Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

tupeu 22-12-10 20:16

Re: E46 - Stanced
 
mersi mult, si bafta si tu cu proiectul, foarte frumoase jantele tale :)
este clar ca o sa ma chinui sa fac liniile masinii fluide, si o sa fie, altfel mai fac odata, greseli asa mari nu o sa fie pe masina stai linistit
si sa nu se inteleaga ca mie numi plac m-paketurile :), atat ca pe masina mea vreau altceva, cel mai perfect setup mi se pare un facelift argintiu cu m-tech 2, sunt superbe

SB09HMM 22-12-10 20:35

Re: E46 - Stanced
 
atunci iti doresc spor la bani, ca gusturi la modificari vad ca ai ...;)8)

alexufo 28-04-11 13:45

Re: E46 - Stanced
 
https://www.youtube.com/watch?v=n1TUeB1mdxo

opia 28-04-11 13:53

Re: E46 - Stanced
 
:shock::shock: Arata intr-un mare fel:D. Felicitari! Asteptam o sedinta foto :D

tigermotorsport 28-04-11 13:56

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by opia (Post 4287897)
:shock::shock: Arata intr-un mare fel:D. Felicitari! Asteptam o sedinta foto :D

noi asteptam sa fie gata masina8)

soosy 28-04-11 14:36

Re: E46 - Stanced
 
frumos...dar parca jantele alea nu is de masina asta...mie cel putin nu imi place merita ceva mai spectacol


spor la treaba si hai sa vedem produsul finit;)

kalugaru 06-05-11 16:01

Re: E46 - Stanced
 
foarte frumos proiectu..am citit tot ce s-a discutat aicea,am vazut ca sunt destui critici care habar n-au de un e46.Nu toti suntem fani stock sau "clean" cum ii zic unii.Bafta cu masina ,pragurile sunt ok ...

quze 06-05-11 16:15

Re: E46 - Stanced
 
:)))) Clean si stock nu inseamna acelasi lucru`

myky99 06-05-11 17:17

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by quze (Post 4307508)
:)))) Clean si stock nu inseamna acelasi lucru`

pt ei da

stef_yo_ro 06-05-11 17:35

Re: E46 - Stanced
 
Acum nu e facuta facelift? Asa mi s-a parut zilele trecute...

dani3lll 06-05-11 20:18

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by kalugaru (Post 4307488)
foarte frumos proiectu..am citit tot ce s-a discutat aicea,am vazut ca sunt destui critici care habar n-au de un e46.Nu toti suntem fani stock sau "clean" cum ii zic unii.Bafta cu masina ,pragurile sunt ok ...

:!::!::rolleyes2

RIcKO 06-05-11 20:44

Re: E46 - Stanced
 
cred ca se referea la M prin stock , pt ca M e stock ......in alta ordine de idei , foarte avion a iesit , bravo ciceu

tupeu 06-05-11 20:50

Re: E46 - Stanced
 
E 2peu-lift :)

tupeu 06-05-11 20:53

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by stef_yo_ro (Post 4307635)
Acum nu e facuta facelift? Asa mi s-a parut zilele trecute...

.....

tupeu 06-05-11 21:00

Re: E46 - Stanced
 
Mersi, o sa postez, daca se discuta civilizat, ce am mai lucrat la masinutza , momentan scriu de pe telefon si nu am poze de uploadat, o seara placuta

SB09HMM 07-05-11 14:59

Re: E46 - Stanced
 
asteptam poze cu modificari, punele fara frica, pt ca daca tie iti place in primul rand,e bine , apoi nu poti multumi pe toata lumea, tot timpu vor fi si critici si pareri de bine. succes cu proiectul in continuare.

crysty.bobok 07-05-11 17:24

Re: E46 - Stanced
 
Eu chiar sunt curios cum arata masina cu noile jante !!

Astept pozele cu mare interes !

Bafta !

tupeu 08-05-11 18:38

Re: E46 - Stanced
 
23 Attachment(s)
Pff cam de mult nu am mai postat poze, pai cand vad ce frumos se discuta pe forum-uri precum e46 fanatics, ti mai mare dragu sa stai pe forum, primesti mai mult idei decat critici, inteleg ca e under construction, ca le fac pe rand etc... in fine
uitam de povesti fara rost siii continui cu 'progress thread'-ul
Tot ce va pot spune e ca la sfarsitul lui iulie va intra la cuptor :) pana atunci vor fi lufturi, linii care nu sunt tocmai perfecte etc...
va multumesc pentru intelegere :)
Incepem cu:
jante,
Bara spate,
evacuare 4x60(provizorii, vor fi 76mm aprox)
a primit o baterie noua 90ah ceva de genu :)
bara fata vopsita argintiu :),
o mica rearanjare in portbagaj, antifonaj Dynamat
difuzoarele de sub luneta au primit un suport mai placut si mai fluid,
polish jante,
cauciucuri strech (215/45 10j, 205/40 8.5j),
camber negativ fata-spate,
distantiere 15mm spate momentan (vor veni pe fata, in spate urmeaza 20 si un camber mai agresiv, cat sa intre rotile :) ),
si terminam cu evazari spate, am terminat si continuarea pe usi, usitza de la rezervor si saptamana asta trebuie sa fac continuarea pe praguri si pe bara spate siii.... aripile fata la fel vor trece prin acelasi tratament ca si cele de pe spate :)
ce mai urmeaza? un maaaare update, dupa care o sa si astept mult, dar ramane necunoscut deocamdata :)

myky99 08-05-11 19:02

Re: E46 - Stanced
 
nu ma omor dupa e46...dar asta imi place...al dracului de mult.......
nu spun ca sunt urate (pragurile)......dar parca merita ceva mai bun masina asta!
spor la lucru .Numai bine!

