Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

Alejandro 11-01-11 17:46

Re: E36 - 318i DNY
 
da de ce nu iesi cu ea pe zapada cand acum ai prileju sa faci gogosi cu ea fara sa uzezi gumele :D

Daniel_Toa 11-01-11 18:26

Re: E36 - 318i DNY
 
Avem un primar mai puturos si nu si da interesul sa ne asigure un trafic bun . Adica zapada si gheata mai peste tot , noroc cu soarele asta ca a inceput sa faca el ordine . Iar in perioada asta nu am nevoie de masina , vine ma ia prietena cu masina sau parintii ei , mergem la bunici etc .

By Afs-Cot 11-01-11 22:00

Re: E36 - 318i DNY
 
mare sef ... am crezut ca ai masina stricata.. k de knd sunt in practica.. nu am vazuta sa isi mute coada...hai odata cu caldura si cu 'TIMPU" sa facem treaba... k si eu abia astept sa lucrez.. si pt mine .. si pt tine .si la ursoi(SAM 4.4 V8 )

Daniel_Toa 11-01-11 22:09

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by By Afs-Cot (Post 3976581)
mare sef ... am crezut ca ai masina stricata.. k de knd sunt in practica.. nu am vazuta sa isi mute coada...hai odata cu caldura si cu 'TIMPU" sa facem treaba... k si eu abia astept sa lucrez.. si pt mine .. si pt tine .si la ursoi(SAM 4.4 V8 )


Sa vina odata primavara aia, si te ajut cu toata placerea si la urs si la dacie :) si sper ca te tii tinut de cuvant sa faci o sedinta foto la pisicutza mea :)

By Afs-Cot 11-01-11 22:11

Re: E36 - 318i DNY
 
da boss ..fratele meu.. ce sa iti zic pe vara.. am avut in mana o suspensie MOMO la 100de iepurashi.. care a ajuns pe pisica WAL.. daca o stii dar n ue bai ca mai gasim noi..

Daniel_Toa 11-01-11 22:13

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by By Afs-Cot (Post 3976616)
da boss ..fratele meu.. ce sa iti zic pe vara.. am avut in mana o suspensie MOMO la 100de iepurashi.. care a ajuns pe pisica WAL.. daca o stii dar n ue bai ca mai gasim noi..

Stiu coupeul lui valus

By Afs-Cot 11-01-11 22:14

Re: E36 - 318i DNY
 
e lo' a lu valus.. si app de folie pe geamuri... te rezolv tot eu .. mana de lucru. moca sa se mai puna putin soarele afara si o rezolvam..(asta la garaj clar)

Daniel_Toa 11-01-11 22:18

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by By Afs-Cot (Post 3976635)
e lo'

Am un arc rupt pe spate si telescoapele pe fata putin obosite . Am in plan sa schimb arcuri + telescoape dar sa vedem ce gasesc ...

Marian_nebunu 12-01-11 00:01

Re: E36 - 318i DNY
 
cea mai verde pa sistem daca gasesc arcurile mele alea stock ti le trimit prin posta fac eu o donatie catre tatal meu !!!:)

Daniel_Toa 12-01-11 09:13

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3976985)
cea mai verde pa sistem daca gasesc arcurile mele alea stock ti le trimit prin posta fac eu o donatie catre tatal meu !!!:)

Fiule sa ti dea' dumnezeu sanatate !!!!!! Sper sa le gasesti :D

Daniel_Toa 12-01-11 09:19

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by By Afs-Cot (Post 3976635)
e lo' a lu valus.. si app de folie pe geamuri... te rezolv tot eu .. mana de lucru. moca sa se mai puna putin soarele afara si o rezolvam..(asta la garaj clar)

Pai pe care geamuri zici sa punem ? Ma rezolvi si cu , autorizatia foliei ' ? in caz ca ma opreste politia ? Ca nu vreau sa raman fara talon ....

By Afs-Cot 07-03-11 18:22

Re: E36 - 318i DNY
 
1 Attachment(s)
am ceva pt tine ...

Daniel_Toa 07-03-11 18:54

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by By Afs-Cot (Post 4150475)
am ceva pt tine ...

Cadou de 9 Martie ??? Multumesc , chiar nu trebuia .... multumesc :-P

mihaimita25 22-03-11 19:00

Re: E36 - 318i DNY
 
nu comentez totusi e b.m.w numele spune tot.

dany_NAC 03-04-11 07:32

Re: E36 - 318i DNY
 
salutare !!! frate tin sa te anunt k vad masina zilnik pe fundeni si e o masina superba .. bafta in continuare cu ea si fara incidente

andi_cimpean 03-04-11 07:56

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by dany_NAC (Post 4222403)
salutare !!! frate tin sa te anunt k vad masina zilnik pe fundeni si e o masina superba .. bafta in continuare cu ea si fara incidente

Cum vine asta? :lol:

Daniel, te-ai mutat mă? :lol:

Daniel_Toa 03-04-11 08:09

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 4222415)
Cum vine asta? :lol:

Daniel, te-ai mutat mă? :lol:



:shock: :shock: :shock:


dany_NAC - cred ca confunzi masina :) Eu nu sunt din Bucuresti :D

rrm012001 24-04-11 07:27

Re: E36 - 318i DNY
 
in descriere pe prima pagina apare cu clima manuala dar bordul din poza nicidecum nu seamana cu cele cu clima reglabila manual.

Daniel_Toa 24-04-11 08:53

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by rrm012001 (Post 4278541)
in descriere pe prima pagina apare cu clima manuala dar bordul din poza nicidecum nu seamana cu cele cu clima reglabila manual.

Masina are aeroterma normala , am gresit cand am scris de clima .

rover_cabrio 09-01-12 11:52

Re: E36 - 318i DNY
 
felicitari pentru masina , tuneazooo , chit de m , oglinzi ;)) e frumoasa rau culoarea ! felicitari inca o data !!!

Daniel_Toa 09-01-12 12:08

Re: E36 - 318i DNY
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by rover_cabrio (Post 4816335)
felicitari pentru masina , tuneazooo , chit de m , oglinzi ;)) e frumoasa rau culoarea ! felicitari inca o data !!!

Multumesc , dar nu am de gand sa ii pun un kit M etc , o adorrr asa cum e , stock :) Culoarea e una deosebita , am revopsit masina din nou si am avut mari batai de cap ca nu ruseam sa gasim culoarea . La masina mare lucru nu am mai facut . Am schimbat de curand bujiile , fisele , baterie noua , si am luat un set de jante de tabla pe 15 cu gume de iarna , cotiera piele , pleoapa luneta ( dar am dat o jos :D ) , si alte mici plastice etc pe la ea .
Poze mai recente cu ea , nu am ... doar cateva de asta toamna in vizita la cineva .

rover_cabrio 09-01-12 12:19

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4816352)
Multumesc , dar nu am de gand sa ii pun un kit M etc , o adorrr asa cum e , stock :) Culoarea e una deosebita , am revopsit masina din nou si am avut mari batai de cap ca nu ruseam sa gasim culoarea . La masina mare lucru nu am mai facut . Am schimbat de curand bujiile , fisele , baterie noua , si am luat un set de jante de tabla pe 15 cu gume de iarna , cotiera piele , pleoapa luneta ( dar am dat o jos :D ) , si alte mici plastice etc pe la ea .
Poze mai recente cu ea , nu am ... doar cateva de asta toamna in vizita la cineva .

inainte de asta portocalie, am adus una de la nemti astorial blue metalic , sincer ziua se vedea un ALBASTRU deskis de tot cu tenta de gri , si seara gri in toata firea , si avea putina ruginica la o usa si iam facut culoarea dupe cod de la BMW , au astia la laboratoare codurile culorilot de BMW si am dat pe 150 grame 58 lei cu tot cu lac cu intaritor si diluant

Devu 08-02-12 22:03

Re: E36 - 318i DNY
 
Foarte frumoasa culoarea.
Merge putin lasata de fata si e ok.

Daniel_Toa 08-02-12 22:07

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Devu (Post 4871764)
Foarte frumoasa culoarea.
Merge putin lasata de fata si e ok.

Multumesc frumos :) Astept vreme buna si ma ocup de ea , o noua suspensie reglabila ( initial am optat pentru air rider , dar prea scumpa :D ) .

Sonny™ 08-02-12 22:14

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4871778)
Multumesc frumos :) Astept vreme buna si ma ocup de ea , o noua suspensie reglabila ( initial am optat pentru air rider , dar prea scumpa :D ) .

si cadourile de la mine...nu uita...;)

GTII 08-02-12 22:14

Re: E36 - 318i DNY
 
tare frumoasa e asa stock...daca ai reusi sa iti faci rost de o buza ptr bara stock si sa o lasi putin mai jos ar da si mai bine :X

Daniel_Toa 08-02-12 22:22

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 4871787)
si cadourile de la mine...nu uita...;)

Care ? :D


Quote:

Originally Posted by GTII (Post 4871791)
tare frumoasa e asa stock...daca ai reusi sa iti faci rost de o buza ptr bara stock si sa o lasi putin mai jos ar da si mai bine :X

Si eu m am gandit la o buza , dar nu prea stiu ce sa cumpar . Am discutat cu un user de pe forumul asta , si el a folosit o buza de Golf 3 , si am mai vazut la cineva o buza de Laguna .

GTII 08-02-12 22:30

Re: E36 - 318i DNY
 
2 Attachment(s)
o buza cum e pe ala rosu (cred ca e alpina) , putin mai lasata si stopurile facute putin fumurii ,folii ar schimba total masina :) :)

Sonny™ 08-02-12 22:34

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4871804)
Care ? :D




eu cred ca te lasa memoria...un set de proectoare fumurii si semnalele pe fata la fel fumurii...;)doar ca sincer nu am avut cand sa le trimit...si apoi nici timp...dar sunt acolo puse bine...:twisted:

Daniel_Toa 08-02-12 22:39

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by GTII (Post 4871818)
o buza cum e pe ala rosu (cred ca e alpina) , putin mai lasata si stopurile facute putin fumurii ,folii ar schimba total masina :) :)

Pfuuuuu m ai innebunit :D Ai idee unde gasesc buza respectiva si la ce pret ?

Sonny™ - Nu e graba , ai adresa mea :)

GTII 08-02-12 22:42

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4871837)
Pfuuuuu m ai innebunit :D Ai idee unde gasesc buza respectiva si la ce pret ?

Sonny™ - Nu e graba , ai adresa mea :)

pff... mie un baiat de pe forum mi-a cerut 140 lei pe una facuta din fibra dar e ptr e30 ( buza de is) vezi ca are anunturi (sparly are numele pe forum ) ma gandesc ca poate sa iti faca si ptr e36 :)

Sonny™ 08-02-12 23:21

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 4871837)

Sonny™ - Nu e graba , ai adresa mea :)

da pretenas...:twisted:

Daniel_Toa 09-02-12 04:16

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by GTII (Post 4871844)
pff... mie un baiat de pe forum mi-a cerut 140 lei pe una facuta din fibra dar e ptr e30 ( buza de is) vezi ca are anunturi (sparly are numele pe forum ) ma gandesc ca poate sa iti faca si ptr e36 :)

Mersi frumos pentru info .

trafy-vr6 09-02-12 07:51

Re: E36 - 318i DNY
 
6 Attachment(s)
poza cu buza de golf 3 si de laguna + stopuri innegrite putin

Daniel_Toa 24-10-14 14:16

Re: E36 - 318i DNY
 
Masina se vinde urgent ! Sta degeaba in garaj , este pacat de ea .

Anuntul se poate vedea aici .

Daniel_Toa 10-02-15 18:21

Re: E36 - 318i DNY
 
Se poate inchide acest topic . Masina a fost vanduta astazi :(


All times are GMT +2. The time now is 05:18.

- Copyright 2026 4Tuning