Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Boicot Benzinărie (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/229401-boicot-benzinarie.html)

criminales 07-01-11 12:07

Re: Boicot Benzinărie
 
grupul OMV-PETROM care detine monopolul pe piata sunt motive pentru care facem asta...trebuie ca toti sa ne concentram asupra unui singur concern daca azi unii la petrom altii la mol,unii la rompetrol altii la agip.....nu facem nimic.

dany12epz 07-01-11 12:12

Re: Boicot Benzinărie
 
Va salut,va rog sa avem toti o actiune indreptata catre grupul care a monopolizat piata romaneasca OMV-PETROM sa nu mai vedem ca la Cluj se merge la Mol altii la altele si asa mai departe(speram sa ai luam pe rand)....chiar ieri la realitatea mi s-a reprosat slaba organizare,ca suntem rasfirati,nu avem actiuni coerente ca se mai trezeste cineva sa boicoteze o benzinarie sau ca facem turnee in tara.
De aceea rog sa va cat mai repede sa desemnati un lider care s-a implicat aici pe forum si care a mai fost prezent la actiuni...se pot si autopropune insa vreau de la cei din oras sa imi spuna daca a fost si daca s-a implicat pentru ca nu vreau sa vorbesc cu persoane cu ochi albastrii si cu statia in mana
Va multumesc si succes azi

criminales 07-01-11 13:05

Re: Boicot Benzinărie
 
zii colegu facem si noi ce putem la iasi
as vrea si ceva de genu legal un mars auto dar .... greu nu stiu daca as reusi trebuie mai multa lume sa se implice se poate simai bine toata lumea stie dar nu se vrea

MihaiCsl 07-01-11 13:31

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 3961607)
7 11 2011 ora 16:00 dar locul de intalnire ?

7.01.2011 :D
La stadion cum a zis colegul de mai sus :D

Clantza 07-01-11 17:39

Re: Boicot Benzinărie
 
http://www.bzi.ro/zeci-de-soferi-pro...ui-foto-202387 Primele stiri afisate despre boicotul din aceasta zi,dar acest link va fi updatat.A iesit frumos

ascona1.8 07-01-11 18:39

Re: Boicot Benzinărie
 
anuntati-ma si pe mine daca va mai adunati va rog frumos...mai adun si eu cativa prieteni...

andrei:) 07-01-11 19:03

Re: Boicot Benzinărie
 
Pozele facute de mine le puteti gasi aici

DarkDriver 07-01-11 19:39

Re: Boicot Benzinărie
 
Hai ca a iesit bine de tot, la cat mai multe boicoturi.

alex_gafita 07-01-11 20:19

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
UPDATE ! primele stiri : http://www.bzi.ro/zeci-de-soferi-pr...to-video-202387

http://www.telem.ro/telem/local/3035...i-la-iasi.html

http://www.stiriazi.ro/ziare/artico...l/5105501/#lifr

http://www.ziaruldeiasi.ro/economic...din-oras~ni6v2g

https://www.facebook.com/photo.php?p....83706224980977

CONSTANTA, pana si POLITIA protesteaza : http://www.adevarul.ro/locale/const..._404359993.html

alex_gafita 07-01-11 20:31

Re: Boicot Benzinărie
 
primele stiri : http://www.bzi.ro/zeci-de-soferi-pro...o-video-202387

http://www.telem.ro/telem/local/3035...i-la-iasi.html

http://www.stiriazi.ro/ziare/articol.../5105501/#lifr

http://www.ziaruldeiasi.ro/economic/...in-oras~ni6v2g

https://www.facebook.com/photo.php?pi...83706224980977

CONSTANTA, pana si POLITIA protesteaza : http://www.adevarul.ro/locale/consta...404359993.html

http://j.imagehost.org/0763/2.jpg

Emiliannec 07-01-11 21:42

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Articol detaliat al celor de la Adevarul :lol:

Poze si filme de la noi (prima parte) :lol:

criminales 07-01-11 23:45

Re: Boicot Benzinărie
 
MULTUMESC TUTUROR CARE SAU ALATURAT PROTESTULUI NOSTRU
O.S.M.S. C.D. L.C.I. DRO TUNING
BMW. CLUB VW .CLUB
TUTUROR IESENILOR CARE AU SUSTINUT MISCAREA NOASTRA

PANA LA URMA A FOST MAREA MISCARE DIN IANUARIE

EU CRED CA DA
MU LTUMESC TUTUROR
DIN SUFLET SI CU RESPECT PENTRU VOI SPER CA PE
14 IANUARIE ORA 18
SA FIM SI MAI MULTI PREZENTI
LA PROTEST
MULTUMESC


MihaiCsl 08-01-11 10:21

Re: Boicot Benzinărie
 
Ok, a iesit frumos, dar se putea si mai bine, imi pare rau ca n-am stiut ca vin atat de multi, daca stiam puneam ca locatie, parcarea de la Era. Multi nu s-au anuntat si nu ca m-ar deranja, ba chiar sa vina si mai multi, dar m-ar deranja daca ne-am strange 10 si am merge pana la Era.
In fine, cum a zis broasca mai sus, urmatoare data e 14.01.2011 si in principiu vom alege parcarea de la Era ca sa ne putem grupa, sa putem discuta sa fie putin mai organizat.

ascona1.8 08-01-11 12:50

Boicot Benzinărie
 
cred ca ar trebui sa blocam toate petrom-urile deodata...eu zic ca ar fi mai bn asa...

SeRee 08-01-11 13:07

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by ascona1.8 (Post 3965166)
cred ca ar trebui sa blocam toate petrom-urile deodata...eu zic ca ar fi mai bn asa...

sa stii ca gandesti foarte bine .. daca am putea bloca toata odata .. si cei din tara ar face la fel .. :twisted:

DarkDriver 08-01-11 13:31

Re: Boicot Benzinărie
 
Pe 14 poate ne organizam mai bine, mergem cate 10-15 masini in apropierea petrom-urilor si omv-urilor, ne sunam unii pe altii si intram toti odata. Asa chiar daca inchid statiile tot apucam sa alimentam cate o masina la fiecare pompa. Ar fi bine sa intram fara avariile puse si fara mesaje pe geamuri sa nu-si dea seama de prezenta noastra. Eu unul am sa merg la banca si am sa schimb 50 de lei in monede de un ban (5000 de monezi :yes:) asa o sa tin ocupat un casier mai bn de o ora.

KAZZY 08-01-11 13:38

Re: Boicot Benzinărie
 
Eu am alimentat ieri in Iasi,la petrom-ul din Pacurari de 140 lei,platind cu o sacosa rezistenta plina cu monezi de 10 bani,5 bani si 1 ban.Celor 2 casieri le-a luat 55 min numarand toate monezile din punga.La sfarsit,unul dintre ei imi mai cere 4,5 lei spunand ca nu-s toti cei 140 lei.Le-am cerut o a doua numarare,la finalul careia unul din cei 2 casieri dupa ceva timp a concluzionat,cu un zambet ironic ca-s toti.Au trebuit dupa alta numarare sa-mi mai dea si un "mic" rest in valoare de 60 bani.I-am inteleles,au obosit numarand atatea monede.Poate ca,"picaturile" si miscarile pe care le producem,sa se adune intr-un final.Ne vedem la urmatoarea "intalnire".Sa auzim numai de bine ;)

SeRee 08-01-11 13:45

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by KAZZY (Post 3965315)
Eu am alimentat ieri in Iasi,la petrom-ul din Pacurari de 140 lei,platind cu o sacosa rezistenta plina cu monezi de 10 bani,5 bani si 1 ban.Celor 2 casieri le-a luat 55 min numarand toate monezile din punga.La sfarsit,unul dintre ei imi mai cere 4,5 lei spunand ca nu-s toti cei 140 lei.Le-am cerut o a doua numarare,la finalul careia unul din cei 2 casieri dupa ceva timp a concluzionat,cu un zambet ironic ca-s toti.Au trebuit dupa alta numarare sa-mi mai dea si un "mic" rest in valoare de 60 bani.I-am inteleles,au obosit numarand atatea monede.Poate ca,"picaturile" si miscarile pe care le producem,sa se adune intr-un final.Ne vedem la urmatoarea "intalnire".Sa auzim numai de bine ;)

