Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

peterj 14-12-07 06:36

Re: cine are audi 100
 
badboy daca i-mi dai adresa ta de email iti zic :)

badboy4life 14-12-07 09:18

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by peterj (Post 1245643)
badboy daca i-mi dai adresa ta de email iti zic :)

[email protected]

superhypo 14-12-07 10:31

Re: cine are audi 100
 
pentru cine intereseaza:
am de vanzare piesele rezultate din dezmembrarea unui audi 100 cc 2.2 din 86 adica aproape toate piesele (mai putin caroseria parbrizul si luneta).
pretul este 200 eur pentru TOATE ( nu le dau pe bucati!) iar o scurta lista(incompleta) ar fi cam asa:
capota fata, aripi fata, portiere, capac portbagaj, grila fata, coaja bara fata/spate, faruri,stopuri, proiectoare, cutie viteze ok, motor-nu stiu care mai e starea lui-, toate releele, etriere, discuri frina, ambreiaj+placa presiune ambele ok, caseta directie, pompa de servo, ventilator radiator, ventilator aeroterma, electromotor, alternator si multe altele pe care nu mi le amintesc.
daca sinteti interesati: 0744513871

88tsa 07-01-08 20:32

Re: cine are audi 100
 
cine vrea un audi 100 motor 2000 benzina, visiniu, an 82 , acte in regula pe romania , pret 500 euro neg. detalii pe mess ,, sorintruica ''

lc_hans 10-01-08 22:31

Re: cine are audi 100
 
VA salut. Caut un Audi 200, model 43, neinmatriculat/inmatriculat. Are cineva de vanzare??

Nemilosu 11-01-08 16:26

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by lc_hans (Post 1286473)
VA salut. Caut un Audi 200, model 43, neinmatriculat/inmatriculat. Are cineva de vanzare??

pm me .

peterj 05-02-08 09:54

Re: cine are audi 100
 
Haideti sa facem un meeting candva!

peterj 02-04-08 12:51

Re: cine are audi 100
 
Caut audi 100 inmatriculat!

blondu725 02-04-08 18:13

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by peterj (Post 1460743)
Caut audi 100 inmatriculat!



am eu unu audi 100 de vanzare
http://www.**********/catalog/5169132...-AUDI-100.html
aici gasesti mai multe detalii despre masina ... id mess: blondu725

pasbogdan 02-04-08 23:35

Re: cine are audi 100
 
daca tot am deschis treaba....

Ce tot vindeti acolo??
Mai bine cumparati un urs sau un recchin fatat,blanit,shi rupt la minim 2000 eur!!!
Decat un 100,200,5000 tabla galvanizata,mare cat casa,spatios etc!!
Eu l-am vandut pe al meu:(
Nu da lumea nici 2000 eur pe ele....
Mai bine un urs!!bine fratilor,sa va stea rotile pe spate de crezi ca minteni se intalnesc in partea de sus
Imi e dor de el!!!
Acum am un 100 din 94.
Mai dotat ce e drept,dar suna ca un v6,shi pe langa 5 in linie e ca o japoneza pe langa o americanca de 5litri.
Visul meu este un audi 100 5 in linie!!!!!!!!!!!!!!!!!!100 c3,neaparat quattro!!

Cu respect,

blondu725 02-04-08 23:49

Re: cine are audi 100
 
si al meu e in 5 cilindrii :)) dar mai vechi :P

peterj 04-04-08 17:46

Re: cine are audi 100
 
fa-mi o poza de pe ea si iti zic daca am sau nu. De fapt am o masina inca completa pt dezmembrat dar nu stiu exact ce iti trebuie

badboy4life 06-04-08 23:35

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by xblade (Post 1465604)
un regulator de relanti pentru audi 100cc 2309cmc an 1988 are cineva??

Am eu un regulator de vanzare chiar doua. Contact [email protected]

fucyus 23-04-08 19:13

Re: vand audi 100 cc
 
vand audi 100 cc,diesel,an fabricatie 1988,v.t 2009,c.c 1986,trapa,stare buna de functionare,pret 2100 euro,inmatriculata! rel la tel 0741/675913!

peterj 25-04-08 08:38

Re: cine are audi 100
 
Cine are un cap de injectie KE Jetronic (1988-1990) ? Dar sasi functioneaza calumea!

badboy4life 26-04-08 22:54

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by peterj (Post 1501807)
Cine are un cap de injectie KE Jetronic (1988-1990) ? Dar sasi functioneaza calumea!

depinde de ce tip de motor NF, MC, MC 2, KU ....

matiu13 14-05-08 01:25

Re: cine are audi 100
 
are cineva de vanzare o bara fata de audi 100 modelul din 1993??sau poate are cineva si semnalizarea dreapta??....astept raspuns aici sau pm si cu pret...

