![]() |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai daca imi pun nickul de aici tre sa il schimb pe alte huburi.....dar oricumsi cel de acum are edy la sfarsit.in alta ordie de idei....vreau sa stiu daca e diferenta intre blocul de 1100 si cel de 1300?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
si eu am tot asa tot nick [RO][B]....Danutz..cred k sunt diferite blocurile
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai fratilor...am luat niste neoane pe albastru pentru masina si as vrea sa le pun dar nu stiu unde.as vrea momentan doar in interior sa bag si nu stiu cam pe unde ar merge cel mai bine puse...astept ceva idei de la voi.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
frate eu le`am incercat sub scaune .. dade`au destul de bine .. am renuntat la ele pt ca nu aveam nimik facut la interioru` masinii
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
salutare...azi am mai facut o mica modificare la masinuta mea...am pus carb de nova de 1600 dublucorp....rupe saraca acum...voi ce stiti?ati avut vreunu asa ceva pe masina?consumu oare cu cit o creste?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
creste iti dai seama...eu am rm motor 1.1 si cutie 4 si acu mi-am luat cutie in 5 si am si carb gata reglat de 1.3 tre doar sa-l montez...ce ziceti se simte diferenta? ma refer la cum trage si la consum..ce ziceti?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai cu foarte mult nu cred sa creasca....daca in loc de 9-10 in oras imi ia 11-12 sunt multumit...nupoti cere si forta si economie.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
cam asa iti creste ... 1-2 %, mai mult nu are de unde sa cearã ;) bafta
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
hai sa nu devina chat theadu omului
on topic : imi place sa vad un pasionat ca edy ... multa bafta cu noul carb ;) |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ja_rule ......puteti vb frate ce vreti voi...nu ma deranjeaza...poate asa ne mai vin idei...eu idei am multe insa lipsa de banie problema.cit despre consum.....motorul toto de 1300 este deci nue motorul de 1600 sa imi consume mult si deci nu cred ca se v-a vedea prea mare dif la consum doar una mica...mai conteaza si modul de condus.maine si duminica mai pregatesc ceva...ceasurile de presiune si temp montate pe plansa superioara a bordului...desupra...o sa pun poza sa vedeti.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy cat tea costat pe tine setul de spoilere + praguri
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai max....pragurile le-am luat noi si au fost 170 de roni...bara fata a fost second si am dat pe ea 200 de roni...iar bara spate care e de fiat uno a costata 60 de roni.chitul nou in intregime cred ca e pe undeva pe la 7-8 mil la fibrocom craiova.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
2 Attachment(s)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
sa traiasca.edy.. craioveanu nostru... :D
cand mai treci prin craiova.. :D da un semn.. ;) sa iti arat noua achizitie.. ;) domne... se mareste familia.. ;) de.. nu e mereu ,,,,,,cum iti propui.........:cry: p.s e mai bine ;) bafta.. si ce marfa sunt ceasurile...dap...:D |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy sper ca nu le lasi pe bord ... trebuie incastrate undeva ;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
body nu pui poze cu achizitziile
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
cu achizitiile..........NU ;) inca..dar o sa pun. sper .in curand..;) .. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai ce sa va zic...ceasurile as vrea sa le las pe bord pentru ca le pot urmari mult mai bine decit incastrate undeva mai jos....cit despre intilnire...petrica....puteai cere un numar de tel si ne vedeam...eu stau chiar la intrarea in oras.....ai trecut pe linga mine probabil.acum despre masina multumesc celor care o plac insa va anunt ca nu este ceea ce vreau eu.asteapta saraca de un an vopseaua.care vine de 1 mai la mare e rugat sa ma sune si ne vedem.
tel:0765528509/0727636361/0752502253 |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Edy daca chiar vrei sa le lasi pe bord ... baga un suport de dacie si le acoperi cu ceva material .. plastic, lemn, etc ...
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ala de dacie nu imi place.....am vrut sa gasesc tot de dacie ..erau odata unele separate fiecare in carcasa lui ...si erau puse pe bord la dacii...doua carcase dalea caut.deocamdata am facut din teava de instalatii din pvc.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
poti sa tai una daia dubla .. ;) e piesa treaba ... si`i faci o "cutie"`n spate ..
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
am rezolvat problema cu ceasurile...pana gasesc ce imi place mie le-am pus in locul casetofonului...azi o sa fac poze cu ele si luminate si o s al epostez aici mai pe seara.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai exact pt ce sunt ceasurile acelea ca nu prea se vede bine in poza
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
unul masoara vacumul si e conectat la unul din stuturile din talpa carbului de 1300 si altul temperatura uleiului,care inca nu e legat pentru ca nu am intrat inca in posesia unei reductii pe care o caut de peste 6 luni.....il am si pe cel de presiune a uleiului dar tre sa ai gasesc si lui un loc
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
pai si pe cel de la presiunea de ulei unde il legi?
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
se face o reductie speciala in care s eprind cele 3 sonde:cea originala a uleiului de la oltcit,apoi cea de presiune ulei de dacie si cea de temp ulei.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
aham ok ok ms
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
2 Attachment(s)
imi cer scuze de calitatea iamginilor insa alta camera mai buna nu am
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
pai si casetofonu???pt un eventual sistem audio? unde o sa-l pui????:shock: vad k la scrumiera akolo nu aveai nimik...puteai sa le pui acolo....dak tot nu fumezi:lol:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Oricum a iesit fain...
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
casteofon nu voi avea cred pus pe masina niciodata...acum am statie facuta de mine si un player dala mic mp3 usb..flash.....iar la scrumiera e rupt plasticul maro si de aceea am pus acel stiplex cu colant negru ca s anu se vada plasticul rupt.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
si eu care crede`am ca nu se fumeaza`n masina la tine :)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
waw...un pachet pe ora se fumeaza daca plec la drum cu familia...dar am scrumiere pentru toti in buzunare in spate si in torpedou in fata.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai tre sa`i tragi un bar si gata ... -=The Club=- ...
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
da o sa scriu pe el PUB Oltcit Road......:) :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:14. |
- Copyright 2026 4Tuning