![]() |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
e interesanta o folie.. dar noaptea e cam aiurea mai ales daca e inghesuita parcarea cum e pe aici pe la mine:D:D
Dar as vrea sa stiu mai multe despre ionizare |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie geamuri spate,luneta si parasolar parbbriz.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
pe Dacie aveam spate plus luneta de 20% folie 3M Panther autorizata RAR, la Corsa nu am momentan, dar am de gand sa pun.
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie pe spate si luneta, ma gandesc sa pun si pe fata (dar mai deschisa)
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Deocamdata nu am nimic dar in viitorul apropiat sper sa imi pun folie pe luneta si lateralele spate si poate si cele de pe fata dar ma mai gandesc:D. In orice caz o folie schimba total aspectul unei masini:-P
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
folie inchisa peste tot in afara de parbrizul
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Dacia 1310....Hai sa va impac pe toti.......geamuri laterale+luneta ionizate+folie pe laterale......si parasolar parbriz.........
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Folie autorizata ! 3M !
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
ionizare , din motive tehnice
si folie parasolar pe parbriz |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
1 Attachment(s)
Folie Llumar!
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Salutare tuturor. Am si eu o intrebare. Cat e maximul de transparenta(cat la suta transaparenta-fumuriu) admis de lege pt geamurile fata? Eu am 5% transparenta pe spate si luneta si as vrea sa-mi pun si pe fata numai ca nu stiu cat e maxim autorizat, sa nu am probleme cu nimeni. Unii zic de 73% altii de 50, vreau sa stiu adevarul ce scrie in lege. Vorba aia:"Unde-i lege nu-i tocmeala":lol:.
Cu respect si asfalt uscat !8) |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
daca te referi la ionizare , trebuie sa le ionizezi maxim 35 la suta pe fata , adica 65% transparenta
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
da, folie...cu autorizatie pe fata si de aceea nu prea inchise nici pe spate, de preferat la
AGER Service, daca sunteti din Iasi. Fac treaba buna baietii de acolo si au un tip nou de folie, madico. |
Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:41. |
- Copyright 2026 4Tuning