Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 5 (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5.html)
-   -   e34.BBB. (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5/321865-e34-bbb.html)

Bury M5 12-07-13 13:12

Re: e34.BBB.
 
4 Attachment(s)
:X:X:X

robert_zed2112 12-07-13 16:03

Re: e34.BBB.
 
frumooasa rau..abia astept sa o vopsesc si eu neagra... cred ca e o culoare perfecta pt e34..

Cosmin-SNR 12-07-13 21:02

Re: e34.BBB.
 
Quote:

Originally Posted by Bury M5 (Post 5524932)
:X:X:X

Mama cum arata nebuna cu stopurile alea clare(cum am si eu) si cu farurile sterse, nu smoked... Pff8) e superba !! Felicitari proprietarului !! Observ si niste urme de cerculete pe acolo, banuiesc ca s-a racorit putin:lol:


Nota 10 pentru masina Frantz ! :)

vali vtk 13-07-13 13:13

Re: e34.BBB.
 
Pentru cine nu stie masina asta e un E34 M5 la care s-a schimbat motorul cu un 2.5 24 v

marius3030 13-07-13 15:14

Re: e34.BBB.
 
oare dc o fi facut asa cv?:shock:

vali vtk 13-07-13 15:21

Re: e34.BBB.
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5525710)
oare dc o fi facut asa cv?:shock:

Motorul a fost folosit pt transplant acuma este defect si sta printr-un garaj(sunt scumpe piesele pentru S36B36)

cristinell 13-07-13 16:18

Re: e34.BBB.
 
hmmmmm frumoasa rauuu:lol:

marius3030 15-07-13 11:24

Re: e34.BBB.
 
Quote:

Originally Posted by vali vtk (Post 5525714)
Motorul a fost folosit pt transplant acuma este defect si sta printr-un garaj(sunt scumpe piesele pentru S36B36)

oricum,nici cu 2.5i nu-mi e rusine daca e cel de 192 cp.

Gabi TAZ 19-07-13 12:40

Re: e34.BBB.
 
motorul de m5 de pe acest e34 este functional. sunt scumpe piesele dar pentru proprietar (nu cel ce detine acest e34) nu sunt o problema banii pentru piese. Motorul sta in garaj pentru ca dupa 2-3 ani , s-a optat pentru un 4.0L V8 pe masina respectiva. ASTA ASA CA S-A DORIT ALT FEELING.

ON -TOPIC. arata WOW acest e34.

vali vtk 19-07-13 15:27

Re: e34.BBB.
 
Quote:

Originally Posted by Gabi TAZ (Post 5530191)
motorul de m5 de pe acest e34 este functional. sunt scumpe piesele dar pentru proprietar (nu cel ce detine acest e34) nu sunt o problema banii pentru piese. Motorul sta in garaj pentru ca dupa 2-3 ani , s-a optat pentru un 4.0L V8 pe masina respectiva. ASTA ASA CA S-A DORIT ALT FEELING.

ON -TOPIC. arata WOW acest e34.

La motor sa schimbat un piston dar nu a mai fost ce trebuie. In urma cu 1an Sirius a curatat blocul ca motorul era demontat si au descoperit blocul fisurat

marius3030 21-07-13 21:53

Re: e34.BBB.
 
Quote:

Originally Posted by Gabi TAZ (Post 5530191)
motorul de m5 de pe acest e34 este functional. sunt scumpe piesele dar pentru proprietar (nu cel ce detine acest e34) nu sunt o problema banii pentru piese. Motorul sta in garaj pentru ca dupa 2-3 ani , s-a optat pentru un 4.0L V8 pe masina respectiva. ASTA ASA CA S-A DORIT ALT FEELING.

ON -TOPIC. arata WOW acest e34.

sa inteleg ca motorul apartine lui Florin?

frantz1983 21-07-13 22:02

Re: e34.BBB.
 
:shock:
multumiri....

frantz1983 21-07-13 22:05

Re: e34.BBB.
 
......adevarul e undeva la mijloc...

Bury M5 21-08-13 14:03

Re: e34.BBB.
 
Masina se vinde:((((
2000e neg

Gabi TAZ 29-08-13 14:05

Re: e34.BBB.
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5531952)
sa inteleg ca motorul apartine lui Florin?

da, motorul nu a plecat niciodata de la Florin.


All times are GMT +2. The time now is 15:43.

- Copyright 2026 4Tuning