Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

Geo_ZGA 30-01-08 21:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1323791)
ok msms...o sa iau...dar nush cat de bine o sa iasa...k bou pamantului...ala kare mia spart grila asparto...ca la un strain..si nush daca mai e la nivel...suprafatza..k dupa ce o vopsesc o sa se vada naspa...k ce are iesituri o sa fac eu cu sminghel...dar daca e ceva rupt ..in adancitura...cam greu...daca reusesc ,.pun poze cu ce mi`a iesit:Dsper sami iasa cum e la opel astra:D:D:D

cumpara si o cutie de chit de fibra si te apuci de tinichigerie :D unde e nevoie, dai cu abraziv ca aduci la nivel... unde e gol, umpli cu chit si dai o vopsea neagra.
eu am inlocuit la dacia mea veche, chitul cu silicon de care iti zic, doar ca e f greu de modelat... cand e moale, e f lipicios si pastos... asa ca ai grija sa nu pui f mult cand lipesti pe acolo.
la chit, de asemenea, sa nu pui mult intaritor. citesti bine instructiunile si intrebi la magazin... daca e prea mult ti se intareste aiurea, daca e prea putin ramane moale.

D o n n 30-01-08 21:11

Re: Cielo TL 33 CTL
 
...sper sa`mi iasa ceva k lumea....:)akm sa vedem...sper sa fie o surpriza:D

p.s. scuze de offtopic,webchatos :(

webcathos 31-01-08 08:44

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da e dificil cu chitul ala.Am muncit aiurea vre-o 2 zile la bara spate a mea pentru ca nu nimeream concentratia care trebuia de intaritor.Asa ca ai grija cat pui ca se intareste foarte repede!!!

Geo_ZGA 31-01-08 11:37

Re: Cielo TL 33 CTL
 
el are portiuni mici... nu e nevoie sa foloseasca mult. sa faca cate putin, macar daca il strica, sa strice putin.

webcathos 31-01-08 11:40

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Au venit inelele de la MaTzA...super bine lucrate!Ma apuc de montaj..Sper sa reusesc.

D o n n 31-01-08 12:51

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1325163)
el are portiuni mici... nu e nevoie sa foloseasca mult. sa faca cate putin, macar daca il strica, sa strice putin.

am doua" afturi" pe laterale si cate patru pe lungimea grilei...4 sus patru jos...puncte in care o sa prind...orikm nu o fac ecat daca cumpar spray auto alb:Dk asa sao l as neagra nu vreau:D

webcathos 31-01-08 17:34

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Uraaaa!Am reusit dupa 4 ore de munca sa montez angels...Din pacate poze maine ca nu am aparat acum!Sunt dementiale..!!! :)

BGD_NNE 01-02-08 13:44

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ai reusit sa desfaci sticla ??? cu ce ?:D Btw azi ma duc sa imi iau stopurile alea despre care ti-am vb si o sa le fac o poza sa vezi cum da pe masina .

Snapy_xxl 01-02-08 14:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
gata ma le cumperi?

BGD_NNE 01-02-08 16:20

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Le cumpar pi ....mamii lor ca era inchis acu knd am plekt de la munca maine dimineatza ...Web scz de offtopic

webcathos 02-02-08 12:21

Re: Cielo TL 33 CTL
 
4 Attachment(s)
da,s-au desfacut cam greu dar a mers!!!Poze,cu ele aprinse inca nu am...

Geo_ZGA 02-02-08 15:31

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Arata super masinutza ta :) asteptam pozele "de noapte", cu angels-urile aprinse.
p.s: cu farurile alea cu lupa, pe negru, o sa dea si mai bine ;)

webcathos 02-02-08 22:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
8 Attachment(s)
Multumesc Geo...mai are nevoie de mici chitibusuri totusi!Am facut poze si cu ele aprinse si am profitat de noapte si am facut si cu bordul poze!!!Sper sa va placa :) !

Geo_ZGA 03-02-08 09:06

Re: Cielo TL 33 CTL
 
arata super :D
de ce mai ai nevoie?
tu luminile de la bord cum ti le-ai facut? cu led sau ai scos caciulitele alea verzi de pe becuri? si acele cum le-ai facut rosii? :D

webcathos 03-02-08 09:16

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Zextar Geo... :) !Sunt manunchiuri de leduri cu rezistenta puse in soclul becului original.Iar la ace sunt leduri mici tip SMD care sunt bagate exact lang ac!Sper sa fi inteles ceva.. :)
De facut mai sunt multe...in primul rand retusarea barilor dupa un drum de munte si o iarna grea,apoi trebuie sa o vopsesc,a inceput sa scartaie rau pe la usi la drum accidentat..si mai sunt dar astea sunt cele mai importante!!!Si bineinteles o cotiera de espero,bara stabilizatoare de nexia.. :)


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning