctorul :evil:

luci4n_vl 12-06-13 23:44

Re: E36 - DNG
 
PERFECT!!!!! felicitari!!!

Joltanu` 14-06-13 19:48

Re: E36 - DNG
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by luci4n_vl (Post 5499521)
PERFECT!!!!! felicitari!!!

Ms fain, nici a ta nu e mai prejos!

Mai adaug cateva poze de la Mures:

motzu 14-06-13 19:55

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5501190)
Ms fain, nici a ta nu e mai prejos!

Mai adaug cateva poze de la Mures:

:shock: bv joltuleeeeeeeeeeeeeeeee
e bomba pisica!

dj_eros 15-06-13 07:00

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5492739)
Azi am reglat si directia :twisted:

Fata:

Attachment 2791795

Spate (inca nu era reglata convergenta):

Attachment 2791796

Attachment 2791797

Dupa ce a zis ala de la directie ca nu-s normal, vine altul sa-mi dea indicatii privind rotile din spate "Ce dracu-i cu bucata aia ce sta in afara de sub cauciuc? Eu as taia-o dracu cu flexu` si nu ti-ar mai deranja aripa" :rolleyes2
:))))))))))))))))))))

direct cheie de 32 pe cap ii dadeam
:chainsaw::chainsaw:

Joltanu` 24-07-13 14:38

Re: E36 - DNG
 
8 Attachment(s)
Streetmaniacs:

Intretimp am retapitat plafonul, stalpii, am mai schimbat una alta pe la articulatii, reglat iarasi unghiuri si multa benzina :D

melinte_gaby 25-07-13 15:54

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5534100)
Streetmaniacs:

Intretimp am retapitat plafonul, stalpii, am mai schimbat una alta pe la articulatii, reglat iarasi unghiuri si multa benzina :D

masina e donator de orgasme frate :)),unghiul ala pe spate rupe stilul!! //--\\

Nosfer 27-07-13 15:26

Re: E36 - DNG
 
Arata bestial live, mai ales cand e in miscare :D Sa ai mare grija de ea.

Joltanu` 05-08-13 17:46

Re: E36 - DNG
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by melinte_gaby (Post 5534971)
masina e donator de orgasme frate :)),unghiul ala pe spate rupe stilul!! //--\\

Quote:

Originally Posted by Nosfer (Post 5536274)
Arata bestial live, mai ales cand e in miscare :D Sa ai mare grija de ea.

Multumesc de aprecieri! Imediat ne vedem :-)

retro_renault 08-08-13 12:36

Re: E36 - DNG
 
"This is fucking awesome", vorba melodiei. Jantele sunt cumva de AMG (5x112) cu flanse pentru 5x120 ? Nu am citit chiar asa atent topicul, sau mi-a scapat, sorry! Bafta!

Joltanu` 08-08-13 22:28

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by retro_renault (Post 5544969)
"This is fucking awesome", vorba melodiei. Jantele sunt cumva de AMG (5x112) cu flanse pentru 5x120 ? Nu am citit chiar asa atent topicul, sau mi-a scapat, sorry! Bafta!

Multumesc, da sunt AMG Aero 1 si le-am pus cu flanse.

BMnWA 12-08-13 19:08

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5545412)
Multumesc, da sunt AMG Aero 1 si le-am pus cu flanse.

AMG-urile alea cu buza de 2 ? :)) nota 10 pentru propietar si 11 pentru masina 8)

Joltanu` 13-08-13 17:48

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 5548012)
AMG-urile alea cu buza de 2 ? :)) nota 10 pentru propietar si 11 pentru masina 8)

Da alea de jumate de telefon :)))) Multumesc domnu`, sentimentul e reciproc!

Joltanu` 30-08-13 18:19

Re: E36 - DNG
 
7 Attachment(s)
Meeting!

Joltanu` 20-09-13 13:21

Re: E36 - DNG
 
8 Attachment(s)
Am mai gasit cateva poze:mrgreen:

Joltanu` 16-11-13 17:36

Re: E36 - DNG
 
2 Attachment(s)
Un update mai sanatos:

marius3030 18-11-13 13:47

Re: E36 - DNG
 
Vader Hurricane...superbe scaune. ;)

dr_pricop 18-11-13 15:16

Re: E36 - DNG
 
1 Attachment(s)
Vrajeala! Faci poze cu interioarele oamenilor si tu mergi cu frumusetea asta😄

melinte_gaby 19-11-13 08:15

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5614019)
Un update mai sanatos:

Tuuuuuuun!!! Bvo man!


All times are GMT +2. The time now is 12:50.

- Copyright 2026 4Tuning