Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Tinerele in Romania... (https://forum.4tuning.ro/28-femei/67060-tinerele-romania.html)

dolb 27-03-08 21:37

Re: Tinerele in Romania...
 
dar ai auzit de PARENTAL CONTROL la calculator? ii interzice sa intre pe site-uri cu caracter pornografic!

Bea69 27-03-08 22:29

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1451302)
dar ai auzit de PARENTAL CONTROL la calculator? ii interzice sa intre pe site-uri cu caracter pornografic!

deocamdata ii blestem pe astia de la EA games...
nu are acces la internet nesupravegheat....;)

kidu2006 27-03-08 23:08

Re: Tinerele in Romania...
 
Mda,ai si tu dreptate BEA..nush ce sa mai zic..oricum eu personal ii condam pe parinti pentru faptele copiilor care sunt inca minori..Merg pe ideea ca daca copilul primeste o educatie cum se cuvine,si de ce nu si 2-3 palme cand a comis-o rau,atunci copilul va fi totusi constient de greselile sale si va sti pe viitor sa nu mai faca la fel,sa-si repare greselile..va gandi de 2 ori inainte de a face un pas...
Ma rog,si cu toate porcariile televizate,cu internetul care este cea mai mare sursa de informatii fie ele pozitive sau negative,e cam greu sa duci lupta cu educatia copiilor...
Eu personal iti urez multa bafta cu "lupta"...;)

dolb 28-03-08 09:53

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Bea69 (Post 1451407)
deocamdata ii blestem pe astia de la EA games...
nu are acces la internet nesupravegheat....;)

oooooo pai exista comanda SHIFT + DELETE la folderul EA GAMES si nu are decat sa reinstaleze jocul

dolb 28-03-08 09:56

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by kidu2006 (Post 1451476)
Ma rog,si cu toate porcariile televizate,cu internetul care este cea mai mare sursa de informatii fie ele pozitive sau negative,e cam greu sa duci lupta cu educatia copiilor...
Eu personal iti urez multa bafta cu "lupta"...;)

acu depinde de copil si cum a fost crescut de la inceput! spre ex eu am o nepoata de 3 ani, care foarte foarte rar sta pe calc , si cand sta se uita la Tom si Jerry! sau Cinderella. ea nu a fost si nu va fi invatata cu desene tampite in care se bat si se transforma aia! o crestem oldstyle

aleks 28-03-08 13:33

Re: Tinerele in Romania...
 
pentru ultima remarca dolb ai tot respectul meu....

dolb 28-03-08 14:19

Re: Tinerele in Romania...
 
Merci mult ! R.I.P George Pruteanu :(

EaGle 28-03-08 18:40

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1452029)
acu depinde de copil si cum a fost crescut de la inceput! spre ex eu am o nepoata de 3 ani, care foarte foarte rar sta pe calc , si cand sta se uita la Tom si Jerry! sau Cinderella. ea nu a fost si nu va fi invatata cu desene tampite in care se bat si se transforma aia! o crestem oldstyle

Bine asa ;)
Ce sa va zic....aici "copiii" la 17-18 ani se joaca cu jucarii de copii gen titireze:rolleyes2:???::|..., toata ziua pe play-station (calculatorul este prea greu pentru ei) ...si nu exista prietenie intre copiii vecini...:rolleyes2
De ce? Pentru ca parintii in loc sa-i trimita si pe ei afara....ii lasa cu orele in sir in casa pe play-station..
PS: Cu scoala sunt terminati!
PS2: In legatura cu fetele....dupa mine trebuiesc tinute mai in frau cand sunt micute, apoi cand deja incep sa se maturizeze desigur sunt capabile sa faca alegerile lor in viata;)

dolb 28-03-08 19:18

Re: Tinerele in Romania...
 
ma nu zic.. de la 17 ani eu pe fica-mea o las sa stea cu cine vrea! da' sa nu fie panarama oricum o sa am grija sa o cresc destul de bine pana la 17 ani! , de la 16 ani in jos zic eu ca deja este necoapta! iar cu Playstation, nu o sa aiba sansa sa stea pe el ca stau eu cu amicii si jucam fotbal :) , iar cu PC, ii iau APPLE iMAC si pe-ala n-are ce sa faca :)

silviu_fxx 31-03-08 15:48

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1452944)
ma nu zic.. de la 17 ani eu pe fica-mea o las sa stea cu cine vrea! da' sa nu fie panarama oricum o sa am grija sa o cresc destul de bine pana la 17 ani! , de la 16 ani in jos zic eu ca deja este necoapta! iar cu Playstation, nu o sa aiba sansa sa stea pe el ca stau eu cu amicii si jucam fotbal :) , iar cu PC, ii iau APPLE iMAC si pe-ala n-are ce sa faca :)

Daca o sa fie educata bine, la 17 ani va sti singura pe cine sa aleaga.;)

Sindrom 31-03-08 21:06

Re: Tinerele in Romania...
 
sunt fel si fel...unele mai panarame, alte cuminti, altele stiu ce vor...
off...dolb nush cum gandesti tu da daca o sa am fata o sa ma uit aiurea la prietenii lu fimea...sa stau cu gandu ca asta o f...pe fimea....e cam nasol gandu asta.

Billy c25xe 31-03-08 21:39

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Sindrom (Post 1458518)
sunt fel si fel...unele mai panarame, alte cuminti, altele stiu ce vor...
off...dolb nush cum gandesti tu da daca o sa am fata o sa ma uit aiurea la prietenii lu fimea...sa stau cu gandu ca asta o f...pe fimea....e cam nasol gandu asta.

Gandeste pozitiv , asta este , asa ne-a lasat Dumnezeu! Iti dai seama ce sar intampla daca toti tatii de fete ar gandii la fel , am cam rupeo pe l.......
Cat despre fetele din ziua de azi , un lucru nu-l inteleg , de ce le plac atat de mult toti ratatii ?? Daca spargeam masini , ma drogam , aveam 100 de pircinguri pe fata , aveam o gramada de gagici. S-a intors lumea cu fundul in sus!!

Sindrom 31-03-08 21:58

Re: Tinerele in Romania...
 
nu ma droghez nu sparg masini nu am piercinguri pe fata, dar am o prietena. cu bautura asa...mai dovedesc amicii:)..o iubesc si imi ajunge... nu tre sa generalizezi

Mustang 31-03-08 22:22

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 1458603)
Gandeste pozitiv , asta este , asa ne-a lasat Dumnezeu! Iti dai seama ce sar intampla daca toti tatii de fete ar gandii la fel , am cam rupeo pe l.......
Cat despre fetele din ziua de azi , un lucru nu-l inteleg , de ce le plac atat de mult toti ratatii ?? Daca spargeam masini , ma drogam , aveam 100 de pircinguri pe fata , aveam o gramada de gagici. S-a intors lumea cu fundul in sus!!

De fapt ... asa e de mult. ;)

Billy c25xe 31-03-08 23:01

Re: Tinerele in Romania...
 
Da baieti aveti dreptate , poate am prea generalizat , asa o fi de mult dar asta vad la mine in liceu si asta am scris. AA si inca ceva , sa zic si de baieti , nu inteleg de ce este o lauda sa spui cat ai baut , ca te-ai facut praf si ca ai ajuns acasa in 4 labe vai de tine. Oi fi eu prea old school , mai stii!?


All times are GMT +2. The time now is 10:39.

- Copyright 2026 4Tuning