![]() |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
...masina este frumoasa...sa o stapanesti sanatos...
tiam vizionat si filmul..probabil daca aveai rabdare..pentru o zi cu ploaie..o invarteai mai bine...decat in praful ala..acum tu stii bn ce faci cu masina ta..si cum sa ai grija de ea... dar sincer...1.8 nu este motor d cercuri... ai grija si bafta cu masina |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
Si sa stii ca si cu 1.8is faci multe, poate si cercuri .. who knows ? @ CJ 14 LFS : tot privesc masina ta si chiar imi place, culoarea si interiorul sunt un mare + chiar si anul ( ma refer la bordul plin, cel cu airbag la pasager ). Este ingrijita si pot sa iti urez spor la completat pachetul M . |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
ms mult! este un motor potent dar in mod cert nu se lasa usor la invartit...acum sa vedem cand pun cauciucurile de iarna k pe gumele astea de acuma deabea pot face burn...
iar inca odata spun treaba cu iarba a durat 2 minute si a fost singura data...plus k nu am unde sa o invart cand ploua..aici toate parcarile sunt supravegheate...iar cele care nus, sunt inchise noaptea...dar oricum am mai incercat si acum incep sa prind la deraparea la curbe in forma de U (adica sa-i arunc fundul pe exterior) dar spun din nou..doar fortata face..cu clutch kick s.a.m.d. cat despre kit...mai aspetp...am alte prioritati. daca se va scoate taxa si primesc banii inapoi primele lucruri vor fi: finala, umpic de muzica(8-9mil), faruri (lupa,xenon,angel) si daca mai raman bani ii tin pt revizie ca imediat se apropie ziua :P |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
las-o dreq de muzica, aia la sfarsit....
cel mai important acum, e sa schimbi farurile, neaparat cu lupa, si neaparat sa pui xenon cel putin pe faza scurta.... apoi xenon in proiectoare... (si gata esti boier) , dupaia angeluri (nu-ti lua faruri cu angeluri, arata mai bine kitul angel din ccfl, pus ulterior) vezi e36 skz.... si usor usor, nu te grabi, ca ai timp sa inveti, si e pacat sa strici masina... nu uita ce iti spuneam mai de mult, trateaz-o cu respect, si ea te va respecta pe tine, nu o tratezi cu respect, vorba lu skz, te da cu capu de copaci instant. |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
3 Attachment(s)
long time no post, so...
incep cu "vestile" bune...insf mi-am luat umpic de muzicuta in portbagaj. nothing much numa sa sune. Hifonics gama titan, 400w in cutie inchisa provizoriu. este evident ca trebuie sa circul cu bancheta din spate rabatata...oricum l-as pozele sa vb. din pacate nu m-am putut bucura f mult de muzica avand in vedere ca in seara zilei in care am comandat pachetul am avut un mic/mare incident...pe scurt, curba larga+viteza+nisip pe asfalt=muscat din bordura cu roata fata dreapta=>bascula indoita, butucul, janta+cauciuc. dupa incident roata era lipita de aripa...nha oricum na fost s fie sa evit, desi am fost la limita, doar am piscat nu am zburat cu masina peste, dar a fost de ajuns. asta s-a intamplat acu 1 sapt, a doua zii am luat alt brat si l-am pus sus si maine o bag in service sa mai schimb niste bucsi si butucu, o isprava de vreo 800-900 de lei. revenind la muzica, sfat: nu va cumparati sigurante mini-ANL (atata timp cat nu stati in bucale) deoarece in tot cluju asta nu exista astfel de sigurante (doar in bucuresti am intales ca sunt)...eu am ars-o si am renuntat cu totu la siguranta si am pus soclu AGU...aceasi *** doar ca arata umpic diferint inauntru si sistemu de prindere e altcumva. oricum muzica suna ok dar ii trebuie cutie ventilata neaparat si sa stea bancheta rabatata :D p.s. nu ma intrebati ce s-a intamplat cu cablurile noi noute RCA hifonics... |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Ahaaaa, cand ti-am spus ca n-o sa se auda, tu nimic, 'batman, batman'... acum vezi... ouf.... asa ai facut si cu shark.... esti incapatanat.
In fine, sa stapanesti sanatos muzicuta.... si las-o si tu mai moale in plm, nici n-ai o luna cu masina si deja o f*** de borduri... mergi si tu mai calm, mai docil, ca ai multi ani in viata ta, sa mergi la 'limita' |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
foarte frumoasa masina. daca vrei sa iti schimbi cutia de la subwoofer trimite-mi un PM si iti dau id si numar de telefon. lucreaza f profesional si destul de ieftin. ;) daca vrei ne intalnim si iti arat ce mi-a facut si cum suna . :)
sa ai grija de ea si sper sa ne intalnim in trafic. :D o sa iti fac cu ochiu' . |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
2.deci, NISIP, pe asfalt! mi s-o blocat rotile in curba! plm uricum am lasat frana imediat da nu o apucat sa prinda k pierdusemn traiectoria deja...viteza nu era foarte mare ca nu-s speedy-gonzales prin oras stai linistit! Quote:
edit: am uitat sa zic k am facut masina acu de 1 ora am venit cu ea. am schimbat tot ce era de bai, am facut janta si a iesit ok, acum roata din dreapta e mai buna ca aia pe stanga... |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Neah, tu speedy gonzales.... neah, d-aia urlai "liniutza liniutza" cand ne-am intalnit :P, sau cand ai plecat cu scartz, din benzinarie.... eh.... sincer, las-o mai moale...
Si acum, lasand orice deoparte, logic ca esti multumit, doar nu o sa zici ca esti nemultumit, nu prea exista persoana care sa fie nemultumita... :P glumesc, sa stapanesti sanatos, si te astept cu bimmeru in bucale, daca vii cu ibiza te sparg.... I-a zi, cand vii in weekend? |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
sambata venim cu amandoua. undeva pe la 4-5 plecam deaici (dim) deci ajungem p la 12-13-14...dar eu sambata voi avea umpic de program pe seara pe la 7-8 (o petrecre) iar dum liber pana pe la 5-6 cand we hit the road again.
btw, ca mi-ai adus aminte: nu stii ceva hotel/pensiune pt baieti k is cam multi si la mine nu mai este loc ca vine si soramea...? |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Da stiu, se numeste Marriot, sau Hilton, sunt pensiuni foarte bune... si ieftine rau...
PS. nu mai bine pleci tu, de vineri seara, ajungi in buc, pe la 1-2-3dimineata, si sambata ai cam toata ziua? |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
:)) ce "pensiuni" ieftine:))
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
mmmda...tipic razvanesc. :))
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
precum am promis pe topicul lui razvan am facut um mic montaj cum ne-am distrat noi in bucuresti :D povestea intreaga o gasiti pe topicul lui :)
(filmuletul il gasiti in pagina urmatoare) |
| All times are GMT +2. The time now is 07:14. |
- Copyright 2026 4Tuning