lucian100cs 22-06-08 12:22

Re: cine are audi 100
 
salut. de curand am achizitionat un audi 100cs diesel. ce sa zic super masina rezistenta , robusta , consum mic."tancul" merge de rupe. promit si poze.
imi trebuie planetare bune k ale mele bat la viraj. are cineva?merci

lucian100cs 22-06-08 20:17

Re: cine are audi 100
 
saluate am un audi 100 5cilindri 2000 cm diesel
am nevoie de planetare pt ca ale mele bat tare in viraj. merci:rolleyes2

alexxx_p 06-08-08 15:06

Re: cine are audi 100
 
sal all!!! Am si eu un Audi 100 cc, si as vrea sa il reconditionez(tabla, motor, interior) aveti vreo ideee unde as putea sa ma duc sa le fac, si cat cam cat mar costa?
Multumesc!

alexxx_p 06-08-08 15:10

Re: cine are audi 100
 
pana la urma (interior, exterior, motor):)):))toata masina:)

lc_hans 06-08-08 23:03

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by alexxx_p (Post 1682241)
pana la urma (interior, exterior, motor):)):))toata masina:)

M-ar interesa masina intreaga (tip 43).
Tu ce ai??

alexxx_p 06-08-08 23:07

Re: cine are audi 100
 
nu inteleg ... la ce te referi:D

alexxx_p 06-08-08 23:08

Re: cine are audi 100
 
nu inteleg.. la ce te referi:D

lc_hans 06-08-08 23:15

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by alexxx_p (Post 1683172)
nu inteleg ... la ce te referi:D

Pe mine m-ar interesa un audi intre anii 79-82
tu ce model ai???
este inmatriculat??
cum il vinzi??Ai poze??
trimite
pe mail [email protected]
Astept. Multumesc

puZz 05-02-09 03:45

Re: cine are audi 100
 
Salutare voua

sunt si eu fresh detinator de audi 100 , motor 2ooo Td cod DE , din Timisoara.
Constat cu bucurie ca mai sunt si alti detinatori de 1oo :). how cool is that ? :p
am si eu , evident , ca toata lumea de pe aici probleme . minore , majore .,
cea mai mare fiind :am cutie de benzinar ! .
va rog daca ati auzit ca se vinde cutie de audi 100 potrivit pentru motor de 2ooo d/td ,anuntati-ma .
Sunt dispus sa dau si la schimb cu cutia ce o am momentan pe masina (AAX pentru motor 2ooo-22oo benzina,5 tr.) + cutie cumparata recent (CUS de audi a6 ,1994 ,pentru 2,5 tdi , tot 5 tr. ).

telefonul meu este 0726401269 email si mess [email protected].


mersi in avans , si sper sa reinviem nitel topicul :)

photonx 05-03-09 10:52

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by Americanul (Post 1205528)
Am eu o carte de reparatii pentru Audi 100cc C3, model 1983-1990. Mie mi-a fost si imi este inca utila, din pacate despre destul de multe piese zice ca se inlocuiesc si ca nu pot fi reparate. Schema electrica este destul de incalcita, mai ales ca sunt date mai multe scheme dar exista si mai multe variante de masini si de motorizare. Cartea descrie Audi100, 200 (si turbo) si 5000, numai benzina.
Cartea nu este de vanzare, daca pe cineva intereseaza o parte din ea o scanez si trimit pe email ceea ce il intereseaza.

Salut m-ar interesa pe mine cartea, daca ai putea sa mi-o trimiti am audi 100 cd din 83 benzinar. si am ceva probleme la partea electrica.

florin audi100typ43 15-03-09 20:02

Re: cine are audi 100
 
Audi 100 nu este apreciata cum ar trebui sa fie...
Numai cine are si a avut stie despre ce vorbesc si mai ales ce poate un audi in firea lui...!!!

spiker 14-04-09 16:53

cine are audi 200
 
va rog ajutatima si pe mine :cry: am un audi 200 quatro 2000 cm turbo-diesel, buna masina , dar am o problema , cand accelere nu am demaraj decat in momentu in care intra turbina in functiune. eram aszi in oras si am dat sa fac o pornire in rampa , nu vroia sa urce parca era mort :cry: va rog ajutatima daca ati avut si voi probleme de genu asta.:sad:

steleeea 14-04-09 17:37

Re: cine are audi 200
 
Salut. Stiu ca nu are legatura cu anuntul tau dar mi-era greu sa fac un altul, asa ca zic aici ce am de zis. Am un audi din 1987, 200 turbo, 2.2 benzina 165 cp. Vreau sa il dau pt ca nu il mai folosesc. Eventual pot oferi si motor plus cutie 2.0 td 5pistoane de audi 100 C3. Detalii la tel 0765644444
Quote:

