Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

AudiPerformance 10-11-05 23:01

sper sa nu ma insel dar s3 are 5x112... oricum ar mai fi si alte posibilitati...
nu ma interesa in mod deosebit modelul sau greutatea unei jenti ci doar ca fapt informativ firma producatoare!
Intamplator ma documentez serios pentru ce jante sa optez... pe mine nu ma intereseaza lookul unei jenti ci capacitatile acesteia!
Ca fapt divers pot spune ca modelul pe care Sebastian il are pe masina aduce foarte mult cu SSR competition dar acela este un model si mai \"stradal\" decat oricare altul de la VOLK (sper sa nu te superi Sebastian ca ti-am folosit termenul)

Gratzian 10-11-05 23:04

Blowwind: total deplasat. Nu ma asteptam la tine sa deraiezi in halul asta.
atac la persoana fara sa fii provocat?
daca nu ai inteles figura de stil, intreaba, nu fi asa grosolan

SEBASTIAN 10-11-05 23:13

Speedline sunt o alegere buna, dar in varianta de competitie.

SEBASTIAN 10-11-05 23:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
Blowwind: total deplasat. Nu ma asteptam la tine sa deraiezi in halul asta.
atac la persoana fara sa fii provocat?
daca nu ai inteles figura de stil, intreaba, nu fi asa grosolan

Hei nu sariti asa pe om, are propia opinie care si-a exprimato foarte civilizat.
Am simtul umorului si-l stimez pe acel domn care a spus tot ce a crezut.

ono41 11-11-05 02:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
cateva poze tandem pilot-masina.

Eu stiam ca te poti numi pilot cand esti concurent intr-un campionat.

SEBASTIAN 11-11-05 07:40

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ono\"
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
cateva poze tandem pilot-masina.

Eu stiam ca te poti numi pilot cand esti concurent intr-un campionat.

In general sensul este cel la care te referi tu insa dupa regulile limbi romane, m-am exprimat corect, iar tu te referi la un pilot licentiat.

SEBASTIAN 11-11-05 07:46

1 Attachment(s)
O masina care de fapt e un automobil.

AudiPerformance 11-11-05 07:55

multumesc Sebastian... Deci speedline spui... o sa ma interesez acum si in functie de ce voi gasi va trebui sa te stresez iar!
Inca odata multumesc

SEBASTIAN 11-11-05 08:02

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AudiPerformance\"
multumesc Sebastian... Deci speedline spui... o sa ma interesez acum si in functie de ce voi gasi va trebui sa te stresez iar!
Inca odata multumesc

Pentru ce masina vrei jantele alea?

AudiPerformance 11-11-05 08:05

am discutat noi despre masina pe mail! este vorba de o Skoda... sti tu toata chestia... :!:

buricu 11-11-05 11:54

Jantele de pe masina lui Sebi nu sunt Speedline. Spune Sebi firma mai exact, ca nu imi mai aduc aminte... :roll:

SEBASTIAN 11-11-05 16:26

Abandonati subiectul jantelor, oricum nu prea merg pe masini europene iar pretul este deplasat de mare.

Gabi 11-11-05 16:32

In ciuda divergentelor pe care le-am avut de atatea ori, da-mi voie sa te felicit pentru ce ai facut din masinuta asta! Nota 10!

SEBASTIAN 11-11-05 16:47

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
In ciuda divergentelor pe care le-am avut de atatea ori, da-mi voie sa te felicit pentru ce ai facut din masinuta asta! Nota 10!

Stiu ca voi fi lipsit de modestie, dar daca e vorba de masina mea da-mi voie sa epatez. Si eu sunt mandru de ea desi inca mai e de lucru mult pe viitor.
Iti multumesc si ma bucur ca toti traim sentimente mai bune.

SEBASTIAN 11-11-05 17:08

cativa timpi in functie de unele puteri la 0...100km/h si la sfertul de mila, diferentele apar sin cauza, aderentei, atmosferei si tehnicii de conducere a pilotului.



putere 0..100s 0...400m viteza la 400m in mile
227hp- 5,2-5,3 14,6-14,9 91-95mph
319hp 4,5-5,1 13,2-13,6 97- 100mph
340 4,3-4,6 12,9-13,3 99-102
395 4,0-4,4 11,2-12,6 108-110
430 3,8-4,0 11,0-12,5 110-115


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning