Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   Daewoo music (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/63313-daewoo-music.html)

aikman 13-02-08 13:04

Re: Daewoo music
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 1352394)
@aikman: nu e nimic anormal sa asculti muzica turceasca, iar ca idee n-am nimic impotriva muzicii populare romanesti, a muzicii grecesti sau arabesti...chiar si muzica lautareasca este cu totul altceva fata de manele :evil:
De asemenea, este la latitudinea fiecarei persoane sa-si aleaga genurile muzicale si momentele in care le asculta...eu cand spun hotarat ca am ceva cu manelistii, nu ma refer la ascultatori (atat timp cat nu asculta la semafor cu mandrie), ci la "creatorii" de manele si la fanatici care isi traiesc viata pe ritm de manea...si aici stiti cu totii la ce/cine ma refer.
Cat despre ascultatorii de manele "ocazional", "la betie" sau in alte conditii, pur si simplu nu ii inteleg si refuz sa fiu ca ei. Asta nu inseamna ca renunt la prieteni din cauza ca sunt manelisti (multi prieteni de-ai mei, multi membri din clubul meu si chiar multi colegi de-ai mei asculta manele, sunt inconjurat de manelisti :lol:) si atat timp cat eu nu-i deranjez pe ei, pretind acelasi tratament (sa nu-mi puna manele la ureche ca-i dau cu capu' de tambal :lol:).



pai la bauta din bar ma refeream :) era o vreme cand mergeam la han la amzacea ... erau multi oameni cu palarii din alea mari acolo (nu mexicani) si veneau diferite formatii acolo de culoare si etnie cu oamenii cu palarie :lol: dar de fiecare cand se pomenea de bere intre prietenii mei se si asocia cu hanu asta, eu doar m-am adaptat .... chiar ... tu ce asculti cand bei ? :lol:

Geo_ZGA 13-02-08 13:29

Re: Daewoo music
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1352564)
APROPO CEI CARE AU CIELO,EXISTA O MANEA CARE ZICE K BAROSANU II BAROSAN DACA ARE 2 TEL SI CIELO :)))))....aia o asculti cu mandrie la semafor:)))

ahahahahahahaha, adica sunt barosan, a? :lol::lol::lol: ca am 2 telefoane si cielo :lol::lol::lol: daca mai am si plinul facut sunt "cel mai tare din parcare"
Donn, maneaua e tot manea... si daca e dedicatie speciala pt mine si tot nu o ascult cu mandrie "la semafor". Acum multi ani ascultam manele... dar parca sunau mai mult a lautaresti (sau tiganeasca, cum ar zice unii)... muzica lautareasca imi place si mie :D

Snapy_xxl 13-02-08 18:34

Re: Daewoo music
 
N-ai chef sa astept sa se uploadeze toate mel acum dar recomand ultimul album a lui ZALE - RESPECT. Super melodii...

D o n n 13-02-08 18:44

Re: Daewoo music
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1354253)
ahahahahahahaha, adica sunt barosan, a? :lol::lol::lol: ca am 2 telefoane si cielo :lol::lol::lol: daca mai am si plinul facut sunt "cel mai tare din parcare"
Donn, maneaua e tot manea... si daca e dedicatie speciala pt mine si tot nu o ascult cu mandrie "la semafor". Acum multi ani ascultam manele... dar parca sunau mai mult a lautaresti (sau tiganeasca, cum ar zice unii)... muzica lautareasca imi place si mie :D




geo...recunosc k si eu mai ascult manele...dar alea de pana in anul 2004 ..alea sunt putin lautaresti nush...suna orikm altfel...si nu sunt de lauda....si orikm asta nu ascult mereu...ia rin legatura cu maneaua aia...de...io pui unuia care are alta masina se oftica...io nu mai sunt barosan k mai am doar un tel...:))) am doar 14 cartele cu numar.si un telefon

quick_5hifter 13-02-08 18:49

Re: Daewoo music
 
Quote:

Originally Posted by aikman (Post 1354200)
pai la bauta din bar ma refeream :) era o vreme cand mergeam la han la amzacea ... erau multi oameni cu palarii din alea mari acolo (nu mexicani) ...
.... chiar ... tu ce asculti cand bei ? :lol:

Pai eu tot aceleasi melodii le ascult si cand beau, nu-mi schimb preferintele...am momente cand ascult chillout.
Hanul de la Amzacea il stiu, ii stiu si pe "imparati" :lol:

