Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 318IS Slow Build (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/247127-e36-318is-slow-build.html)

radu_bmwe36 20-02-12 16:43

Re: E36 318IS Slow Build
 
dane capu sus frate stiu prin ce treci...am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum esti... fieru e fier..bine ca nu ai nimic !!!!!! Bafta si sa te vedem cat mai repede cu alta !

DaNn.ZyX 20-02-12 16:56

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by radu_bmwe36 (Post 4890316)
dane capu sus frate stiu prin ce treci...am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum esti... fieru e fier..bine ca nu ai nimic !!!!!! Bafta si sa te vedem cat mai repede cu alta !

Mersi fratele meu , tot raul spre bine mergem inainte cu capul sus,sper sa revin cu alta , o sa merg la biserica cu eaa,promit !

dony ddc 21-02-12 09:13

Re: E36 318IS Slow Build
 
E bine ca ai scapat tu si pasagerul.
Accidentul asta a aratat cat de buna a fost masina...;)

lucian_bmw 24-02-12 17:30

Re: E36 318IS Slow Build
 
Sa va dau o sugestie ! Eu pt 80 de lei/an in plus la asigurare , la orice dauna pe mine ma plateste rca meu si ei isi recupereaza banii de la cel vinovat ! Asta pe viitor sa fiti mai siguri de despagubire ! salutare

DaNn.ZyX 24-02-12 17:42

Re: E36 318IS Slow Build
 
Mersi pt sfat,o sa tin cont pe viitor,faza e ca eu acum nu aveam asigurarea RCA valabila,fapt pt care mi-au fost retinute placutele de inmatriculare si talon si am primit o amenda in valoare de 1000 Ron !

julaikos 24-02-12 20:41

Re: E36 318IS Slow Build
 
Lucian,la ce firma e treaba asta?caci este un fel de casco in caz de accident cu vinovat prins;bine,sunt sigur ca e valabila doar in anumite conditii nu se baga ei la orice,dar oricum ai un ajutor in caz de ceva.

Am vazut printre "picaturile" de zapada masina,si inca e masina,tre s-o vad curatata sa vedem poate nu e asa irecuperabila,daca motorul a scapat teafar si lonjeronul nu e zdrente poate poate nu e RIP

DaNn.ZyX 24-02-12 20:48

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4897277)
Lucian,la ce firma e treaba asta?caci este un fel de casco in caz de accident cu vinovat prins;bine,sunt sigur ca e valabila doar in anumite conditii nu se baga ei la orice,dar oricum ai un ajutor in caz de ceva.

Am vazut printre "picaturile" de zapada masina,si inca e masina,tre s-o vad curatata sa vedem poate nu e asa irecuperabila,daca motorul a scapat teafar si lonjeronul nu e zdrente poate poate nu e RIP

Am deszapezit-o,acum sa vad ce se intampla la proces o sa intreb avocatul daca ma pot apuca sa o desfac si o sa dau tot jos sa vad ce si cum...poate,poate e recuperabila si mai putem face ceva,sincer nu as vrea sa o vad dezmembrata,dusa la Remat :(:(:( !

VladM 12-03-12 20:48

Re: E36 318IS Slow Build
 
Nu scrii nimic pe aici ? Nu spui la nimeni ca esti din nou in fortza ?:>:))

alex.calibra 12-03-12 20:58

Re: E36 318IS Slow Build
 
il dai de gol pe om:))....trebuia sa fie surpriza:))

DaNn.ZyX 12-03-12 21:03

Re: E36 318IS Slow Build
 
Momentan nu dau nimic din casa ... mai asteptam ... pot sa zic doar ca o sa revin tot cu E36 care deja l-am achizitionat :)

VladM 12-03-12 21:16

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4928625)
Momentan nu dau nimic din casa ... mai asteptam ... pot sa zic doar ca o sa revin tot cu E36 care deja l-am achizitionat :)

Hai ma ca nu te dau de gol :))) dar e de 5 ori peste asta care l-a avut. :))

DaNn.ZyX 12-03-12 21:18

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 4928676)
Hai ma ca nu te dau de gol :))) dar e de 5 ori peste asta care l-a avut. :))


Liniste am spus ma :lol::lol::lol::lol: !

GOGU_VL 13-03-12 18:04

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4928625)
Momentan nu dau nimic din casa ... mai asteptam ... pot sa zic doar ca o sa revin tot cu E36 care deja l-am achizitionat :)

HAIDE MAAAA, SPUNE TOT :twisted::twisted:

mihayruncanu 14-03-12 08:34

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 4930028)
HAIDE MAAAA, SPUNE TOT :twisted::twisted:

Sa-l luam usor ca spune tot , arata bestia:!:

DaNn.ZyX 14-03-12 23:32

Re: E36 318IS Slow Build
 
8 Attachment(s)
Pai ce sa mai zic...treaba sta cam asa : am achizitionat un 316i coupe cu 1000E care l-am tinut doar 4 zile dupa care l-am returnat,pt ca nu ieseau socotelile cu masina lovita nu puteam sa fac recarosare,ma complicam aiurea,mai bine pun banii "la saltea" si stau cuminte sa vad ce rezolv cu treaba cu accidentul si pe urma sper sa-mi iau alta
Asta e masina ... un 316i stock fara gram de rugina cat de cat ingrijita in afara de interior care era in ultimul hal :):):)
Attachment 2362677 Attachment 2362678
Attachment 2362679 Attachment 2362680
Attachment 2362681 Attachment 2362682
Attachment 2362683 Attachment 2362684

jakal 15-03-12 00:29

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4932338)
Pai ce sa mai zic...treaba sta cam asa : am achizitionat un 316i coupe cu 1000E care l-am tinut doar 4 zile dupa care l-am returnat,pt ca nu ieseau socotelile cu masina lovita nu puteam sa fac recarosare,ma complicam aiurea,mai bine pun banii "la saltea" si stau cuminte sa vad ce rezolv cu treaba cu accidentul si pe urma sper sa-mi iau alta
Asta e masina ... un 316i stock fara gram de rugina cat de cat ingrijita in afara de interior care era in ultimul hal :):):)
Attachment 2362677 Attachment 2362678
Attachment 2362679 Attachment 2362680
Attachment 2362681 Attachment 2362682
Attachment 2362683 Attachment 2362684

mergea belea motorul la asta......ai luat-o de la ploiestori de la gelu?

eu acolo am lasat-o.....:D

DaNn.ZyX 15-03-12 00:31

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4932413)
mergea belea motorul la asta......ai luat-o de la ploiestori de la gelu?

eu acolo am lasat-o.....:D

Da de acolo e :D

Eddy_e39 15-04-12 13:06

Re: E36 318IS Slow Build
 
Masina arata superb (Mai ales k e vanos) , insa te va costa mult sa o inmatriculezi:???:
Cateva sugestii de la mn:
- Bodykit ///M
- Angel eyes (poate rosii:twisted:)
http://carphotos.cardomain.com/ride_...0037_large.jpg
- Vopsitorie :) (e36 pe albastru inchis vezi la fiecare coltz:|)
Dupa aceste modificari restul vine de la sine
Sa o detzii sanatos! Drumuri fara gropi si fara accidente :lol:

RIcKO 15-04-12 13:07

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by Eddy_e39 (Post 4982157)
Masina arata superb (Mai ales k e vanos) , insa te va costa mult sa o inmatriculezi:???:
Cateva sugestii de la mn:
- Bodykit ///M
- Angel eyes (poate rosii:twisted:)
http://carphotos.cardomain.com/ride_...0037_large.jpg
- Vopsitorie :) (e36 pe albastru inchis vezi la fiecare coltz:|)
Dupa aceste modificari restul vine de la sine
Sa o detzii sanatos! Drumuri fara gropi si fara accidente :lol:

WTF ??????????????

DaNn.ZyX 15-04-12 13:09

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by Eddy_e39 (Post 4982157)
Masina arata superb (Mai ales k e vanos) , insa te va costa mult sa o inmatriculezi:???:
Cateva sugestii de la mn:
- Bodykit ///M
- Angel eyes (poate rosii:twisted:)
http://carphotos.cardomain.com/ride_...0037_large.jpg
- Vopsitorie :) (e36 pe albastru inchis vezi la fiecare coltz:|)
Dupa aceste modificari restul vine de la sine
Sa o detzii sanatos! Drumuri fara gropi si fara accidente :lol:

Mai bine stergi postul,mai vede si altcineva si te crede ca amaratul ala de 316i era Vanos:lol::lol::lol:.Citeste mai atent postul #215 , masina aia am dat-o inapoi,momentan nu mai am nici una :lol::lol::lol:

bcoupe 16-04-12 17:26

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4982159)
WTF ??????????????

WTF+WTF=?

DaNn.ZyX 16-04-12 17:27

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by bcoupe (Post 4983393)
WTF+WTF=?

WTF+WTF=Top 10 posturi tari :lol::lol::lol::lol:

GTII 16-04-12 23:15

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by Eddy_e39 (Post 4982157)
Masina arata superb (Mai ales k e vanos) , insa te va costa mult sa o inmatriculezi:???:
Cateva sugestii de la mn:
- Bodykit ///M
- Angel eyes (poate rosii:twisted:)
http://carphotos.cardomain.com/ride_...0037_large.jpg
- Vopsitorie :) (e36 pe albastru inchis vezi la fiecare coltz:|)
Dupa aceste modificari restul vine de la sine
Sa o detzii sanatos! Drumuri fara gropi si fara accidente :lol:

nu te supara ca iti zic dar esti "pr*st cu acte in regula" :):):) :))) tu pe 316 ai vanos? ....deci de acum inainte sa stiti sa va luati pisici cu vanos ca arata superb " Masina arata superb (Mai ales k e vanos) " =)))

rover_cabrio 17-04-12 11:57

Re: E36 318IS Slow Build
 
nu te supara masina arata OK dar numerele alea dupe ea ce vor sa fie ??? sa inlocuiasca numerele adevarate ca nu am PRINS IDEEA ?

