Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

edy77_driver 20-04-07 16:11

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai daca imi pun nickul de aici tre sa il schimb pe alte huburi.....dar oricumsi cel de acum are edy la sfarsit.in alta ordie de idei....vreau sa stiu daca e diferenta intre blocul de 1100 si cel de 1300?

Danutz Bratosin 20-04-07 16:13

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
si eu am tot asa tot nick [RO][B]....Danutz..cred k sunt diferite blocurile

edy77_driver 23-04-07 06:40

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai fratilor...am luat niste neoane pe albastru pentru masina si as vrea sa le pun dar nu stiu unde.as vrea momentan doar in interior sa bag si nu stiu cam pe unde ar merge cel mai bine puse...astept ceva idei de la voi.

Ja_Rule 23-04-07 14:55

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
frate eu le`am incercat sub scaune .. dade`au destul de bine .. am renuntat la ele pt ca nu aveam nimik facut la interioru` masinii

edy77_driver 23-04-07 20:18

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
salutare...azi am mai facut o mica modificare la masinuta mea...am pus carb de nova de 1600 dublucorp....rupe saraca acum...voi ce stiti?ati avut vreunu asa ceva pe masina?consumu oare cu cit o creste?

Danutz Bratosin 24-04-07 21:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
creste iti dai seama...eu am rm motor 1.1 si cutie 4 si acu mi-am luat cutie in 5 si am si carb gata reglat de 1.3 tre doar sa-l montez...ce ziceti se simte diferenta? ma refer la cum trage si la consum..ce ziceti?

edy77_driver 25-04-07 06:37

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai cu foarte mult nu cred sa creasca....daca in loc de 9-10 in oras imi ia 11-12 sunt multumit...nupoti cere si forta si economie.

Ja_Rule 25-04-07 14:18

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
cam asa iti creste ... 1-2 %, mai mult nu are de unde sa cearã ;) bafta

e_Max 25-04-07 21:09

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 869217)
creste iti dai seama...eu am rm motor 1.1 si cutie 4 si acu mi-am luat cutie in 5 si am si carb gata reglat de 1.3 tre doar sa-l montez...ce ziceti se simte diferenta? ma refer la cum trage si la consum..ce ziceti?

cat ai dat pe cutie

Ja_Rule 25-04-07 21:31

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
hai sa nu devina chat theadu omului
on topic : imi place sa vad un pasionat ca edy ... multa bafta cu noul carb ;)

edy77_driver 27-04-07 06:43

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
ja_rule ......puteti vb frate ce vreti voi...nu ma deranjeaza...poate asa ne mai vin idei...eu idei am multe insa lipsa de banie problema.cit despre consum.....motorul toto de 1300 este deci nue motorul de 1600 sa imi consume mult si deci nu cred ca se v-a vedea prea mare dif la consum doar una mica...mai conteaza si modul de condus.maine si duminica mai pregatesc ceva...ceasurile de presiune si temp montate pe plansa superioara a bordului...desupra...o sa pun poza sa vedeti.

e_Max 27-04-07 19:10

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
edy cat tea costat pe tine setul de spoilere + praguri

edy77_driver 28-04-07 07:48

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai max....pragurile le-am luat noi si au fost 170 de roni...bara fata a fost second si am dat pe ea 200 de roni...iar bara spate care e de fiat uno a costata 60 de roni.chitul nou in intregime cred ca e pe undeva pe la 7-8 mil la fibrocom craiova.

edy77_driver 28-04-07 08:02

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
2 Attachment(s)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.

e_Max 28-04-07 15:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 874820)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.

frumoase ceasurile si ms pt informatzie

bodyspeed 28-04-07 19:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
sa traiasca.edy.. craioveanu nostru... :D
cand mai treci prin craiova.. :D
da un semn.. ;)
sa iti arat noua achizitie.. ;)
domne... se mareste familia.. ;)
de.. nu e mereu ,,,,,,cum iti propui.........:cry:
p.s e mai bine ;)
bafta..
si ce marfa sunt ceasurile...dap...:D

Ja_Rule 28-04-07 19:38

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
edy sper ca nu le lasi pe bord ... trebuie incastrate undeva ;)

e_Max 28-04-07 21:42

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
body nu pui poze cu achizitziile

PetricaCBD 28-04-07 22:03

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 874820)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.

super oltcitu,am fost azi in constanta mai exact la iesirea dinspre Ovidiu,si m-am uitat dupa masina ta credeam k stai prin zona dar nu am vazut masina :(,poate la vara cand vin la mare sa ne intalnim ;)

PetricaCBD 28-04-07 22:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 867266)
salutare...azi am mai facut o mica modificare la masinuta mea...am pus carb de nova de 1600 dublucorp....rupe saraca acum...voi ce stiti?ati avut vreunu asa ceva pe masina?consumu oare cu cit o creste?

