Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   Discutii diverse cu si despre Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/61682-discutii-diverse-oltcit.html)

valib 22-02-08 23:50

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
au racire doar pe APA. Deci muti instalatia de apa (radiator racire, ventilator, furtune, radiator incalzire, etc)

bodyspeed 23-02-08 19:05

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
Quote:

Originally Posted by DJ-01-CEW (Post 1319935)
in craiova se sparg numai oltcituri tunate....jante chestii.....prin porbagaj....un sfat:cat mai putine iale...si cat mai multe masuri de sigurantza:lol:

de asta numai am eu yale.. si nici manere..:lol::lol:
si masuri de sigurante ..dap cat cuprinde :D

darck_angel64 24-02-08 11:51

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
Cea mai buna metoda

gyde 03-03-08 22:25

help me!!!!
 
am si eu o intrbare daca fac flanse cum au toti dela 3 prezoane la 4 la viteza nu exista nici un risc adica nu tremura masina volanul nu exista nici o problema?

valib 06-03-08 11:09

Re: help me!!!!
 
de tremurat va tremura doar daca nu sunt perfect 4x100....
risc exista...ca doar nu e de fabrica facut, ci e improvizatie.
dar cum alta solutie mai buna nu este....

P.s: vezi ca pe fata sunt butuci modificati, iar pe spate flanse.

FuriaOarba 11-03-08 22:09

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
si asa scapi de o grija,iti fuge fundu mai devreme decat fata,asta e,riscu meseriei:)ce rau sunt

Laure2fast 07-04-08 12:16

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
2 Attachment(s)
cat de prosti pot fi unii...

FuriaOarba 07-04-08 12:21

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
cata faza:),m-ai facut curios...si la mine scrie pe o cutie:)

valib 07-04-08 12:21

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
sa ne bucuram ca macar cineva INCA fabrica pentru oltcit:):)
nu ca nu ar fi penibil pentru firma respectiva, ca nu stiu nici macar denumirea corecta a masinii pentru care fabrica piese...
sau...poate e greseala de tipar, iar cum suntem in RO...au zis 'las' ca merge si asa'

MihaiS 07-04-08 19:57

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
Bine c n-au scris OLSIT

FuriaOarba 07-04-08 22:19

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
mai bine puneau doar sigla daca numele nu au fost in stare sa-l scrie corect,poate pe aia nu aveau cum s-o greseasca,poate??cam seamana cu aia din star trek ,te pomenesti ca-l puneau pe cutie pe jean luc piccard?:)

Laure2fast 07-04-08 22:56

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
Quote:

Originally Posted by MihaiS (Post 1471759)
Bine c n-au scris OLSIT

sau oxid :lol::lol::lol:

gbry_el_05-RSG 08-04-08 21:26

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
ce sa mai fac? imi da ulei pe la sonda pe presiune. am schimbat garniturile si degeaba. la turatie se umple tot de ulei? sa fie sonda sparta?

valib 08-04-08 23:13

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
nu ar fi prima care sa scape ulei la presiuni mari. Eu am 2 asemenea sonde, care scapa presiune undeva pe deeasupra, doar la presiune mare de tot.

Vezi ca, cele 2 garnituri (inele) de cupru trebuie decalite inainte de montare (se incalzesc pana sunt rosii, si se baga in apa rece).

gbry_el_05-RSG 09-04-08 15:19

Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
 
am schimbat sonda. momentan nu pot sa vad daca mai da pt ca bag masina in rk. sper sa nu mai dea...


All times are GMT +2. The time now is 07:45.

- Copyright 2026 4Tuning