![]() |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
pai...yo am ordonat detronare veyron-ului ! PAI...
LA BANII MEI... SA LE FAC O AROGANTA SEICILOR ARABI SA LE ARAT CA SUNT MAI BOGATI CA EI ! |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
a da da, cadillac sixteem... parca vad ca e acelasi, ca daca au deja motorul si trasnmisia le-ar usura munca mult si le-ar salva o tona de bani.... si veyron costa mai bine de 5 milioane ca sa fie produs, VW pierde bani cu fiecare exemplar pe care il face.... daca astia sunt profitabili, atunci sunt cu un pas inainte nu? in plus, asta e ca un maybach pe stereoizi... chiar daca merge repede, la cat e de lunga nu o sa fie prea sportiva... cred ca o sa vina multa masini care o sa intreaca viteza maxima de la veyron... ce ar fi misto la asta, ar fi daca o limuzina de lux ar fi mai rapida decat o masina super sport... nu cred ca o sa o vedem la Nurburgring prea des :lol: |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
o sa mai treaca timp pana cineva va face o masina ca Bugatti.Sunt prea multi bani investiti.Grupul Vag nu o sa-i mai scoata dar cu ocazia asta a relansat marca si imaginea grupului
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
2 Attachment(s)
Veyron este extrem de restrictiv in caz ca proprietarului ii vine vreo idee prin care sa-si diferentieze masina de celelalte 299: jantele nu pot fi schimbate deoarece cele noi ar trebui retestate pentru ca masina sa mearga in siguranta cu 400 km/h si nici macar pielea de pe bord nu poate fi inlocuita, din cauza aibag-urilor care ar trebui, la randul lor reproiectate printr-o sesiune de crash-test.
Ca urmare, tot ce vor putea face clientii pe viitor este sa-si aleaga cu atentie combinatia de culori disponibila pentru caroserie, precum si un nou sistem de evacuare menit sa faca sound-ul motorului mai amenintator. |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
si iti "pute botul" ca in versurile celebrei melodii? |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
4 Attachment(s)
Fara suparare, dar niciodata Bugatti nu va ajunge la nivelul lui McLaren F1, sau CLK GTR.Astea sunt masini de circuit, concepute pentru circuit, mult mai rapide ca Veyron pe track (desi mai putin rapide pe linie dreapta).Nu se va putea in veci ever compara Veyron in curbe cu cele 2.Sunt de acord cu plusul de lux, de confort, la celelalte insa nu asta a fost obiectul de interes.
Niciodata, chiar niciodata nu cred ca o sa aud un review de specialitate sa spuna de Veyron ca e "best supercar ever built".Despre cele 2 am auzit treaba asta...acuma ca sunt impartite parerile intre 2-3 masini de genul acesta, asta e altceva.Bugatti e o masina extraordinara, dar sa nu o intindem dincolo de plapuma, este un muscle car si un lux pe roti, o opulenta in care s-a investit enorm, pe masura.Nu va deveni insa niciodata o legenda a circuitului, nici a carismei. Repet, nu pot spune o clipa ca nu e o masina extraordinara, dar tot una din masinile din urmatoarele poze as prefera-o (de la poza 2 incolo). |
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
pai nici nu ai cum sa faci o masina sa rivalizeze cu clk gtr sau f1 pe circuit si sa poata fi condusa si de o baba la 60 de ani. pai clk`ul gtr pe care de astlfel pt mine este cea mai tare masina din punct de vedere al performantelor, este total nepractic pe drumurile publice. pana si sa intri la volan este destul de dificil. numai zic de portbagaj sau alte prostii.
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Nu zic nu ESPinoza, dar nici Veyron bas nu a fost facut pentru portbagaj.Oricum nu poti numi restul masinilor jeguri pe laga Bugatti atata timp cat au si plusuri mari fata de el.Au si minusuri, normal, pentru ca au fost facute pentru alt scop.Si fara sa ne referim la cele 2, putem sa mergem la cele amintite, un Enzo, un LP640, un Masseratti...tonul muzicii nu a fost corect :) .Si oricum un Veyron nu-l iei nicidecum din considerente practice, ci este un hobby, un hobby foarte scump, pe care numai cativa si-l pot permite.La fel cum este un hobby un F1, GLK GTR, Enzo sau Murcielago.Astfel de masini sunt doar pentru placerea personala, pentru feelingul personal (tine deci si de faptul care din aceste masini ti se potriveste tie, temperamentului tau, felului tau de a fi) si cateodata ( aproape de fiecare data) pentru a-ti arata puterea financiara.
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
Quote:
|
Re: Detronarea lui Bugatti Veyron
sincer nu ma pronunt dar in astia 3 ani sunt mai mult ca sigur ca am invatat mai multe decat nu cred ca o sa poti tu in viata asta a ta...ai ani dar degeaba amice tot prost esti!
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:34. |
- Copyright 2026 4Tuning