Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

MARIUS_05_GEK 30-12-10 19:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Daca tot ai inceput cu leduri la pozitii, ar da bine sa faci si semnalizarile si celelalte lumini tot cu leduri(parerea mea). Oricum, frumoasa masina, bafta in continuare!

Dr.Dre 30-12-10 23:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dadutu (Post 3941397)
superba masina...abia astept rezultatul final8)

ms frumos...mai e mult pana la final ,dar incetul cu incetul se fabrica otetul :D

Quote:

Originally Posted by MARIUS_05_GEK (Post 3941608)
Daca tot ai inceput cu leduri la pozitii, ar da bine sa faci si semnalizarile si celelalte lumini tot cu leduri(parerea mea). Oricum, frumoasa masina, bafta in continuare!

totul va fi pe led,nu vor mai fi becuri ;)

Dr.Dre 05-01-11 02:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
7 Attachment(s)
cum nu avem ce face azi,am vopsit partea de jos a bari din spate sa vad cum arata:D.sunt pe drum triplele si farurile clare.geamul triplelor va fi fumuriu,iar farurile vor avea o lupa mai mare sau cate doua ;)

yg.alex 05-01-11 03:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
la fauri sunt tare curios cum ies :D

daca vrei o mana de ajutor la faruri, si sunt disponibil, ai numarul meu ;)

Dr.Dre 05-01-11 13:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 3954881)
la fauri sunt tare curios cum ies :D

daca vrei o mana de ajutor la faruri, si sunt disponibil, ai numarul meu ;)

ok,cand ma apuc de faruri vb ;)

Dr.Dre 06-01-11 18:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
16 Attachment(s)
au ajuns farurile si stopurile, si am inceput sa lucrez la ele.primul lucru am dat jos angel eyes-urile pe care le voi folosi ca semnalizare ptr triple( cu leduri galbene) ;).dar am o problema,lupele sun h1 si eu vreau sa le fac h4 sa pun faza lunga si faza scurta pe aceiasi lupa.se poate modifica prinderea?

darck_angel64 06-01-11 18:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
angel eyes-urile sunt home made, nu?

minimal.madness 06-01-11 18:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
olcitu ca olcitu da io vreau sa ne apucam de triplele de la opel :>

Dr.Dre 06-01-11 18:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 3960114)
angel eyes-urile sunt home made, nu?

nu cred ca sun home made.

Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3960134)
olcitu ca olcitu da io vreau sa ne apucam de triplele de la opel :>

m-ai inebunit:D,dupa ce termin oltcit-ul o sa ma apuc si de opel,si de triplele tale ;)

minimal.madness 06-01-11 18:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3960143)
nu cred ca sun home made.


m-ai inebunit:D,dupa ce termin oltcit-ul o sa ma apuc si de opel,si de triplele tale ;)

NE apucam

Dr.Dre 06-01-11 18:49

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3960179)
NE apucam

daa corect,ne apucam ;)

julaikos 06-01-11 19:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ce vrei tu nu se poate,si nu e vorba doar de tipul becului ci tine de constructia lupei
si lupele cu doua faze ,si cele simple ca ale tale(de bmw par a fi) au bec cu un singur filament;modificarea fazei se face prin miscarea oblonului dintre lupa si oglinda,iar daca scoti acel oblon,o sa ai faza lunga permanenta indiferent de bec pui...

minimal.madness 06-01-11 19:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
intr'un cuvant: teapa :)))

Dr.Dre 06-01-11 20:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3960317)
ce vrei tu nu se poate,si nu e vorba doar de tipul becului ci tine de constructia lupei
si lupele cu doua faze ,si cele simple ca ale tale(de bmw par a fi) au bec cu un singur filament;modificarea fazei se face prin miscarea oblonului dintre lupa si oglinda,iar daca scoti acel oblon,o sa ai faza lunga permanenta indiferent de bec pui...

da de bmw sunt lupele,nu stiam eu de ce e oblonul ala intre lupa si bec,acum am inteles.pai atunci o sa pun faza scurta pe lupa si faza lunga pe oglinda.cum ai tu.vb pe mess mai multe,poate ma ajuti sa le fac;)
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3960344)
intr'un cuvant: teapa :)))

mai termina ma,ce nu e nici o teapa ;)

julaikos 06-01-11 21:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
eu am faza lunga tot de la lupe...oglinzile alea sunt daylight :twisted:

