![]() |
Re: cielo
Sal'
AAAAAAAAAUUUUUUUUU BUUUUUUUUUBAAAAAAAA Am patzit ceva nashpa azi la spalatorie!!!:(:(:( A pornit alarma cand imi spala motorul shi nu prea voia sa se mai opreascah! Nu era activatah! Acuma cand o armez dupa aprox. 1 min porneshte singura! L-am sunat pe instalator shi a zis cah e posibil de la contactul ushilor dar nu-mi spalase mashina incah! Avetzi vreo idee??? HELP A zis ala ca vine sa se uite la ea dar era la c-ta shi pana la mine sunt 170 km! Un sfat va rog! Bafta multa! :(:(:( |
Re: cielo
Scoate-o de tot pana o vede meseriashul. Scoate-i alimentarea.
|
Re: cielo
Nu shtiu de unde!:(
Mi-a aratat ala da' am uitat ca am crezut ca e neinteresant! Help Cutiutzele sunt sub bord! |
Re: cielo
Pai nici eu nu stiu sa-ti spun. In teorie, ar trebui s existe o singura "cutiuta", pe sub bord pe undeva, in care sa intre firele...ar trebui sa aiba o mufa (sau 2-3) pe care sa o poti scoate...
|
Re: cielo
ajunge daca scoti siguranta mov.
|
Re: cielo
bah nu induceti omu in eroare. cand deschizi capota gasesti langa baterie o chestie cat un chibrit care este o cutie de protectie pt o singura siguranta 20. ii desfaci capu si scoti siguranta si gata alarma.bafta
|
Re: cielo
si daca ii bagata sub plasticul de acolo de unde deschizi capota ce face, cauta toata ziua siguranta de 30A de la motor? :D
|
Re: cielo
Sal'
Multzumesc mult de sfaturi! Am aflat care era cauza! Omu' de la spalatorie a bagat jetu shi peste capota shi a ajuns la contactul ushilor shi alarma a crezut ca e activa! D-aia s-a declanshat! Bafta multa shi multzumesc de sfaturi! Acuma nu mai face figuri!!! :):):) |
Re: cielo
Salutari la toata lumea!! m-am inscris pe acest forum pt ca am vazut discutii interesante despre cielo. de curand si eu sunt fericitul posesor al unui model coreean din '96 full... masina arata si merge super.. insa aau inceput sa apara problemele : un cap de bara si un pivot trebuiesc schimbati.... garnitura de chiuloasa schimbata pt ca nu facea racirea ... baga apa in galeria de evacuare si o scoatea pe toba afara... (problema rezolvata 220 ron)... am schimbat uleiul(am bagat Valvoline 5W30 am auzit ca nu e prea bun dar nu mai aveam ce face deja il cumparasem)... aste-as cateva lucruri marunte.. insa mai am multe de facut... la casetofon nu prind frecventa Fm...,doar Am..(DE CE?) , in mers se aude un vajait....(la service mi-au verificat rulmentii si au zis ca sunt ok) si totusi de ce vajaie ?..., am geamul de la pasager care nu se deschide, becurile din bord nu se aprind toate(nu lumineaza pe faza scurta-becul acela verde din bord, nu se aprinde de fiecare data ceata cand apas butonul de ceata, nu am luminat torpedoul, nu am luminat panoul unde este casetofonul acolo unde este temporizatorul si alea de aer....cum se cheama stiti voi la ce ma refer...) nu am Ac(baga aer cald).(Mi-a zis cineva ca trebuie sa bag Freon(unde cum ? cat ?))... si mai sunt ... mici detalii care au inceput deja sa imi manancce zilele.... La suspensii iar, am impresia ca sta cam prost .... cam troncane,ambreiajul este foarte tare..am facut ceva muschi de cat tre sa aps pe el(ce sa-i fac?) ... etc... lista mea poate continua .. Dar Nu am scris toate astea ca sa ma vait ... stiam ce ma asteapta cand mi-am luat o masina , mai ales la varsat ei ..... una peste alta ce rugaminte am eu la voi... sa ma ajutati si pe mine si sa imi spuneti ce ar trebui sa fac eu ... din toate cele metionate ca sa o aduc cat de cat la "liman", ce anume trebuie sa schimb unde gasesc respectivele piese si cat costa ... Va multumesc !
|
Re: cielo
aktymel, fa-ti un post separat pt masina ta, cum facem toti...si pune acolo problemele.
de vajait in mers, verifica cauciucurile sa nu fie uzate inegal, atunci ai nevoie de geometrie. AC-ul mai are si el nevoie de schimbare a freonului, becurile din bord: e suficient sa fie 1-2 arse ca nus e mai aprinde jumatate din bord... fa-ti post separat si scrie acolo. |
Re: cielo
Frumoasa ! In ce stare se afla masina acum?...Ceva madificari noi? ......
|
Re: cielo
daca te referi la masina mea .. nu, nu o mai am de mult timp .... acum ma gfandesc deja cu nostalgie .. si parca imi pare rau ca am dato... bagam in ea cate 500 de ron /luna fara benzina !!! doar piese si vizite prin serviceuri:twisted:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:22. |
- Copyright 2026 4Tuning