:)) :)) :)) data viitoare mergem cu monezi de 1 ban si 5 bani sa vad cat le ia :)) :twisted:

MihaiCsl 08-01-11 16:37

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by KAZZY (Post 3965315)
Eu am alimentat ieri in Iasi,la petrom-ul din Pacurari de 140 lei,platind cu o sacosa rezistenta plina cu monezi de 10 bani,5 bani si 1 ban.Celor 2 casieri le-a luat 55 min numarand toate monezile din punga.La sfarsit,unul dintre ei imi mai cere 4,5 lei spunand ca nu-s toti cei 140 lei.Le-am cerut o a doua numarare,la finalul careia unul din cei 2 casieri dupa ceva timp a concluzionat,cu un zambet ironic ca-s toti.Au trebuit dupa alta numarare sa-mi mai dea si un "mic" rest in valoare de 60 bani.I-am inteleles,au obosit numarand atatea monede.Poate ca,"picaturile" si miscarile pe care le producem,sa se adune intr-un final.Ne vedem la urmatoarea "intalnire".Sa auzim numai de bine ;)

Cu toate ca n-are rost, felicitarile mele, as fi facut la fel daca ar fi incaput mai mult de 50 de lei in rezervor =))

RazvanMRG 09-01-11 00:53

Re: Boicot Benzinărie
 
imi place ca incep romanii sa ia atitudine. pe 14 este ceva national si ar trebui sa facem o figura frumoasa. pana la era nu are rost sa mergem. la romtelecom/palat eu zic ca incapem. trebuie sa organizam cumva sa blocam ori o firma intreaga deodata ori cate o zona deodata ca o singura benzinarie pentru 30 de minute ramane totusi prea putin. ~10 masini la fiecare benzinarie si pana nu se termina maruntu si nu sta blocata o ora benzinaria nu plecam. sa blocam o ora de exemplu toate benzinariile din pacurari ar fi un inceput. pentru asta ne-ar trebui ~50 de masini pt cele 5 companii.

dany12epz 09-01-11 02:58

Re: Boicot Benzinărie
 
Am dat de un articol incredibil
Titlul lui este urmatorul
Cum câştigă Petrom de patru ori mai bine decât anul trecut dacă produce şi vinde mai puţin?

http://wall-street.md/view_art.php?view_sub=56189651

"La nivel de piaţă vânzările totale de carburanţi au săzut cu 12%, iar cele din retail s-au contractat cu 6%. Noi am scăzut mai mult pentru că în 2009 am avut multe vânzări de păcură. Oricum, la nivel de piaţă cred că până la sfârşitul anului vom avea pe partea de retail o scădere de 10%, iar pentru 2011 este dificil să fac o predicţie pentru că evoluţia va depinde foarte mult de măsurile de relansare care vor fi luate şi de efectul acestora", a mai precizat Mariana Gheorghe, CEO al Petrom

În contextul în care compania nici nu a produs mai mult şi nici nu a vândut mai multă motorină şi benzină, rezultatele bune sunt explicate în mare parte prin creşterea preţurilor atât la petrol, cât şi la carburanţi.

"Iniţial, concurenţa pe client a dus la o scădere a preţurilor, dar apoi au intervenit mai mulţi factori independenţi de noi care au dus la majorarea acestora cum ar fi creşterea TVA sau creşterea cotaţiilor internaţionale", explică Gheorghe.

Producţia, mina de aur

Pe partea de explorare şi producţie, care reprezintă practic bogăţia Petrom, compania a raportat un profit operaţional (EBIT) de 1,7 miliarde de lei (427 de milioane de euro), aproape dublu comparativ cu perioada similară a anului trecut, chiar şi pe fondul unei scăderi de 3% a producţiei.