Dr.Dre 07-01-11 01:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3960749)
eu am faza lunga tot de la lupe...oglinzile alea sunt daylight :twisted:

mm smecherie,ai lupe ptr bec h4.fa-mi si mie rost de niste oglinzi cum sunt cele de pe celalalt oltcit al tau,si un ornament dinala din jurul lupelor(fostele faruri ale lui rupt de beat)imi plac mult cum au iesit farurile alea,si vreau sa imi fac unele asemanatoare ;)

julaikos 07-01-11 05:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
N-auzi bre că nu există lupe cu becuri h4... De ornamente şi oglindă cam greu să fac rost fiindcă mi-am mai căutat pentru mine şi n-am găsit... Cauta faruri de a 4 :)

Dr.Dre 07-01-11 10:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3961380)
N-auzi bre că nu există lupe cu becuri h4... De ornamente şi oglindă cam greu să fac rost fiindcă mi-am mai căutat pentru mine şi n-am găsit... Cauta faruri de a 4 :)

da bine spus,am gresit cand am zic ca e lupa h4,am vrut sa zic cu dubla faza,adica oblonul ala se misca ptr a schimba faza,dar becul e probabil tot h1 ca la mine.oglinda si ornamentul de pe farurile alea de pe celalalt oltcit al tau,sunt de audi a4(model 2001? sau mai noi/mai vechi?)ca sa stiu ce sa caut ;)apropo,oblonul ala la mine nu se poate face sa fie mobil?:D adica daca sti,sau poti tu sa il faci;) uxd-ul ce fel de lupe are?cu dubla faza?eu asa intentionam sa fac farurile mele.cum le are el cu o singura lupa

julaikos 07-01-11 13:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu ştiu exact modelul... E primul a 4 cu lupe uxd are becuri d2s eu am d1s nu ştiu sigur dacă le pot face... Trebuie să le am aici ca să văd dacă merg modificate

iamagi 08-01-11 12:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Mai bine mai cumperi o banda de leduri galbena si pui pe marginea stopului sa faci semnalizare (doar pe o parte, exterioara).

Dr.Dre 09-01-11 20:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
20 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by iamagi (Post 3965103)
Mai bine mai cumperi o banda de leduri galbena si pui pe marginea stopului sa faci semnalizare (doar pe o parte, exterioara).

m-am gandit si la idee asta,nu e rea.cred ca pana la urma o sa copiez stilul american 8) https://www.youtube.com/watch?v=RNKf0...eature=related

...azi am pus o janta brock 9j pe spate sa vad daca intra.am mai evazat putin aripa si pana la urma a intrat :D

cruizer11 09-01-11 21:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Interesant stilu asta cu semnalizarea dar nu stiu daca se poate.Adica vreau sa spun daca se poate omologa.Stiu sigur ca am mai vazut in Valcea un Corvette care avea asa semnalizarea.

Dr.Dre 09-01-11 21:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3969808)
Interesant stilu asta cu semnalizarea dar nu stiu daca se poate.Adica vreau sa spun daca se poate omologa.Stiu sigur ca am mai vazut in Valcea un Corvette care avea asa semnalizarea.

ce sa omologhez,ca sunt custom.triplele ar fi ultimul lucru de omologat,de jantele pe 16 se ia prima oara politia ;),pana la triple.da eu un corvette negru cu UNU la nr,sau poate ai vazut la cel visiniu decapotabil

cruizer11 09-01-11 21:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Am inteles cu triplele.Cel negru cu numaru UNU l-am vazut.