D o n n 13-02-08 19:00

Re: Daewoo music
 
ma si voi pana la urma la ce va referiti la hanul ala....sunt manele pe acolo sau "mexicani" ?k nam priceput ce asc ultati voi la bautura:))

Snapy_xxl 13-02-08 19:04

Re: Daewoo music
 
Daca imi dai cata bautura vreau eu jur ca nu o sa comentez la muzica pe care o bagi :lol: :lol: :lol:

D o n n 13-02-08 19:06

Re: Daewoo music
 
facem o incercare snapy.....sunt curios cat poti sa bei....k am io o muzica aparte...nu zic numele...k imi steri postu

Snapy_xxl 13-02-08 19:12

Re: Daewoo music
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1354853)
facem o incercare snapy.....sunt curios cat poti sa bei....k am io o muzica aparte...nu zic numele...k imi steri postu

Sigur e manea! :lol: Man, in clasa a 10-a am facut cea mai mare si cea mai grava betie din liceul meu (nu ma zic ca a 2-a zi dadeam cu matura si razuiam gumele de pe holuri:lol:) :lol: Faza tare: intrase unu in coma alcoolica si l-au dus unii la spital. Se duce ta-su la doctorul care l-a internat si il intreaba: Dom'le, nu poti sa ii dai o scutire baiatului pe ziua in care a lipsit de la scoala? Dar doctorul: Si ce vrei nene sa ii scriu in scutire, coma alcoolica?
Nu m-am putut abtine tentatiei sa nu o zic!!! :lol: :lol: :lol:

D o n n 13-02-08 19:17

Re: Daewoo music
 
poate nu e manea.....pai snapy...daca ma lasi sa te imbat iti pun eu o muzica care.....te face sa vomiti tot ce ai in tine....poti sa fi cat de beat:)) se numeste opera"
:)))) si uite pt tine special asa liveuri care inseamna 2 minute din 10 ,versuri si restu dedicatii:)))

quick_5hifter 14-02-08 09:17

Re: Daewoo music
 
Mai lasati naiba' manelele ca o iau razna numai cand aud cuvantul "manea" :evil:
Care aveti manele, tineti-le pentru voi sau faceti schimb pe messenger, ca ne faceti de rah*t, nu le puneti aici ca vars pe ecran & tastatura de atata "bun gust" :rolleyes2
@Donn: gretoasa rau opera, nu? :lol: dar manelele sunt ok? :shock:
In fine...nu mai e tineteru' de azi ce-a fost candva...(zise 'al batran :lol:)
O sa fac mii de posturi peste tot, ca sa-mi apara semnatura cat mai des, poate am scris prea mic "ANTIMANELE" :lol:

Astept cu nerabdare ziua cand o sa vi se faca sila de "muzica" asta de 2 bani si o sa va fie rusine ca ati fost manelisti...si mai ales, sa moara in p**a mea de foame al'de Adrian Parizer Trist si alti "trubaduri neintelesi" cu glas de cioara lovita-n 00... atunci o sa zic si eu: "Da frate, imi place in Romania! Gunoaie, coruptie, "indieni", dar macar nu se asculta manele!"
:peace:

PS: "p**a" = pana...

Geo_ZGA 14-02-08 10:27

Re: Daewoo music
 
quick, daca te vad pe 14 martie, iti bag o manea cu dedicatie :lol: si o sa te si filmez cu maneaua pe fundal si mai si zic "pt baiatu' cu ghiulu' de haur si cu tico shukar...fara nr, fara nr, fara nr"... te dau la tv :lol:
glumeam... sau nu :twisted:

opera in genereal nu prea ma incanta, in schimb ascult cu placere Pavarotti... ciudate gusturi am, ba rap, ba r'n'b, ba blues, ba Pavarotti :lol:
aa, o sa pun si eu cateva melodii care le ascult cu placere in masina, dar trebuie sa le caut iar pe net, ca mi-a picat hdd-ul... muzica din perioada 90-98... snap, capella, nana...

Snapy_xxl 14-02-08 15:30

Re: Daewoo music
 
Snap! aia muzica care iti da nebuneala! :lol: Si Nana cu He's comming :D

D o n n 14-02-08 15:34

Re: Daewoo music
 
snapy : Snap - the power?

Snapy_xxl 14-02-08 15:45

Re: Daewoo music
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1356841)
snapy : Snap - the power?

Aia e cea mai cunoscuta! A fost #1 in nu stiu cate tari.


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning