![]() |
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
bmw m5 touring si le am pe toate
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
sport ...coupe definetely
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
SPORT LUX(ASTON-BENTLEY)
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
Sport...
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
Quote:
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
SPORT. pacat ca nu avem o pista sau ceva unde sa putem simti adevarata putere a masinilor...pe strazi e prea periculos, pt tine si pt ceilalti participanti la trafic...concursuri organizate, prea putine...deci mergeti oameni buni la vot si votatil pe urmatorul bastard care sa ne jecmaneasca banii, sa ne faca strazi de cacat daca ne face, si sa mareasca toate taxele pana vom circula cu biciclete, ca deh, e mai "verde" asa. -==SPORT CARS RULZ==-
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
o masina de familie, cu mult spatiu de bagaje, care se se infiga... si sa nu fie prea scumpa... 15-20 de mii de euro... astra caravan, kia ceed sw, d'astea , cu motor de 1.6 115 sau 120 e f bine. sau un sedan frumos de familie cu o motorizare la fel de buna ~120 de cai, un mazda 3 sedan, sau o astra sedan (nush de ce imi place, dar imi place :)) ) sau un focus sedan... arata frumos, sunt ok la interioare, stau bine pe drum, au spatiu portbagaj suficient... nu sunt inca familist, dar cand voi fi cam de aici aleg. sau un golf 6 1.6 ... :))
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
In mare parte sport pt ca alea de "familie" nu imi plac. Nu vad rost sa iau pt familie o masina mare daca o sa am 2 copii. Dar daca o sa am mai multi, un SUV mare sau un Escalade Stretch :-P
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
sport
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
Quote:
|
Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
Vot: SPORT.
Maine mi-as cumpara un FR sau CUPRA. De fapt si doresc sa fac un schimb de leasing pentru cei interesati care nu mai pot plati o rata mare la o masina mai puternica. VAG only. |
Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
asta depinde de fiecare.ca exemple: unu care vrea sa mearga cu 300, drfturi liniute etc nu isi ia un passat diesel de 130 cai, unu care are nevasta si 3 copii nu o sa isi cumpere audi tt si unu care vrea sa "pluteasca" intr-o masina nu o sa isi cumpere bmw 318is.repet toate de mai sus sunt niste exemple.
|
Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
Quote:
Hai sa o lasam mai moale, ca esti deja pe 5 topicuri de versus, la fiecare comentezi ! Las-o moale. |
Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
masina de lux pentru dotari , prestigiu , pentru dimensiunile mari , motoare mari cuplu mare , musai dizel . Un Q7 V12 TDI , noul Audi A8 4.2 TDI .
|
Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
Vorbesti de lux si prestigiu si zici de dizal. Pentru maximul de prestanta un motor mare este musai dar pe benzina, preferabil aspirat (pentru limuzine) dar nici un turbo nu e rau.
Dupa tine da mai bine un S420 CDI decat un S600 sau un A8 4.2 TDI fata de un A8 6.3 W12 ? |
| All times are GMT +2. The time now is 09:59. |
- Copyright 2026 4Tuning