am avut eu 2 zile pe masina un astfel de carburator de 1.6 si trage de rupe dar mi-a mancat 6 litri in 2 zile,adica maxim 30 km :D si mai vroiam sa mai merg cu el k imi placea dar ai grija k la turatii mai mari de 6000 mi-au sarit niste semeringuri:lol: si apoi am pus carbu de 1.3 pe masina,urmand sa pun semeringurile la loc....

bodyspeed 28-04-07 22:46

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 875608)
body nu pui poze cu achizitziile

cu achizitia.. ..o sa pun.. :D
cu achizitiile..........NU ;) inca..dar o sa pun. sper .in curand..;) ..

edy77_driver 29-04-07 00:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai ce sa va zic...ceasurile as vrea sa le las pe bord pentru ca le pot urmari mult mai bine decit incastrate undeva mai jos....cit despre intilnire...petrica....puteai cere un numar de tel si ne vedeam...eu stau chiar la intrarea in oras.....ai trecut pe linga mine probabil.acum despre masina multumesc celor care o plac insa va anunt ca nu este ceea ce vreau eu.asteapta saraca de un an vopseaua.care vine de 1 mai la mare e rugat sa ma sune si ne vedem.
tel:0765528509/0727636361/0752502253

e_Max 29-04-07 12:10

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by bodyspeed (Post 875684)
cu achizitia.. ..o sa pun.. :D
cu achizitiile..........NU ;) inca..dar o sa pun. sper .in curand..;) ..

ok asteptam si in legatura cu ceasurile tale edy de ce nutzi iei un suport cu doua compatimente si le lasi pe bord

Ja_Rule 29-04-07 13:05

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Edy daca chiar vrei sa le lasi pe bord ... baga un suport de dacie si le acoperi cu ceva material .. plastic, lemn, etc ...

edy77_driver 29-04-07 13:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
ala de dacie nu imi place.....am vrut sa gasesc tot de dacie ..erau odata unele separate fiecare in carcasa lui ...si erau puse pe bord la dacii...doua carcase dalea caut.deocamdata am facut din teava de instalatii din pvc.

Ja_Rule 29-04-07 14:13

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
poti sa tai una daia dubla .. ;) e piesa treaba ... si`i faci o "cutie"`n spate ..

edy77_driver 30-04-07 08:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
am rezolvat problema cu ceasurile...pana gasesc ce imi place mie le-am pus in locul casetofonului...azi o sa fac poze cu ele si luminate si o s al epostez aici mai pe seara.

e_Max 30-04-07 11:09

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai exact pt ce sunt ceasurile acelea ca nu prea se vede bine in poza

edy77_driver 30-04-07 22:12

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
unul masoara vacumul si e conectat la unul din stuturile din talpa carbului de 1300 si altul temperatura uleiului,care inca nu e legat pentru ca nu am intrat inca in posesia unei reductii pe care o caut de peste 6 luni.....il am si pe cel de presiune a uleiului dar tre sa ai gasesc si lui un loc

e_Max 30-04-07 22:15

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai si pe cel de la presiunea de ulei unde il legi?

edy77_driver 01-05-07 07:03

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
se face o reductie speciala in care s eprind cele 3 sonde:cea originala a uleiului de la oltcit,apoi cea de presiune ulei de dacie si cea de temp ulei.

e_Max 01-05-07 09:54

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
aham ok ok ms

edy77_driver 06-05-07 09:15

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
2 Attachment(s)
imi cer scuze de calitatea iamginilor insa alta camera mai buna nu am

Danutz Bratosin 06-05-07 13:15

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai si casetofonu???pt un eventual sistem audio? unde o sa-l pui????:shock: vad k la scrumiera akolo nu aveai nimik...puteai sa le pui acolo....dak tot nu fumezi:lol:

Radu.Dobromirescu 06-05-07 14:43

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Oricum a iesit fain...

edy77_driver 07-05-07 07:30

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
casteofon nu voi avea cred pus pe masina niciodata...acum am statie facuta de mine si un player dala mic mp3 usb..flash.....iar la scrumiera e rupt plasticul maro si de aceea am pus acel stiplex cu colant negru ca s anu se vada plasticul rupt.

Ja_Rule 08-05-07 00:04

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
si eu care crede`am ca nu se fumeaza`n masina la tine :)

edy77_driver 08-05-07 07:33

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
waw...un pachet pe ora se fumeaza daca plec la drum cu familia...dar am scrumiere pentru toti in buzunare in spate si in torpedou in fata.

Ja_Rule 09-05-07 21:12

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai tre sa`i tragi un bar si gata ... -=The Club=- ...

edy77_driver 10-05-07 15:48

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
da o sa scriu pe el PUB Oltcit Road......:) :)


All times are GMT +2. The time now is 03:14.

- Copyright 2026 4Tuning