![]() |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
au racire doar pe APA. Deci muti instalatia de apa (radiator racire, ventilator, furtune, radiator incalzire, etc)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
si masuri de sigurante ..dap cat cuprinde :D |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Cea mai buna metoda
|
help me!!!!
am si eu o intrbare daca fac flanse cum au toti dela 3 prezoane la 4 la viteza nu exista nici un risc adica nu tremura masina volanul nu exista nici o problema?
|
Re: help me!!!!
de tremurat va tremura doar daca nu sunt perfect 4x100....
risc exista...ca doar nu e de fabrica facut, ci e improvizatie. dar cum alta solutie mai buna nu este.... P.s: vezi ca pe fata sunt butuci modificati, iar pe spate flanse. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
si asa scapi de o grija,iti fuge fundu mai devreme decat fata,asta e,riscu meseriei:)ce rau sunt
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
2 Attachment(s)
cat de prosti pot fi unii...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
cata faza:),m-ai facut curios...si la mine scrie pe o cutie:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
sa ne bucuram ca macar cineva INCA fabrica pentru oltcit:):)
nu ca nu ar fi penibil pentru firma respectiva, ca nu stiu nici macar denumirea corecta a masinii pentru care fabrica piese... sau...poate e greseala de tipar, iar cum suntem in RO...au zis 'las' ca merge si asa' |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Bine c n-au scris OLSIT
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
mai bine puneau doar sigla daca numele nu au fost in stare sa-l scrie corect,poate pe aia nu aveau cum s-o greseasca,poate??cam seamana cu aia din star trek ,te pomenesti ca-l puneau pe cutie pe jean luc piccard?:)
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Quote:
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ce sa mai fac? imi da ulei pe la sonda pe presiune. am schimbat garniturile si degeaba. la turatie se umple tot de ulei? sa fie sonda sparta?
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nu ar fi prima care sa scape ulei la presiuni mari. Eu am 2 asemenea sonde, care scapa presiune undeva pe deeasupra, doar la presiune mare de tot.
Vezi ca, cele 2 garnituri (inele) de cupru trebuie decalite inainte de montare (se incalzesc pana sunt rosii, si se baga in apa rece). |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
am schimbat sonda. momentan nu pot sa vad daca mai da pt ca bag masina in rk. sper sa nu mai dea...
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:45. |
- Copyright 2026 4Tuning