![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Daca tot ai inceput cu leduri la pozitii, ar da bine sa faci si semnalizarile si celelalte lumini tot cu leduri(parerea mea). Oricum, frumoasa masina, bafta in continuare!
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
7 Attachment(s)
cum nu avem ce face azi,am vopsit partea de jos a bari din spate sa vad cum arata:D.sunt pe drum triplele si farurile clare.geamul triplelor va fi fumuriu,iar farurile vor avea o lupa mai mare sau cate doua ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
la fauri sunt tare curios cum ies :D
daca vrei o mana de ajutor la faruri, si sunt disponibil, ai numarul meu ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
16 Attachment(s)
au ajuns farurile si stopurile, si am inceput sa lucrez la ele.primul lucru am dat jos angel eyes-urile pe care le voi folosi ca semnalizare ptr triple( cu leduri galbene) ;).dar am o problema,lupele sun h1 si eu vreau sa le fac h4 sa pun faza lunga si faza scurta pe aceiasi lupa.se poate modifica prinderea?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
angel eyes-urile sunt home made, nu?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
olcitu ca olcitu da io vreau sa ne apucam de triplele de la opel :>
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ce vrei tu nu se poate,si nu e vorba doar de tipul becului ci tine de constructia lupei
si lupele cu doua faze ,si cele simple ca ale tale(de bmw par a fi) au bec cu un singur filament;modificarea fazei se face prin miscarea oblonului dintre lupa si oglinda,iar daca scoti acel oblon,o sa ai faza lunga permanenta indiferent de bec pui... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
intr'un cuvant: teapa :)))
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eu am faza lunga tot de la lupe...oglinzile alea sunt daylight :twisted:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
N-auzi bre că nu există lupe cu becuri h4... De ornamente şi oglindă cam greu să fac rost fiindcă mi-am mai căutat pentru mine şi n-am găsit... Cauta faruri de a 4 :)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu ştiu exact modelul... E primul a 4 cu lupe uxd are becuri d2s eu am d1s nu ştiu sigur dacă le pot face... Trebuie să le am aici ca să văd dacă merg modificate
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Mai bine mai cumperi o banda de leduri galbena si pui pe marginea stopului sa faci semnalizare (doar pe o parte, exterioara).
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
20 Attachment(s)
Quote:
...azi am pus o janta brock 9j pe spate sa vad daca intra.am mai evazat putin aripa si pana la urma a intrat :D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Interesant stilu asta cu semnalizarea dar nu stiu daca se poate.Adica vreau sa spun daca se poate omologa.Stiu sigur ca am mai vazut in Valcea un Corvette care avea asa semnalizarea.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Am inteles cu triplele.Cel negru cu numaru UNU l-am vazut.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
10 Attachment(s)
urmeaza alte jante: borbet A pe 16 9j spate 7.5j fata :D buzele au lacul sarit,dar nu e problema ca oricum vor fi polishate. poimaine imi ajung si lupele cu bifaza de la balaurr,si ma apuc de faruri si stopuri
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Seamana cu astea ... asa un pic :>
PS: tari lupele :X |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
21 Attachment(s)
au ajuns jantele,am pus cauciucuri pe cele de pe spate,si am montat una de proba.farurile sunt inca in lucru ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Cu placere ;))
Vin bestial 8) Sa le stapanesti sanatos.Cand merg sa le indrept pe ale mele te anunt |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
12 Attachment(s)
a venit caldura,si am mai facut una alta pe la masina.i-am pus un far de proba sa vad cum vine(celalalt il pun maine,e inca in lucru)mai trebuie sa tai putin din bad boy look,ca e prea lung si sa mai aranjez putin bara.am pus o janta 9j pe fata sa vad cum da :D in poze nu e prinsa in prezoane de asta e asa iesita.toba prinsa cu soricei si hop niste poze:D .maine urmeaza sa evazez si cealalta aripa spate ptr 9j :twisted:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Din ce este facut bad boy`ul tau?
Hai ca incepe sa prinda forma...si inca ce forma!!!! :shock: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ce smeker e :X:X Cand il termini frate?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
daca ramane asa jos o sa fie ceva bestial.pacat, ca avem cateva gropi
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
foarte frumos,se vad roadele efortului depus.bravo!abea astept sa-l vad gata,o sa fie bestial:twisted:bafta in continuare si spor la treaba :). apropo..cine ti-a facut bad boy-ul?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Frumos frumos...sa lasi bad boy-u asa cum e in momentu asta ca park da mai bine...parerea mea:P
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
si mie imi place cum da acuma,dar as incerca si cu unul putin mai scurt.oricum o sa mai iau doua capote motor de la dezmembrari.una o las fara bad boy,una cu un bad boy mai mic si asta care e acuma,ca sa le pot schimba cand ma plictisesc de una sau de alta ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
parca mai frumos veneau brock-urile..
fai o prelungire mai mica la capota ca se vede aiurea asa mare..baga mare si termin-o mai repede :) bafta |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
foarte tare razvan!!! o sa iasa foarte frumos!!bafta in continuare!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:03. |
- Copyright 2026 4Tuning