Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Radare - zone de amplasare si anunturi (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/43573-radare-zone-amplasare-anunturi.html)

Cali...nV6 07-07-07 17:26

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
azi spre turda stateau baietii cu BREKU' vis-a-vis de radarul fix in Martinesti....imparteau amenzi

bzsa 08-07-07 08:15

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by Cali...nV6 (Post 986623)
azi spre turda stateau baietii cu BREKU' vis-a-vis de radarul fix in Martinesti....imparteau amenzi

si in dimineata asta pe la ora 7, deci grija mare

DACIA-Wrc 08-07-07 10:00

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
cluj-suceava ceva probleme?

Bogdan' 08-07-07 17:40

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
noi radare pe directia cluj-huedin
1-dupa izvorul crisului
2-in paniceni

bobo32 08-07-07 21:56

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan' (Post 987820)
noi radare pe directia cluj-huedin
1-dupa izvorul crisului
2-in paniceni

insa de notat ca acestea sunt semnalizate corespunzator din timp :)

Cali...nV6 09-07-07 21:01

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan' (Post 987820)
noi radare pe directia cluj-huedin
1-dupa izvorul crisului
2-in paniceni

sunt fixe
?

bobo32 09-07-07 23:31

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by Cali...nV6 (Post 989808)
sunt fixe
?

da, sunt fixe.

RA_2fast4u 13-07-07 13:29

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Sunt niste radare si inainte de tg mures cum vi dinspre sigisoara. adica cel putin asa cred, pentru ca sunt placute cu monitorizare trafic sau ceva de genul. in 2 locuri am vazut eu. una la vreo 2 sate inainte de acatari si una chiar inainte de tg mures.

nopatea astea funcioneaza? si camera de la iesirea din turda inainte sa urci dabagaul pentru ce parte a traficului e? cum urci sau cum cobori? .. ca am cam uitat de ea aseara...

bobo32 13-07-07 13:53

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 995577)
nopatea astea funcioneaza? si camera de la iesirea din turda inainte sa urci dabagaul pentru ce parte a traficului e? cum urci sau cum cobori? .. ca am cam uitat de ea aseara...

pe directia turda-cluj este una la iesire din copaceni pe stanga (presupun ca-i pentru traficul ce merge catre turda), insa si cand am iesit din turda si am intrat in copaceni mi-o sunat ca si cum ar fi radar, insa pe ala nu am apucat sa-l vad unde e.

bzsa 13-07-07 17:41

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by bobo32 (Post 995645)
pe directia turda-cluj este una la iesire din copaceni pe stanga (presupun ca-i pentru traficul ce merge catre turda), insa si cand am iesit din turda si am intrat in copaceni mi-o sunat ca si cum ar fi radar, insa pe ala nu am apucat sa-l vad unde e.

ala e tocmai radar si ii prinde pe cei care au iesit din turda !
este si limitare de viteza in copaceni 50km/h

bzsa 13-07-07 17:41

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 995577)
Sunt niste radare si inainte de tg mures cum vi dinspre sigisoara. adica cel putin asa cred, pentru ca sunt placute cu monitorizare trafic sau ceva de genul. in 2 locuri am vazut eu. una la vreo 2 sate inainte de acatari si una chiar inainte de tg mures.

nopatea astea funcioneaza? si camera de la iesirea din turda inainte sa urci dabagaul pentru ce parte a traficului e? cum urci sau cum cobori? .. ca am cam uitat de ea aseara...


ala inainte de tg-mures e numai camera nu si radar ca si pe turda cluj

RA_2fast4u 13-07-07 18:26

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
Quote:

Originally Posted by bobo32 (Post 995645)
pe directia turda-cluj este una la iesire din copaceni pe stanga (presupun ca-i pentru traficul ce merge catre turda), insa si cand am iesit din turda si am intrat in copaceni mi-o sunat ca si cum ar fi radar, insa pe ala nu am apucat sa-l vad unde e.

nici eu nu am vazut numai pe cea de sus.. chiar de la iesirea din copaceni.. si mi-a bipait detectorul si am calcat frana.. dar daca era orientat spre mine si vede noaptea atuncea ma indoiesc ca am scapat.. :/ ori cum detecotrul meu prinde si camerele dar mult mai greu decat un radar normal.. adica bipaie mult mai tarziu ca e cam greu sa reduci viteza..


in legatura cu cele de la tg mures, adica alea nu dau amenzi numa se uita la tine... ?

bzsa 13-07-07 18:40

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
in legatura cu cele de la tg mures, adica alea nu dau amenzi numa se uita la tine... ?[/QUOTE]
+
exact daca te uiti e o camera de luat vederi inainte de de statia aia de benzina e montat pe un stalp

iar cel din copaceni e pus ca sa se respecte limita de viteza in localitate
in caz contrar te trezesti acasa cu amenda

Cata RHC 13-07-07 19:00

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
toate radarele de pe Cluj-Turda sunt pentru ambele sensuri de mers.

DACIA-Wrc 14-07-07 15:00

Re: Radare - zone de amplasare si anunturi
 
cu detector de radar l`am muscat.
pe urcare in tihuta l`am luat in valea strajii.
aveam 120 si la curba mi`o bipait...am pus frana dar m`o luat cu 88 in localitate :(
era parcata masina chiar dupa curba la 10 metrii.
l`am luat. astept sa platesc milioanele :(
pe serpentine in tihuta(pe drum in lucru) o pus nebunii radar.
si innainte de vatra dornei intre dorna candrenilor si vatra dornei stau baietii.


All times are GMT +2. The time now is 10:38.

- Copyright 2024 4Tuning