Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/44073-geamuri-folie-geamuri-ionizate-geamuri-simple.html)

Messerschmitt 18-06-08 23:08

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
e interesanta o folie.. dar noaptea e cam aiurea mai ales daca e inghesuita parcarea cum e pe aici pe la mine:D:D
Dar as vrea sa stiu mai multe despre ionizare

piratu_volvo 23-06-08 16:54

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie geamuri spate,luneta si parasolar parbbriz.

Jesse 14-07-08 14:22

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
pe Dacie aveam spate plus luneta de 20% folie 3M Panther autorizata RAR, la Corsa nu am momentan, dar am de gand sa pun.

kapa_krs88 17-07-08 12:28

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie pe spate si luneta, ma gandesc sa pun si pe fata (dar mai deschisa)

*-_Speed_-* 17-07-08 13:43

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Deocamdata nu am nimic dar in viitorul apropiat sper sa imi pun folie pe luneta si lateralele spate si poate si cele de pe fata dar ma mai gandesc:D. In orice caz o folie schimba total aspectul unei masini:-P

GanGxta 06-08-08 00:32

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie inchisa peste tot in afara de parbrizul

PH 33 RNR 07-08-08 19:09

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Dacia 1310....Hai sa va impac pe toti.......geamuri laterale+luneta ionizate+folie pe laterale......si parasolar parbriz.........

weed2gf 11-08-08 22:03

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie autorizata ! 3M !

KillerINC 29-08-08 03:08

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
ionizare , din motive tehnice

si folie parasolar pe parbriz

coman razvan 04-09-08 18:08

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
1 Attachment(s)
Folie Llumar!

AXEL_SS 08-09-08 12:12

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Salutare tuturor. Am si eu o intrebare. Cat e maximul de transparenta(cat la suta transaparenta-fumuriu) admis de lege pt geamurile fata? Eu am 5% transparenta pe spate si luneta si as vrea sa-mi pun si pe fata numai ca nu stiu cat e maxim autorizat, sa nu am probleme cu nimeni. Unii zic de 73% altii de 50, vreau sa stiu adevarul ce scrie in lege. Vorba aia:"Unde-i lege nu-i tocmeala":lol:.
Cu respect si asfalt uscat !8)

KillerINC 08-09-08 14:37

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
daca te referi la ionizare , trebuie sa le ionizezi maxim 35 la suta pe fata , adica 65% transparenta

AXEL_SS 08-09-08 18:35

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by KillerINC (Post 1739555)
daca te referi la ionizare , trebuie sa le ionizezi maxim 35 la suta pe fata , adica 65% transparenta

Ma refer la FOLIE ! Folie auto, gen Lumar, 3M etc. Astept raspuns

fan_iasi 11-09-08 16:11

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
da, folie...cu autorizatie pe fata si de aceea nu prea inchise nici pe spate, de preferat la
AGER Service, daca sunteti din Iasi. Fac treaba buna baietii de acolo si au un tip nou de folie, madico.

AXEL_SS 11-09-08 23:28

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by fan_iasi (Post 1746701)
da, folie...cu autorizatie pe fata si de aceea nu prea inchise nici pe spate, de preferat la
AGER Service, daca sunteti din Iasi. Fac treaba buna baietii de acolo si au un tip nou de folie, madico.

Pai cea de pe spate la AGER o am pusa. Dar intrebarea mea era alta... Care e transparenta minima care e legala pe geamurie fata????:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning