![]() |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
oh nu... suntem sortiti pieirii :(
|
Re: Polo GTI vs...
nu va mai plangeti ca eu sunt la grupa cu el nu voi :((((
|
Re: Polo GTI vs...
te compatimim :p
|
Re: Polo GTI vs...
vai de cei in grupa cu el :D :D :D
si nu sar descurca deloc rau nici daca ar fi cu o grupa mai sus :D felicitari :p |
Re: Polo GTI vs...
te intereseaza cu un bmw 320 cu compresor?
|
Re: Polo GTI vs...
Suna bine, chiar interesant! Puterea pe undeva in jurul valorii de... ?!
|
Re: Polo GTI vs...
200CP .. da e pisik si atirna 1.250kg
|
Re: Polo GTI vs...
KaliE36 e 1=1 scoru, dar vezi ca te caut curand ca prea m-ai motivat saptamana trecuta:D, sper sa vin si eu cu ceva surprize acu!!:D
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Vorbim de masini din Romania , nu de "basme" de pe Youtube sau mai stiu eu ce site-uri ... |
Re: Polo GTI vs...
a fost 1-1 pe "reprize", dar cu alti parametri :) .. a fost 1-0 pt astra cand aveam 316k, care facea 165cp si nu aveam blocant
repriza cu 320k, eu zic ca fost destul e categorica in conditiile in care am plecat de fiecare data de pe marginea drumului (putin nisip) si am patinat in nestire .. in fine, nu stiu exact citi cai face acum masina, cand am masurat-o ultima data facea 191CP (cu 0.5 presiune) .. de atunci am shimbat bobinele si am crescut presiune la 0.6 - eu cred ca face undeva intre 200-205cp @ the professor: te astept cu interes, dar cred ca fara soft n-ai cum ... |
Re: Polo GTI vs...
Foarte tare Gti-ul .. trage de spaima
felicitari pt masina si pt sofer |
Re: Polo GTI vs...
te-a facut rau? :D
|
Re: Polo GTI vs...
la capat de a 3-a (140kmh) eram cu botul in dreptul barii lui din spate, dar pe a 4-a a inceput sa se duca incetisor dar clar fata de mine ...
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Salut Bogdan,
vrei sa ma umilesti ? :) .. ne dam, sigur - ne auzim la un tel ... |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Buzau e in program nenea Zyx?
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
da l-a ars cand s-au dat
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
da da m-a ars |
Re: Polo GTI vs...
Sa inteleg ca GTI-urile nu au sanse in fata acestui Polo?
|
Re: Polo GTI vs...
kyl ...
eo sincer raman la ideea ca nu ... fuge masina RAU :D |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
my bad :oops: |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
@mpa: nu stiu, de fapt nu prea cred sa ajung la Buzau... @kyl: astept sa ma dau cu unul, cu altul, care sa nu imi dovedeasca altceva decat am vazut pana acum... sincer! |
Re: Polo GTI vs...
pana la urma... gura targului spune ca la baza ar fi un motor 1.8 turbo de 170 (180) cp si nu cel de 150... oricum masina fuge f bine pt ambele cazuri dar vroiam sa stiu si eu dak sunt fabulatii sau nu :p
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
De acord cu ZYX-ul. Gura targului prostii spune. E de 150 motorul stock. Ca i-am vazut eu.
|
Re: Polo GTI vs...
Ma rog, acum poate o fi avand polo-ul cu 5-10cp in plus... sau in minus (ca doar nici o masina nu vine cu exact puterea declarata), dar nu are intre 170 si 180!
Hai, fie, recunosc: am vorbit la fabrica (deci, sa sa inteleaga faptul ca am MARI pile!) ca sa puna pe GTI-ul meu, motor de Cup. ;) |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Fiecare cu ce stie... Acum, daca spun ca eu nu am putut pleca prea bine, ce-o sa spune lumea?! ;) Si, clar nu este aceeasi masina! Dar, poate tu stii mai bine...
|
Re: Polo GTI vs...
ok... merci de lamurire...
si sa nu crezi ca te acuzam eu de ceva... dar am auzit pe cineva care spunea ca tu ai spus ca e de 180 de cp la baza si vroiam sa verific chiar de la sursa ;) |
Re: Polo GTI vs...
Am spus ca "nu prea cred" ca are 150cp de fabrica, ca am vazut afara dyno-uri pe afara cu 163cp, gen... Asta nu inseamna ca am vrut sa se inteleaga ca are 180cp, nu?! Poate era pe la 180cp cu evacuare... (yeah, right!)
|
Re: Polo GTI vs...
Am primit o propunere de la "fratiorul" tau cu TSW care imi zicea ca impartiti acelasi soft doar ca tu mai ai cateva jucarioare extra. O sa vad daca se joaca frumos sau nu si dupa aia ne auzim.
Pana atunci ar fi un Golf 2 interesat de tine daca te pasioneaza ideea. |
Re: Polo GTI vs...
brigada vr6...zyx nu te da cu acel golf2 vr6 ca are pierderi de memorie sau retine lucrurile oarecum normale numai ca la cifre fabuloase (gen in loc de 170 zice 220 si alte d-astea) :lol: :lol: :lol: :lol:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
Nu are rost sa fim suparati. Suntem prieteni vorba aia si nu e cazul sa o dam in diverse. Daca noi suntem dispusi sa bagam benzina sa repetam evenimetul nu cred ca va fi pierdere tocmai la un TDI sa faca la fel. Mai ales ca acum fuge mai bine. Poate imi explici si mie ce ai vrut sa zici cu cifrele ca eu nu mam prins. A pretins vreodata ca are 220 de cp pe acel Golf sau ce? |
Re: Polo GTI vs...
nu cocos...o sa repet evenimentul cand o sa fie ceva grade afara ca la 470nm e cam greu sa faci o plecare in conditiile actuale meteorologice...in schimb daca sorin si-a mai facut ceva (orice) la masina de atunci nu cred ca mai am vreo sansa...cum am mai spus (nu mai stiu daca aici pe forum sau nu) prima oara ratase el a doua oara eram in fata, a venit langa mine si s-a dus foarte putin in fata pe la 130-140 parca si a stat foarte putin acolo pana am schimbat viteza si dupa a ramas in spate...am ajuns pe la 170 hai MAXIM 180 si am vazut ca pusese frana deja ca probabil nu mai avea sens...vineri noaptea (vinerea trecuta) a spus ca eram deja la 220 la ora si ca acolo a franat...i-am explicat ca probabil vitezometrul lui este prea amabil cu cifrele
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
De fapt sper sa intre si Sorin pe aici ca sa vorbiti direct. Declaratia lui suna cam asa: Cand am vazut ca incep sa ma indepartez simtitor si nu vedeam rostul am franat. De aici vorbiti voi. Oricum asteptam sa se mai incalzeasca vremurile. Si ca sa lamuresc si chestiile personale. Cand m-am dat cu Zyx nu aveam ambreiaj si a clacat de tot la schimbarea pe a 3 a. Pana atunci Zyx avea fata de mine cam o masina o masina si ceva. Asta cu plecare de pe loc. Eu nu aveam cauciucuri si nu aveam ambreiaj. Chiar si daca as fi avut nu stiu care era soarta acelei curse. De aia am zis ca prefer sa o iau mai usor din Polo Gti in Polo Gti mai ales ca am primit oferte cum am zis si mai sus. As vrea totusi sa incerc si un TDI odata si odata. |
| All times are GMT +2. The time now is 07:31. |
- Copyright 2026 4Tuning