![]() |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
ce vremuri!!!
|
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
io mai am cartonase cu basket , niste diafilme si , aparatu aferent .
Mai erau masinutele Matchbox Teava cu cornete era arma fatala atunci. Acum copii se joaca Counter , nu mai stiu la 16 ani cum e sa scoti o gagica in oras , o ard aiurea pe mess cu pupici si buzzuri si se Joaca Counter Strike ca sa faca miscare. Multi nici nu stiu cum e sa stai in cartier cu lumea pan la 4-5 dimineata , acum se duc sa se uite la prison break . Cu toate ca nu-s prea mare in varsta dar ma bucur ca nu am avut o copilarie cum au acum , noua generatie , generatie Mcdonalds:D bafta |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
1 Attachment(s)
misto melodia din care te-ai inspirat :D
si ca sa nu fiu off....unu din preferatii mei :lol: |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
ma dar desenele alea de pe Tele7 ABC cu sobolanii aia pe motoare cum se numeau??mama ce imi mai placeau :cry:
|
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
Motomartienii? :D
|
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
dap astia sunt -> "Biker Mice" https://www.trilulilu.ro/Motomartienii/d06f1998d301a8
|
a inebunit lumea :) luati-o treptat....prima data dupa revolutie erau alea cu un copac magic si cu piticii cu urechile mari si un singur om cu o sabie....cine mai stie cum se numea.......apoi au inceput donu`le cu pif si hercule :) strumfii etc....
eu prindeam mai bine ca stateam la 4 :) donu` statea la unu si il bruiau castanii :D |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
eu ma uit acum la Naruto(sezonu 6) si mai am din Dragon Ball Z vro 3 sezoane:D
|
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
bah da 2 stupid dogs mai stiti ? sau droopy sau bugs bunny . loony toons in general
Ain't that cute ? But it's wrong !!!!!!! |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
M-ati facut de am facut cont numai ca sa postez aici, nici macar nu am masina :P
Multumesc pentru lista, mi-am completat ce mai uitasem si eu... Pentru mai sus: desenele cu rechinul erau Jabber Jaw (un fel de clona de Scooby Doo, tot facute de Hanna Barbera), iar desenele cu copacu' (Segar), aia cu urechi lungi (trobiti) erau John Blackstar. Take care ;) |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
Quote:
Eu sunt de pe vremea cand,duminica ma striga mama ceva de genu;"marius...deseneeeeeeee!",pe la doua si jumate,PM si fugeam de mi se rupeau pantalonii intr-un loc!numai sa vad desenele cu Popaye,in cel mai fericit caz;dar erau si alea cu lupu' cu "nu zaitz nu pagadiii",comuniste de la rusi..ce s-au mai schimbat modificarile...:lol: Sau filmul ala cu ARABELA si inelu' cu Rumburak,hehehe |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
Tot aceeasi perioada... am prins si Albumele Duminicale :ppp
|
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
Quote:
si perioada celor 3 sau 4 ore de difuzare!!! Dar macar ne-am facut o cultura citind,diverse si invatand! Acuma e jale; Pustii de anii copilariei stiu totul in materie de sex si alte alea peste tot porno!!!(nu ca nu ne-ar place si noua)dar se exagereaza! aaaa,si stiri e genul orei 5 pm pe Pro TV! |
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
Foarte de acord. Si desenele sunt strict comerciale, emo si fara nici un gust. Cu chiu cu vai dai de unele mai ca lumea - de ex. Ben 10 care imi place destul de mult.
|
Re: Ce desene animate/ filme.. urmaream cand eram mici
Speedy Gonzalez :>
https://www.youtube.com/watch?v=37Q5cDj1zL4 |
| All times are GMT +2. The time now is 07:43. |
- Copyright 2026 4Tuning