![]() |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
ba albatros nu intelg dc numai tu de aici esti tzapul ispasitor cu toti te pui in gura si etc da mai veziti de trb ta ca nu esti tu de la fabrica bmw si gata
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
cred ca maine ma duc sa vand actuala masina si sa-mi iau un BeMeWe la 2000 IEURO..ca sa vad cum e senzatia aia de care zici tu..sa dau CLASA..la masini de zeci de mii de euro..dar conduse de oameni mai intregi la cap! o recomandare..am sa iti fac-inceraca sa-ti iei tu o cutie de chibrituri si dute sa depasesti un BeMeWe-u condus de un ..buric al pamanutului..si ai sa vezi ca este dublu satisfacut! on. masina arata super..sunt tari cei de la BMW! |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Off - Albatroase tu ai terminat clasele primare ? Scrie nene corect romaneste, daca stii, ca'mi agresezi ochii cu atatea greseli de ortografie. Pe bune daca am vazut scriere cu atat de multe greseli elementare + greseli prin neatentie. Intr'un fel ciudat chiar si remarca asta se incadreaza in contextul pe care incerci sa'l conturezi. Ignoranta.
Ignoranta fata de alte marci, Ignoranta si lipsa de respect fata de co-forumistii de p'aici prin faptul ca'i agresezi si asaltezi cu atatea greseli de ortografie. Hai ca se poate si altfel PS: nu ca mi se pune pate. Frate pana si'n semnatura ta ai greseli de scriere. DUAR NU E X I S T A !. Scrie naibii corect - doar! |
Re: BMW se da pe "verde"
masina arata foarte bine si cred ca se poarta pe masura... mereu a existat BMW si restul... iar cei de la BMW au avut mereu grija sa sublinieze asta! este o masina superba alaturi de "colegele" ei de salon, am avut parte de suprize placute din partea acestui salon si il asteptam cu "rabdare" urmatorul! ! !
P.S.: foarte bine spus punctul de vedere mune!!! bv |
Re: BMW se da pe "verde"
voi asa incantati sunteti de masina da nu stiu unde o sa o vedeti pe strada mai ales pe coclaurile romanesti si in poze arata mai bine masina cu becali in ea voi credeti ca tot romanu are bani de asa ceva is curios cati o sa aiba masina pe plan mondial da voi visati sa o vedeti pe strazi in romania nici macar in vitrina nu o sa o gasiti zicea unu ca e numai 1 milion de dolari NUMA daca numa atata e inseamna ca traim bine
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
iar a ajuns un thread un loc de cearta intre fanii bmw si altii. trebuie sa comentam masina asta si eu spun ca e o realizare incredibila dar din pacate imi trezeste un sentiment de tristete. mie imi plac masinile care polueaza (adica merg cu benzina de preferat) si daca sunt ecologisti pe aici ii invit sa ma injure dar asta este parerea mea. in 20 de ani o sa platim scump sa mai auzim un motor pe benzina turadu-se (vezi ultimul episod top gear (v12 vantage)). |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
lasand la o parte ce spune laur (lucru perfect adevarat) si chiar daca ar fi o masina care sa iasa maine pe strada este o opera de arta cum a mai spus cineva mai sus si este de admirat, rider2009... invata sa pretuiesti ceea ce merita pozitia asta in viata
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
parerea mea e ca ar fi cazul sa incheiati aceste dispute sau sa le continuati pe privat, nu ptr asta a fost deschis topicul, daca mai aveti vreo remarca la adresa masinii, scrieti cu incredere!
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
intr-o privinta ma bucur k esti de acord cu mine si ma bucur k iti place noul concept BMW.pe partea cealalta insa e problema ta ce masina ai tu la 18anisori ai ta si sa fi sanatos si fara incidente.dar dak stai sa te gindesti acele masini "de zeci de mii de ieuro"nu sint accesibile tuturor,iar acum ceva timp knd skoda nu evoluase atit tot la BMW te-ai fi orientat.
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
felicitari si sa-l stapinesti sanatos tot atitia ani kt ai dat si pe masina
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
"efficient dynamics". isi merita cu prisosinta sloganul pe care il promoveaza.
bravo bmw |
Re: BMW se da pe "verde"
Destul de tare ....
|
Re: BMW se da pe "verde"
Ce-ar fi să nu vă mai certaţi pentru o chestiune oricum ipotetică?
Şi să scrieţi puţin mai bine, cam cum spune punctul 11 din regulament... |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
nu stiu cat de bine va arata...si de motor...lasa de dorit...ei tot timpul au facut masini puternice...si acum...'verzi'??hmm...
|
Re: BMW se da pe "verde"
hmmm o idee ingenioasa ;))
|
Re: BMW se da pe "verde"
pai o sa o vedem noi.
|
BMW va lansa hibridul Vision EfficientDynamics in productie de serie
BMW va lansa hibridul Vision EfficientDynamics in productie de serie
BMW a confirmat intrarea hibridului Vision EfficientDynamics Concept in serie, incepand cu anul 2013. Hibridul a fost prezentat in cadrul Frankfurt 2009, inregistrand un real succes, atat din punct de vedere al design-ului, dar in special datorita motorizarii. Detaliile ce fac referire la acestea sunt oarecum limitate, nu stim daca versiunea de serie va respecta intrutotul specificatiile conceptului, vor fi sau nu diferite, bavarezii nu au facut decat sa confirme intrarea acestuia in productie si… nimic mai mult. Totusi, este clar ca ne vom lipsi de high-tech-ul intalnit pe concept, incepand cu geamurile, interiorul, sau alte detalii extrem de futuriste, care nu ar face decat sa creasca pretul hibridului. In ceea ce priveste motorizarea, aceasta va ramane aceeasi ca cea prezentata pe concept, in toamna anului trecut, Vision EfficientDynamics fiind un hibrid in trei cilndrii, turbo-diesel, care masoara circa 356 CP si cuplu de 800 Nm. Acceleratia de la 0 la 100 km/h are loc in circa 4.8 secunde, masina fiind limitata electronic la 250 km/h. Totodata, se zvoneste ca productia va fi limitata la 10,000 de exemplare, preturile nefiind inca communicate. <embed width="444" height="365" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" flashvars="jsonData=https://www.4tuning.ro/embed/album/id5223/w111.js&titluAlbum=Frankfurt 2009: BMW Vision EfficientDyna...&linkText=Vezi tot albumul&linkUrl=https://www.4tuning.ro/poze/Masini-Noi-26/Frankfurt-2009-BMW-Vision-EfficientDynamics-5223.html&linkTarget=_blank" wmode="transparent" allowscriptaccess="sameDomain" bgcolor="FFFFFF" quality="high" src="https://www.4tuning.ro/external/swf/FourTuningEmbedableGallery.swf"></embed> |
Re: BMW se da pe "verde"
Superb, oricum pretul o sa fie pe masura.
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:53. |
- Copyright 2026 4Tuning