DaNn.ZyX 17-04-12 12:03

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by rover_cabrio (Post 4984398)
nu te supara masina arata OK dar numerele alea dupe ea ce vor sa fie ??? sa inlocuiasca numerele adevarate ca nu am PRINS IDEEA ?

Probabil,dar se pare ca nimeni nu citeste posturile,MASINA NU MAI E LA MINE,s-a dat inapoi,momentan nu mai am nici o masina !!!

rover_cabrio 17-04-12 12:05

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4984406)
Probabil,dar se pare ca nimeni nu citeste posturile,MASINA NU MAI E LA MINE,s-a dat inapoi,momentan nu mai am nici o masina !!!

am citit asta nu e o problema !!! dar ma uitam asa cum puteti da 1000 e ..pe numere facute cu 50 lei si interiorul ala ....0 optiuni ..adica mai nimic + ca e 1.6 sincer CHIT ca o luai sa iti repari masina iti spun sincer mai mult de 700 -750 nu merita masina aia

DaNn.ZyX 17-04-12 12:19

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by rover_cabrio (Post 4984408)
am citit asta nu e o problema !!! dar ma uitam asa cum puteti da 1000 e ..pe numere facute cu 50 lei si interiorul ala ....0 optiuni ..adica mai nimic + ca e 1.6 sincer CHIT ca o luai sa iti repari masina iti spun sincer mai mult de 700 -750 nu merita masina aia

Initial,eu o luasem pt recarosare,nu prea m-au interesat numerele,avea brief mare,mic,aia era important,iar despre optiuni,nu era chiar asa cheala,avea geamuri electrice,dublu clima,iar interiorul era murdar atata tot,fara gram de rugina,motorul mergea impecabil,dar ma complicam aiurea asa ca am ales sa o dau inapoi si sper cat de curand sa imi iau alta inscrisa pe RO,dar asta probabil dupa ce termin cu procesul care l-am intentat impotriva celui care m-a lovit,deci o sa dureze ceva timp !!!
Rog un moderator sa inchida threadul,o sa cer sa il deschida,cand am sa revin cu altceva :)

jakal 17-04-12 14:05

Re: E36 318IS Slow Build
 
nu stiu daca facea sau nu 1000, dar masina aia chiar era buna pt o recarosare
a avut nr rosii de AG masina, alea s-au facut pt oras asa....actele erau drepte, intradevar la 700-750 E + inscrisa la BG , chiar se merita masina

avand in vedere ca masina a trecut pe la niste colorati, chiar mergea f. bine, functiona tot pe ea, motorul....mai rar 1,6 sa mearga asa bine.....la tabla statea ff bine......avea decat un amortizor spate bulit si intradevar interiorul era jegos, dar se rezolva cu o spalare....

DaNn.ZyX 17-04-12 14:13

Re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 4984596)
nu stiu daca facea sau nu 1000, dar masina aia chiar era buna pt o recarosare
a avut nr rosii de AG masina, alea s-au facut pt oras asa....actele erau drepte, intradevar la 700-750 E + inscrisa la BG , chiar se merita masina

avand in vedere ca masina a trecut pe la niste colorati, chiar mergea f. bine, functiona tot pe ea, motorul....mai rar 1,6 sa mearga asa bine.....la tabla statea ff bine......avea decat un amortizor spate bulit si intradevar interiorul era jegos, dar se rezolva cu o spalare....

Asa e tu sti cel mai bine care era treaba cu masina aia,dar eu cat am tinut-o la mine 3-4 zile am inspectat-o pe toate partile,nu am gasit nimic la ea sa nu fie in neregula in afara de amortizorul ala de care stiam si cateva julituri minore pe exterior,pe masina initial trebuia sa platesc 900 E mai exact 20 mil si 500 E din care am platit doar 20 mil,am primit 10 inapoi si acum astept ... :lol::lol::lol::lol:
L.e : mai sti ceva de ea,pe unde a ajuns?:)

jakal 17-04-12 17:33

Re: E36 318IS Slow Build
 
nu mai stiu nimic de ea......a plecat ea la vreo combinatie....cred ca s-a schimbat cu un audi "gogosar"alb pe BG....:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 17:32.

- Copyright 2026 4Tuning