Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/33023-cielo.html)

Fast_wheels 01-07-07 19:17

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Mai...jantele astept baiatu sa vin de la bucuresti pe la bz....si combinatia cu jantele este alta (nu neaparat pe bani).Saint dick banuiesc k era vb de eleronul ala pe care l-am pus vinerea trecuta pe dacia aia verde ?Daca e vb de ala ar trebuii sa-l vad mai bine....si sa mai aflu nishte pareri...sa nu fie prea mare

s3bas71ans 01-07-07 19:21

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Ba da cauta si u la puiu la dezmembrarii sau la neamt un eleron!!!Vezi daca reusesti sa te tocmesti cu ala de la neamtz ca e cam scump!!!

DragosT 01-07-07 19:28

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Quote:

Originally Posted by Fast_wheels (Post 976125)
Saint dick banuiesc k era vb de eleronul ala pe care l-am pus vinerea trecuta pe dacia aia verde ?Daca e vb de ala ar trebuii sa-l vad mai bine....si sa mai aflu nishte pareri...sa nu fie prea mare

sa nu fie prea mic (la lungime ma refer). in rest, ramane si intr-o aripa si se mai ridica si se mai si coboara (are vreo 20 de configuratii). acum, trebuie sa-ti placa aluminiul. la bani ramane fix, mai ales ca nu te costa vopsirea sau mai stiu eu ce. te astept marti sau vineri.

MaTzA 01-07-07 20:08

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
1 Attachment(s)
muta-l aici... in pozitia actuala nu mai vine aer suficient la radiatoare... ;)

Fast_wheels 01-07-07 20:09

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Am mers cu el asa..mai mult si pe caldurile alea mari,si nu am avut nici o problema....si cu ac pornit si inchis ....

MaTzA 01-07-07 20:11

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
ok...eu iti dadeam un sfat :)

Fast_wheels 01-07-07 20:12

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Aaaaa...dar eu nu am vazut poza...nu o arata la mine....am avut si idee asta in cap,Dar o sa-l mut acolo cnd o sa ma plictisesc de el acolo unde e acum.

Fast_wheels 02-07-07 19:50

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
1 Attachment(s)
Eeeee....cam asa as vrea eu sa arate...in timp:rolleyes2 Daca ma ajuta Dumnezeu....:D

Snapy_xxl 03-07-07 12:37

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Dak u vrei sa arata asa inseamna k nu o s o mai scoti din parcare. Parerea mea e k te-a km luat valu'. Cu ce gropi se prezinta Romania, o sa ai noroc dak o sa reusesti sa mergi 500 m cu masina. Sau in poza ta masina e echipata si cu un sistem de hidraulice? ;)

Geo_ZGA 03-07-07 12:39

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Quote:

Originally Posted by Snapy_xxl (Post 979092)
Dak u vrei sa arata asa inseamna k nu o s o mai scoti din parcare. Parerea mea e k te-a km luat valu'. Cu ce gropi se prezinta Romania, o sa ai noroc dak o sa reusesti sa mergi 500 m cu masina. Sau in poza ta masina e echipata si cu un sistem de hidraulice? ;)

E o poza ma, nu fii rautacios :) Asa ceva nu poate fi facut decat pt show...adusa pe rampa. Vise frumoase :D

Snapy_xxl 03-07-07 12:53

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Hai ma k am zis in gluma da' s pare k nu am reusit :(. In nici un caz nu am vrut sa fiu rautacios. Dak ar avea hidraulice sa se ridice cativa cm d l sol d c nu ar fi si pt sosele. Cum ai zis si u..."Vise frumoase" :lol:

DACIA-Wrc 04-07-07 09:37

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
o sa fie cam greu fara numar in fata
inclusiv bentley`ul lu nu stiu care din bucuresti are numar de inmatricualre in fata(legea in romania)
ps: arata bine cu ea mai jos

Fast_wheels 06-07-07 14:33

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
Eeee....haide-ti mai k fiecare are visele lui..;)
WRC imi pare bine k iti place unde e amplasat nr.
App azi o sa-mi vina si pragurile impletite..abia astept sa le pun..bafta

Fast_wheels 28-08-07 15:32

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
9 Attachment(s)
O noua doza de poze!Grila custom paint,si alte maruntisuri.
Deocamdata urmeaza sa imi pun aerisirea pe capota.Azi mi-am luat si prelungirea pe spate.App pregurile au fost puse 2 sapt dar m-am lipsit k erau mult prea joase.Am incercat sa fac banda cromata de pe bara sa dispara.In plus un mini humvee care imi place la nebunie
Still under construction...:twisted: :twisted: :twisted:

bz51zid 30-08-07 18:54

Re: Un Cielo ce trebuie comentat!!
 
baga mare nu te opri


All times are GMT +2. The time now is 18:56.

- Copyright 2026 4Tuning