Originally Posted by spiker (Post 2238075)
va rog ajutatima si pe mine :cry: am un audi 200 quatro 2000 cm turbo-diesel, buna masina , dar am o problema , cand accelere nu am demaraj decat in momentu in care intra turbina in functiune. eram aszi in oras si am dat sa fac o pornire in rampa , nu vroia sa urce parca era mort :cry: va rog ajutatima daca ati avut si voi probleme de genu asta.:sad:


spiker 16-05-09 10:19

Re: cine are audi 100
 
[QUOTE=razsvano;342217]salut ,am un audi 200 turbo 90
am si eu o intrebare daca ma poti ajuta . la mine nu arata cu ce viteza ma deplasez. ai putea sa ma ajuti ?? am desfacut bordu si am vazut ca vitezometru si turometru sunt electronice.:-):-)

lc_hans 16-05-09 10:24

Re: cine are audi 200
 
SAlut, in legatura cu audi 200, spune_mi si mie mai multe detalii, (in ce stare se afla masina, cum functioneaza, ce optiuni are,trimite_mi cateva poze, [email protected]), are rugina, starea interiorului, etc. Astept, multumesc.

axxro 18-05-09 16:24

Re: cine are audi 100
 
2 Attachment(s)
Salut.achizitie noua :D. 1980, motor 1.6, m-a atras cu atat mai mult cand am vazut ca este modelul in 2 usi, destul de rar, in Sibiu cel putin nu am mai vazut. masina cu bune cu rele, in tabla se tine bine, exceptand pasajele rotilor spate, portbagajul, si pe dedesubt, lucru de "profesionist" (se plangea si cea de la care am luat-o ca si-au cam batut joc de ea si au prostit-o mesterii, vazand-o femeie), motorul tacane, bate, urla (macar m-a uimit ca dupa 1 an cat a stat, a pornit si am adus-o acasa pe roti), oricum doamna imi mai da un motor 1.6, care sustine ca e bun, avandu-l inainte pe masina, dar l-a schimbat pt ITP (acum sa vedem.....e tinut in pivnita), plasticele/bordu "uscate" de soare, nu prea mai bunghesc ele unu pe altu, buretii la scaune arsi realmente de soare (astea sa fie probleme :P), ceva ornamente lipsa, parbriz, luneta, cred ca si geamurile spate lipite, deci imi trebuie chedere (sper sa gasesc, rup netu, poate paote se fac si noi, da ca nu macar unele bune de pe dezmembrari). cam atat la prima vedere, incet incet le voi face toate...sper. acum trag sa-i fac motoru si ce va mai fi pt ITP (il are expirat) sa mi-o pot trece pe nume. poze o sa mai fac/pun, deocamdata atat :(

are cineva manual de reparatii pt modelul acesta (1980) ?

florin audi100typ43 20-05-09 21:03

Re: cine are audi 100
 
sa o stapanesti sanatos, am si eu una la fel ca a ta dar numai ca e in patru usi si e diesel:D
daca ai nevoie de piese si ornamente contacteaza-ma ca am mai avut una pt piese! sanatate si numai bine:D
vreau sa iti mai spun ca eu sunt super multumit de a mea, merg cu ea si in bucuresti si in afara, e super masina, sa ai grija de ea;)

bluey 31-05-09 13:42

Re: cine are audi 100
 
Va rog frumos pe cei care aveti de vanzare cate ceva sa folositi sectiunea "BAZAR" a forumului.

madamobile88 01-06-09 00:06

Re: cine are audi 100
 
deci am osuper grila (metalica)de audi 100 foarte sport si ku plasa ....ce vine si peste faruri ,si sincer o roade rugina in garaj ....poate i este cuiva mila.....0768375607

blondu725 01-06-09 12:09

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 2367615)
Va rog frumos pe cei care aveti de vanzare cate ceva sa folositi sectiunea "BAZAR" a forumului.

imi cer scuze pt ca am postat aici anuntu meu, unde nevoia au fost mutate ca nu le gasesc in bazar.poti posta un link te rog frumos? sunt interesat de grila aia sport pt audi 100.multumesc

bluey 01-06-09 20:48

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by blondu725 (Post 2370107)
imi cer scuze pt ca am postat aici anuntu meu, unde nevoia au fost mutate ca nu le gasesc in bazar.poti posta un link te rog frumos? sunt interesat de grila aia sport pt audi 100.multumesc

Acum fac o exceptie si iti las postul asta ca ai nevoie :)

blondu725 02-06-09 02:05

Re: cine are audi 100
 
multumesc frumos

blondu725 02-06-09 02:11

Re: cine are audi 100
 
am o problema cu ceasu din bord de la masinuta mea....imi ramane in urma ,are cineva idee de la ce?in special peste noapte...cand e mai rece afara. masina e fabricatie 1984 si am modelul de bord cu ceas si vitezometru.aveti idee de la ce? si cum se remediaza?


All times are GMT +2. The time now is 00:47.

- Copyright 2026 4Tuning