tupeu 08-05-11 19:20

Re: E46 - Stanced
 
da, apropo de praguri, am si uitat, datorita modificarilor aduse la aripi, s-a schimbat imaginea masinii care mio vizualizam, si cu timpul le voi schimba, nu stiu cand, o sa vad cum arata dupa ce le modific dupa aripi, intrebare intrebatoare :D

FAST&FURIOUS 08-05-11 19:23

Re: E46 - Stanced
 
Super fain arata pe zi ce trece.

motzu 08-05-11 19:47

Re: E46 - Stanced
 
mega frumos!8)

N3xh4 08-05-11 20:24

Re: E46 - Stanced
 
ii mega mondial, sa-ti bagi p**a-n spirt

RIcKO 08-05-11 20:32

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by N3xh4 (Post 4312367)
ii mega mondial, sa-ti bagi p**a-n spirt

Ratzaaaaaa si aici esti mah?,,,ia pune mah la baieti aici niste poze cu panourile alea custom ale tale , :D:D:D:D:D

iuL! 08-05-11 20:35

Re: E46 - Stanced
 
e ce trebuie!

bafta in continuare!

crysty.bobok 08-05-11 22:15

Re: E46 - Stanced
 
Foarte misto pana acum !!!!

O faci tot gri ?

kalugaru 10-05-11 18:37

Re: E46 - Stanced
 
Se prezinta foarte bine masina ,nu am nimic de comentat jantele dau foarte bine ,sunt generatie mai veche dar e ok .Asa e pe forum ,intotdeauna o sa primesti critici si aprecieri..unii nu au nici o legatura cu bmw-urile dar stiu sa se bage in seama ,pragurile custom dau mult mai bine decat cele stock.Legat de stock ,clean, body kit custom (ex .prior-design e92 look )..gusturile nu se discuta ,fiecare dupa buget .:!:

CatalinM6 10-05-11 18:44

Re: E46 - Stanced
 
Interesante modificari ..mie imi place masina
O sa urmareesc topicul cu interes
Numai bine!

bujuKYL 10-05-11 22:44

Re: E46 - Stanced
 
multa munca, timp, si bani! ti-a iesit ceva de vis! FELICITARI!

tupeu 12-05-11 19:49

Re: E46 - Stanced
 
Da, asa e, mersi mult ! :)

tupeu 20-05-11 20:56

Re: E46 - Stanced
 
2 Attachment(s)
Camber extrem

liviu tex 20-05-11 21:31

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4339855)
Camber extrem

:shock:te'ncadrezi linistit la cea mai cracanata masina!!:lol: ff tare!!

bafta si Tupeu..

crysty.bobok 20-05-11 22:03

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4339855)
Camber extrem

:shock: frumos .

Wilgax 20-05-11 23:30

Re: E46 - Stanced
 
Ramane in stadiul asta sau e doar o gluma?:shock::shock::shock::shock:

myky99 21-05-11 00:11

Re: E46 - Stanced
 
serios...e prea exagerat........ nu merge....

Nosfer 21-05-11 00:12

Re: E46 - Stanced
 
Nici nu cred ca se poate circula cu ea asa :D Pentru poze insa.. super arata.

bujuKYL 21-05-11 20:55

Re: E46 - Stanced
 
am vazut un mic video pe youtube daca imi aduc bine aminte, te-ai cam chinuit la o bordura banala pentru un logan;) dar nu conteaza asta oricum e belea rau masina sa ai multa parte de ea!

P A K E 22-05-11 09:19

Re: E46 - Stanced
 
Mie imi place! Recomand sa mergi asa cu ea!!! Pana la urma viitorul masinii l-as vedea ca o masina de show.... asa ca GO FOR IT!!!
Big LIKE!!! :peace:

tupeu 04-06-11 18:31

Re: E46 - Stanced
 
3 Attachment(s)
A fost o joaca doar camber-ul respectiv :) nu am reusit sa scot roata (cricul era bagat prin spate si ridica bratul) am ridicat-o 2 mm sa bag alt cric sub prag

dupa camber-ul de pe fata, am reusit sa fac un camber decent si pe spate...

crysty.bobok 04-06-11 18:42

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4374118)
A fost o joaca doar camber-ul respectiv :) nu am reusit sa scot roata (cricul era bagat prin spate si ridica bratul) am ridicat-o 2 mm sa bag alt cric sub prag

dupa camber-ul de pe fata, am reusit sa fac un camber decent si pe spate...

Deci o sa fie prea p**** masina !


All times are GMT +2. The time now is 13:54.

- Copyright 2026 4Tuning