Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Masini de lux vs. masini sport vs. de familie (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/68658-masini-lux-vs-masini-sport-vs-familie.html)

laur_nsl 24-12-08 16:04

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
bmw m5 touring si le am pe toate

ALXS 26-12-08 20:53

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
sport ...coupe definetely

b_gt 26-12-08 21:19

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
SPORT LUX(ASTON-BENTLEY)

oMs^13 08-01-09 14:40

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
Sport...

aleks 08-01-09 16:23

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
Quote:

Originally Posted by oMs^13 (Post 1965614)
Sport...

motiveaza la concret, astept cu interes motivarile tale...

Panzer-General 08-01-09 21:48

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
SPORT. pacat ca nu avem o pista sau ceva unde sa putem simti adevarata putere a masinilor...pe strazi e prea periculos, pt tine si pt ceilalti participanti la trafic...concursuri organizate, prea putine...deci mergeti oameni buni la vot si votatil pe urmatorul bastard care sa ne jecmaneasca banii, sa ne faca strazi de cacat daca ne face, si sa mareasca toate taxele pana vom circula cu biciclete, ca deh, e mai "verde" asa. -==SPORT CARS RULZ==-

Lecca 09-01-09 16:17

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
o masina de familie, cu mult spatiu de bagaje, care se se infiga... si sa nu fie prea scumpa... 15-20 de mii de euro... astra caravan, kia ceed sw, d'astea , cu motor de 1.6 115 sau 120 e f bine. sau un sedan frumos de familie cu o motorizare la fel de buna ~120 de cai, un mazda 3 sedan, sau o astra sedan (nush de ce imi place, dar imi place :)) ) sau un focus sedan... arata frumos, sunt ok la interioare, stau bine pe drum, au spatiu portbagaj suficient... nu sunt inca familist, dar cand voi fi cam de aici aleg. sau un golf 6 1.6 ... :))

IamCross 11-01-09 18:43

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
In mare parte sport pt ca alea de "familie" nu imi plac. Nu vad rost sa iau pt familie o masina mare daca o sa am 2 copii. Dar daca o sa am mai multi, un SUV mare sau un Escalade Stretch :-P

MRKXMI 11-01-09 22:25

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
sport

aleks 11-01-09 22:39

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
Quote:

Originally Posted by MRKXMI (Post 1974206)
sport

motiveaza-ti alegerile te rog...

Florin&David 14-01-09 07:37

Re: Ce masini preferati ? De lux vs sport vs de familie
 
Vot: SPORT.
Maine mi-as cumpara un FR sau CUPRA. De fapt si doresc sa fac un schimb de leasing pentru cei interesati care nu mai pot plati o rata mare la o masina mai puternica. VAG only.

manu07 22-08-10 00:40

Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
 
asta depinde de fiecare.ca exemple: unu care vrea sa mearga cu 300, drfturi liniute etc nu isi ia un passat diesel de 130 cai, unu care are nevasta si 3 copii nu o sa isi cumpere audi tt si unu care vrea sa "pluteasca" intr-o masina nu o sa isi cumpere bmw 318is.repet toate de mai sus sunt niste exemple.

dolb 22-08-10 01:57

Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
 
Quote:

Originally Posted by manu07 (Post 3601140)
asta depinde de fiecare.ca exemple: unu care vrea sa mearga cu 300, drfturi liniute etc nu isi ia un passat diesel de 130 cai, unu care are nevasta si 3 copii nu o sa isi cumpere audi tt si unu care vrea sa "pluteasca" intr-o masina nu o sa isi cumpere bmw 318is.repet toate de mai sus sunt niste exemple.

amice, pai ce dracu facem, redeschidem topicuri vechi de un an jumate? Sa stii ca daca ajungi la stage 3 nu te ajuta cu nimic! Abia ti-ai facut cont si deja ai o gramada de posturi (
  • Total Posts: 30
  • Posts Per Day: 17.25
)

Hai sa o lasam mai moale, ca esti deja pe 5 topicuri de versus, la fiecare comentezi !
Las-o moale.

Bogdan.IS 07-10-10 19:58

Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
 
masina de lux pentru dotari , prestigiu , pentru dimensiunile mari , motoare mari cuplu mare , musai dizel . Un Q7 V12 TDI , noul Audi A8 4.2 TDI .

_anaconda_ 07-10-10 23:36

Re: Masini de lux vs. masini sport vs. de familie
 
Vorbesti de lux si prestigiu si zici de dizal. Pentru maximul de prestanta un motor mare este musai dar pe benzina, preferabil aspirat (pentru limuzine) dar nici un turbo nu e rau.

Dupa tine da mai bine un S420 CDI decat un S600 sau un A8 4.2 TDI fata de un A8 6.3 W12 ?


All times are GMT +2. The time now is 09:59.

- Copyright 2026 4Tuning