![]() |
Re: Tuning pe machete
@ andrey2003 - ploapele alea sunt facute de mine cand eram mai mic...au disparut deja...masina este in momentul asta bucatele :D
@ trickz - am o idee de tobe, dar nu ar strica ceva in plus ;) cautam 2 tevi negre sau gri inchis sa le inchid intr-o cutie neagra cat sa atarate ca o toba. dupa care sa vopsesc gri-nichel capetele de toba ;) @ expres - k planuri de viitor...sa o las pe burtica, alte jante, interior modificat, neoane, xenoane ;) O alta modificare adusa intre timp. 3. Semnale fumurii |
Re: Tuning pe machete
fumurii ... marker :?:D:D
|
Re: Tuning pe machete
Nu direct cu marker ... mai bine dai cu marker pe o bucata de scotch (scoci:lol:), o aplici pe semnale si o decupezi, asa daca vrei poti s-o dai jos si ramane ca nou ;)
|
Re: Tuning pe machete
Nu este vreo metoda sa fac geamurile mai negre dar nu chiar sa nu se mai vada nimik....sa fie kt mai real sa se vada ceva prin ele :D nu stiti vreuna?
|
Re: Tuning pe machete
cu scoci nu merge? si iei carioca/marker maro
|
Re: Tuning pe machete
eu am folosit folie auto, 50%...dar cum nu sunt adeptul ei, am dat-o jos! :lol:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
va prezint si eu ultima isprava, de altfel si singura :)
VW Golf Cabrio Mk1 , Scara 1:43, Producator necunoscut. Modificari : * Lasata mai jos * Sablata toata caroseria * Schimbat jante * Haion Shaved * Usi shaved * Faruri cross * barile au fost chituite pentru ca erau lovite destul de rau * Vopsita in Negru Mat , 5 straturi de vopsea in total. Mai trebuie sa-i fac parbrizul, l-am crapat in timp ce il polisham ca sa-i scot zgarieturile ... si stopurile spate care trebuiesc refacute pentru ca nu avea decat unul. Cand va fi cu adevarat gata o sa mai pun poze :) |
Re: Tuning pe machete
Ce sa zic, bravo tie:D avand in vedere si scala masinii :)
|
Re: Tuning pe machete
o intrebare .. farurile sunt negre ? grila , emblema tot ?:)
|
Re: Tuning pe machete
10 Attachment(s)
Multumesc, e multa migala, mai ales la sablatul caroseriei. Se poate vedea in prima poza ca avea vopseaua destul de sarita :)
Durata executiei a fost cam de 1 saptamana. Cateva poze de pe parcursul modificarilor :) Nope, farurile sunt clare cu CRUCE :) |
Re: Tuning pe machete
foarte frumos ti-a iesit golful! felicitari! spor la treaba cu parbrizul!
|
Re: Tuning pe machete
multumesc reme :) astept niste stiplex rosu si alb cristal de la un prieten din TM :)
Urmatoarea masina la modificat va fi un corrado :) tot scara 1:43 |
Re: Tuning pe machete
Cum pot face shave la manere ?zicetimi si mie pls :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:44. |
- Copyright 2026 4Tuning