Dr.Dre 30-01-11 17:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
urmeaza alte jante: borbet A pe 16 9j spate 7.5j fata :D buzele au lacul sarit,dar nu e problema ca oricum vor fi polishate. poimaine imi ajung si lupele cu bifaza de la balaurr,si ma apuc de faruri si stopuri

minimal.madness 30-01-11 19:28

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Seamana cu astea ... asa un pic :>
PS: tari lupele :X

Dr.Dre 04-02-11 21:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
21 Attachment(s)
au ajuns jantele,am pus cauciucuri pe cele de pe spate,si am montat una de proba.farurile sunt inca in lucru ;)

minimal.madness 04-02-11 22:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Cu placere ;))

Vin bestial 8)
Sa le stapanesti sanatos.Cand merg sa le indrept pe ale mele te anunt

Dr.Dre 04-02-11 22:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4053776)
Cu placere ;))

Vin bestial 8)
Sa le stapanesti sanatos.Cand merg sa le indrept pe ale mele te anunt

da da ms ptr gume ;) .cand mergi sa ma anunti neaparat

Dr.Dre 10-02-11 21:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
12 Attachment(s)
a venit caldura,si am mai facut una alta pe la masina.i-am pus un far de proba sa vad cum vine(celalalt il pun maine,e inca in lucru)mai trebuie sa tai putin din bad boy look,ca e prea lung si sa mai aranjez putin bara.am pus o janta 9j pe fata sa vad cum da :D in poze nu e prinsa in prezoane de asta e asa iesita.toba prinsa cu soricei si hop niste poze:D .maine urmeaza sa evazez si cealalta aripa spate ptr 9j :twisted:

bobocu91 10-02-11 21:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Din ce este facut bad boy`ul tau?

Hai ca incepe sa prinda forma...si inca ce forma!!!! :shock:

minimal.madness 10-02-11 21:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ce smeker e :X:X Cand il termini frate?

alxxdarkot20all 10-02-11 21:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
daca ramane asa jos o sa fie ceva bestial.pacat, ca avem cateva gropi

Dr.Dre 10-02-11 22:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4073155)
Din ce este facut bad boy`ul tau?

Hai ca incepe sa prinda forma...si inca ce forma!!!! :shock:

bad boy-ul e din tabla sudata,dar cred ca revin la cum era initial,adica mai mic.acum incepe sa prinda forma dorita,dar mai e de lucru,mai ales la detaliile care fac diferenta :D

Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4073168)
Ce smeker e :X:X Cand il termini frate?

ehee mai e,abia a venit caldura,nu ma grabesc,ca timp e pana la vara.oricum pana la sfarsitul verii,cel tarziu,e gata cu tot.asta depinde de cum am bani si de cat de repede ma misc

Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4073185)
daca ramane asa jos o sa fie ceva bestial.pacat, ca avem cateva gropi

o sa fie si ma joasa de fata.janta va intra sub aripa.cam nasol cu gropile,dar nu va fi masina de zi cu zi.cand o sa ies cu ea o sa merg f incet si atent ;)

Dj. Kameleon 11-02-11 08:14

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
foarte frumos,se vad roadele efortului depus.bravo!abea astept sa-l vad gata,o sa fie bestial:twisted:bafta in continuare si spor la treaba :). apropo..cine ti-a facut bad boy-ul?

Dr.Dre 11-02-11 09:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dj. Kameleon (Post 4073908)
foarte frumos,se vad roadele efortului depus.bravo!abea astept sa-l vad gata,o sa fie bestial:twisted:bafta in continuare si spor la treaba :). apropo..cine ti-a facut bad boy-ul?

ms,ms.bad boy-ul mi la facut dl. bulacu are service vizavi de riviera.tot el i la facut si lui minimal,eu l-am trimis acolo ;)

privat4u2 11-02-11 11:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Frumos frumos...sa lasi bad boy-u asa cum e in momentu asta ca park da mai bine...parerea mea:P

Dr.Dre 11-02-11 12:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
si mie imi place cum da acuma,dar as incerca si cu unul putin mai scurt.oricum o sa mai iau doua capote motor de la dezmembrari.una o las fara bad boy,una cu un bad boy mai mic si asta care e acuma,ca sa le pot schimba cand ma plictisesc de una sau de alta ;)

Laure2fast 11-02-11 12:25

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
parca mai frumos veneau brock-urile..
fai o prelungire mai mica la capota ca se vede aiurea asa mare..baga mare si termin-o mai repede :) bafta

frankie_let 11-02-11 12:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
foarte tare razvan!!! o sa iasa foarte frumos!!bafta in continuare!!


All times are GMT +2. The time now is 01:03.

- Copyright 2026 4Tuning