Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Un nou inceput 1310 (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/69483-inceput-1310-a.html)

81 BGV 29-05-08 22:56

Re: Un nou inceput 1310
 
2 Attachment(s)
desi munca merge greu ca lucrez de unul singur la masina se mai face cite un pic
astazi m-am ocupat de partea stinga
si o ideie despre difuzoare

GTXR 29-05-08 23:34

Re: Un nou inceput 1310
 
se vede ca vrei sa faci ceva frumos si tare' dar mai ai multe de facut...

negrey_1300 30-05-08 00:48

Re: Un nou inceput 1310
 
Eu te sustin BGV astept cu nerabdare sa o vad live in braila!!

81 BGV 03-06-08 14:13

Re: Un nou inceput 1310
 
6 Attachment(s)
am mai miscat un pic pe linga masina la partea din spate la lampi, de la bun inceput mi-am propus sa ingrop lampile in prorgaj si aproape am reusit mai sunt mici retusuri dar asta e
desi la inceput am aratat un model de bord cam cum as vrea sa fie acela sa distrus la muatrea garajului asa ca revin cu un nou model in lucru

g0eStyle 03-06-08 15:13

Re: Un nou inceput 1310
 
ehehe, misto, misto :)

bolidu' 03-06-08 15:21

Re: Un nou inceput 1310
 
vin bine lampile.........cum le-ai prins???

81 BGV 04-06-08 07:57

Re: Un nou inceput 1310
 
pentru bolidu'
sa iti zic un secret nici eu nu stiu deocamdata cum o sa le prind, dar o rezolv eu si pe asta

dragos 16 dad 05-06-08 09:08

Re: Un nou inceput 1310
 
bv vecine.misto proiectul doar chitul ala in exces sa nu faca probleme mai tarziu.spor la treaba;))

81 BGV 05-06-08 21:22

Re: Un nou inceput 1310
 
2 Attachment(s)
ultimile cumparaturi la partea de tablarie au fost facute adica aripile fata si usa stinga fata
pentru draos chitul crapa atunci cind suprafata pe care e pus nu e bine pregatita, la mine tot chitul care a fost pus pe masina sa pus pe tabla curata adica frecata pina la luciu metalic
si chitul si inainte de a incepe eu la ea tot la fel de gros era
sper sa nu faca figuri pina la urma

negrey_1300 05-06-08 21:24

Re: Un nou inceput 1310
 
salut!!!! in privinta inchuietorilor de la usi ce faci??
le astupi si pe acelea?

81 BGV 07-06-08 19:42

Re: Un nou inceput 1310
 
6 Attachment(s)
astazi am dat cu putin grunt pe plafoniera si la motor
m-am chinuit sa scot boltii de la balamalele usilor pentru a face alte bolturi un pic mai groase ca usile sa nu mai aibe joc in balamale dar idiotii care au mai lucrat la masina au crezut ca e mai usor sa sudeze bolturile asa ca chinul de a scoate bolturile a picat pe mine
pentru negri inchiderea va ramine aceeasi
si citeva poze

GTXR 07-06-08 20:51

Re: Un nou inceput 1310
 
incepe sa prinda forma ,spor in continuare

Nastase Bogdan 07-06-08 22:01

Re: Un nou inceput 1310
 
Multa bafta cu proiectul man:-)
Se vede ca muncesti mult la ea si asta e de apreciat;)
As vrea ca Braila sa aiba cat mai multe Dacii frumoase,facute cu bun gust8)

kapa_krs88 07-06-08 22:25

Re: Un nou inceput 1310
 
e bine ca nu lucrezi in graba...o sa iasa un lucru bun ;)

81 BGV 07-06-08 22:32

Re: Un nou inceput 1310
 
lucrez incet si foarte incet dintr-un motiv sau mai multe
e prima data cind lucrez cu chit la scara mare
cu vopsitu cam la fel
si cam cu tot ce vreau eu sa fac , in afara de instalatia electrica si altele ce tin de electrica
dar rabdarea e mama invataturii, chiar daca citeodata merge cam doi pasi inapoi si unu inainte atunci inseamna ca e bine
tot ce fac eu acum e o pasiune pentru lucrurile facute de mine si voi mai face si altele


All times are GMT +2. The time now is 03:58.

- Copyright 2026 4Tuning