Daca cititi printre randuri veti realiza ca astia fac profituri imense si pe timp de criza si toate pe seama noastra...daca lor le scad vanzarile ei cresc preturile pentru ca noi suntem slabi si mergem in continuare sa le cumparam benzina...cand in orice stat civilizat astfel de practici nu isi au locul caci sunt taxate imediat de consumatori prin actinui multiple de protest in care se mobilizeaza toata populatia.
OAMENI BUNI NU LE MAI CALCATI PRAGUL BENZINARIILOR SA AI INVATAM MINTE,REDUCETI CONSUMUL SI MERGETI LA LUK OIL SI ROMPETROLtrebuie sa le reducem vanzarile la maxim astia sunt atat de nesimtiti

criminales 09-01-11 09:21

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 3967174)
imi place ca incep romanii sa ia atitudine. pe 14 este ceva national si ar trebui sa facem o figura frumoasa. pana la era nu are rost sa mergem. la romtelecom/palat eu zic ca incapem. trebuie sa organizam cumva sa blocam ori o firma intreaga deodata ori cate o zona deodata ca o singura benzinarie pentru 30 de minute ramane totusi prea putin. ~10 masini la fiecare benzinarie si pana nu se termina maruntu si nu sta blocata o ora benzinaria nu plecam. sa blocam o ora de exemplu toate benzinariile din pacurari ar fi un inceput. pentru asta ne-ar trebui ~50 de masini pt cele 5 companii.

daca ne stringem vreo 120 masini blocam aproape toate omw si petromurile din iasi ceia ce iar durea si mai mult
dar sa vedem citi si cum ne adunam
astept ? majoritaiea aveti de unde face rost de nr meu de tel si a lui mihai vil dau eu astept semnatura
va astept sa ne hotarim ce facem

danielNEC 09-01-11 09:43

Re: Boicot Benzinărie
 
FELICITARI TUTUROR> Imi pare rau ca am ajuns tarziu insa ma bucur ca am participat si eu.

Intamplarea mea e urmatoarea: am alimentat de 0,35 lei, am spalat geamurile, farurile si stopurile. Totul a durat in jur de 20 min. Cand am intrat in benzinarie si i-am pus banutii pe tejghea nu a vrut sa mi-i primeasca spunand ca ea nu scoate bon pentru atat. Am insistat amenintand ca chem OPC-ul si.... stupoare..... a scos bonul fiscal DIN COSUL DE GUNOI!!!!

Si am mai surprins o conversatie cand am intrat in benzinarie: "Iar au venit IDIOTII astia.... sa vezi ce ameteste sefa' cand o sun"

FRUMOS NU? Romanii aia de dupa tejghea au fost atat de tare indobitociti incat nu realizeaza ca benzinaria aia nu este a lor (ei sunt doar niste paduchi cu salarii mizere in ochii sefilor MARI) insa se lupta VITEJESTE pentru ea de parca protestul i-ar afecta cu ceva.

PS: sunt de salutat angajatii petrom de la semaforul din CUG (partea stanga). Acolo am alimentat de 70 Bani, mi-au dat frumos bonul si mi-au urat pe un ton foarte politicos "o seara buna". ASA DA!

SeRee 09-01-11 10:16

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by danielNEC (Post 3967518)
FELICITARI TUTUROR> Imi pare rau ca am ajuns tarziu insa ma bucur ca am participat si eu.

Intamplarea mea e urmatoarea: am alimentat de 0,35 lei, am spalat geamurile, farurile si stopurile. Totul a durat in jur de 20 min. Cand am intrat in benzinarie si i-am pus banutii pe tejghea nu a vrut sa mi-i primeasca spunand ca ea nu scoate bon pentru atat. Am insistat amenintand ca chem OPC-ul si.... stupoare..... a scos bonul fiscal DIN COSUL DE GUNOI!!!!

Si am mai surprins o conversatie cand am intrat in benzinarie: "Iar au venit IDIOTII astia.... sa vezi ce ameteste sefa' cand o sun"

FRUMOS NU? Romanii aia de dupa tejghea au fost atat de tare indobitociti incat nu realizeaza ca benzinaria aia nu este a lor (ei sunt doar niste paduchi cu salarii mizere in ochii sefilor MARI) insa se lupta VITEJESTE pentru ea de parca protestul i-ar afecta cu ceva.

PS: sunt de salutat angajatii petrom de la semaforul din CUG (partea stanga). Acolo am alimentat de 70 Bani, mi-au dat frumos bonul si mi-au urat pe un ton foarte politicos "o seara buna". ASA DA!

:) :) eh scumpa hartia la ei de asta :) :twisted: ..intr`un fel nu au nici o treaba ei .. vb ta sunt doar niste angajatzi .. dar na .. ROMANIA..de park ei nu tot de la pompa pun benzina/motorina .. nu traiesc in romania .. nu vad ce preturi sunt la toate produsele ... asa e romanu .. sta si asteapta .. poate face Dumnezeu o minune..

MihaiCsl 09-01-11 10:19

Re: Boicot Benzinărie
 
Am discutat cu ceva persoane, in primul rand cu broasca si am hotarat ca pe 14.01.2011 sa ne adunam in parcarea de la Era pe la 17:00 -17:30 ca sa ne putem organiza, sa nu mai mergem toti tot orasul pentru o benzinarie care o blocheaza 10 sau 15.
Daca sunt nelamuriri, dati-mi un PM.
Am facut iar pe facebook :)
https://www.facebook.com/event.php?ei...vent_invites=0

Bărbos 09-01-11 11:39

Re: Boicot Benzinărie
 
Sa ramana ora 17:00 FIX. Ca oricum mai intarzie lumea...

MihaiCsl 09-01-11 12:07

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Bărbos (Post 3967798)
Sa ramana ora 17:00 FIX. Ca oricum mai intarzie lumea...

De asta am pus 17:00 - 17:30, ca sa avem timp, ca plecam pe la 18:00 :D

dany12epz 09-01-11 14:03

Re: Boicot Benzinărie
 
Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din viata economica si politica a Romaniei.
Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii.
"Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu.

"Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL

Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi.

criminales 09-01-11 21:30

Re: Boicot Benzinărie
 
avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi.
https://www.youtube.com/watch?v=4U02LaHEGhk
ceva de ascultat de la prietenii mei de la arrest poate poate ceva o sa trezeasca in unii dintre noi

DarkDriver 10-01-11 08:24

Re: Boicot Benzinărie
 
1 Attachment(s)
Eu am sa tin asta pe masina zilnic, poate vreti si voi sa il puneti :D

MihaiCsl 10-01-11 13:40

Re: Boicot Benzinărie
 
Dupa ce am discutat cu broasca, adica crimnales, am hotarat sa incepem boicotul de unde am inceput pe 28.12.2010 si 07.01.2011, adica stadion Emil Alexandrescu. Ii prea riscant la Era si nu cred ca vreo unul dintre noi vrea tot felul de complicatii, plus ca la stadion ii accesibil pentru toti, mai sunt si unii fara rovigneta.
Deci: NOUA LOCATIE DE PLECARE PENTRU BOICOTUL DE LA BENZINARII DIN DATA DE 14.01.2011 ESTE STADION EMIL ALEXANDRESCU, Adica vechea locatia de la care am pornit la ultimele doua boicoturi.
Criminales o sa anunte si azi la o emisiune locatia,

RazvanMRG 10-01-11 20:57

Re: Boicot Benzinărie
 
bine ca ati schimbat locul. eu zic sa punem afise pe capacul de la rezervor niste dungi rosii. vrea cineva sa mearga sa alimenteze in moldova?

BoxeR.RGA 10-01-11 21:00

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 3973088)
bine ca ati schimbat locul. eu zic sa punem afise pe capacul de la rezervor niste dungi rosii. vrea cineva sa mearga sa alimenteze in moldova?

Ce pret au ce-i de acolo la benzina ?:D

MihaiCsl 10-01-11 21:17

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by BoxeR.RGA (Post 3973098)
Ce pret au ce-i de acolo la benzina ?:D

Mult mai mic decat al nostru. :)
@Razvan esti ironic sau doar incantat ca s-a pastrat aceiasi locatie?

Emiliannec 10-01-11 21:25

Re: Boicot Benzinărie
 
inregistrarea emisiunii Linia Intai (a fost in seara asta la ora 19, pe TeleM) la care a fost invitat si criminales ;) Nu regret ca am vorbit sa ne sustina punctul de vedere :D

a fost cam din scurt trasnmisa invitatia si din pacate nu am apucat sa las un mesaj sa se uite si alti interesati :sad:

jemis90 10-01-11 22:25

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by RazvanMRG (Post 3973088)
bine ca ati schimbat locul. eu zic sa punem afise pe capacul de la rezervor niste dungi rosii. vrea cineva sa mearga sa alimenteze in moldova?

Eu as merge sa fac un plin.Eventual daca se comporta bine masinile facem mai des.
Si am inteles de pe la tv ca sunt multe alte chestii ieftine(produse alimentare, produse de igiena, parfumuri etc) pe care le putem cumpara pentru a face o economie sper sa nu radeti de mine...

Dar...nu cumva trebuie pasaport? Sau merge cu buletinul ca inspre occident:-)

D3m0N 10-01-11 22:35

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by jemis90 (Post 3973426)
Dar...nu cumva trebuie pasaport? Sau merge cu buletinul ca inspre occident:-)

iti trebuie


Scuze ca n-am reusit sa mai ajung, data viitoare voi fi prezent , cum au mai zis cel mai bine ar fi daca s-ar bloca un singur tip de benzinarie din tot orasul ... 10 masini sunt deajuns... la fiecare, mai ales ca cea de la din pod de piatra este micutza... iar apoi omv-urile... asa s-ar cunoaste o diferenta....

Emiliannec 10-01-11 23:04

Re: Boicot Benzinărie
 
am auzit o idee de protest (acum cateva minute la Mircea Badea) care sa aiba si un potential rezultat real. Sa alegem "aleatoriu" un distribuitor de carburant de la care sa nu mai alimentam deloc. Chiar daca ii vom "imbogati" pe ceilalti, macar vom sparge cardasia lor in ceea ce priveste pretul. In ce sens? Pai gandind in aceasta perspectiva si bineinteles daca ideea va prinde la mase, exista sansa de faliment pentru respectivul distribuitor si astfel in cele din urma ar trebuie sa scada pretul ca sa se salveze ;)

dany12epz 10-01-11 23:06

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Emiliannec (Post 3973565)
am auzit o idee de protest (acum cateva minute la Mircea Badea) care sa aiba si un potential rezultat real. Sa alegem "aleatoriu" un distribuitor de carburant de la care sa nu mai alimentam deloc. Chiar daca ii vom "imbogati" pe ceilalti, macar vom sparge cardasia lor in ceea ce priveste pretul. In ce sens? Pai gandind in aceasta perspectiva si bineinteles daca ideea va prinde la mase, exista sansa de faliment pentru respectivul distribuitor si astfel in cele din urma ar trebuie sa scada pretul ca sa se salveze ;)

Ai vazut emisunea la care a fost invitat criminales???
Pai asta a zis
ASTA ZICEM DE O SAPTAMANA

D3m0N 10-01-11 23:08

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Emiliannec (Post 3973565)
am auzit o idee de protest (acum cateva minute la Mircea Badea) care sa aiba si un potential rezultat real. Sa alegem "aleatoriu" un distribuitor de carburant de la care sa nu mai alimentam deloc. Chiar daca ii vom "imbogati" pe ceilalti, macar vom sparge cardasia lor in ceea ce priveste pretul. In ce sens? Pai gandind in aceasta perspectiva si bineinteles daca ideea va prinde la mase, exista sansa de faliment pentru respectivul distribuitor si astfel in cele din urma ar trebuie sa scada pretul ca sa se salveze ;)

E greu, ca si cu cele 3 zile fara sa alimentam, noi da vom putea face, dar pe langa noi sunt de 100 de ori mai multi oameni de rand, care vor trebui convinsi si ei....


All times are GMT +2. The time now is 10:56.

- Copyright 2026 4Tuning