Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Matiz Oradean (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/31813-matiz-oradean.html)

Dr3adLorD 17-02-07 17:55

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 755155)
nu stiu omule sincer , dar nu prea cred ca o sa iti frece , dar depinde de ce cauciucuri pui pe ele , bafta .


Vreau sa pun niste cauciucuri 185/50R14. De unde ti-ai luat cauciucurile si cam cat te-au costat k nu prea gasesc ce vreau eu 185/50

cristina_boboc 17-02-07 18:56

Re: Un Matiz Oradean
 
Recunosc, nu imi plac masinile tunate, si nu pentru ca sunt fata, ci pentru ca multi nu au bun gust, dar Matizul asta m-a lasat fara glas...
Am mai cautat pe net , poate gasesc cateva idei, pentru ca si eu am tot Matiz, dar aceste este cel mai reusit.
Felicitari! Si cine stie, poate candva ma vei indruma si pe mine...

tavisor 17-02-07 21:41

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by cristina_boboc (Post 755330)
Recunosc, nu imi plac masinile tunate, si nu pentru ca sunt fata, ci pentru ca multi nu au bun gust, dar Matizul asta m-a lasat fara glas...
Am mai cautat pe net , poate gasesc cateva idei, pentru ca si eu am tot Matiz, dar aceste este cel mai reusit.
Felicitari! Si cine stie, poate candva ma vei indruma si pe mine...

Ms mult daca pot sa te ajut cu ceva te ajut cu placere.

tavisor 17-02-07 21:42

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 755189)
Vreau sa pun niste cauciucuri 185/50R14. De unde ti-ai luat cauciucurile si cam cat te-au costat k nu prea gasesc ce vreau eu 185/50

eu asa am luat jantele cu cauciucuri cu tot un cauciuc ce am eu YOKOHAMA de 195/45/15 costa 6 mil nou,iar montana 2,5 mil
)))))))))))))0

Dr3adLorD 18-02-07 03:10

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 755605)
eu asa am luat jantele cu cauciucuri cu tot un cauciuc ce am eu YOKOHAMA de 195/45/15 costa 6 mil nou,iar montana 2,5 mil
)))))))))))))0


Aham. Mersi mult :-)

Dr3adLorD 19-02-07 00:06

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 746796)
da e bara de pe masian mea,ultimul pret e 2,5 mil cu halogene cu tot,uite niste poze cu bara.Bara nu maia re aripioarele alea ca un bou mi le-a rupt(((,dar sunt cu 1 mil la daewoo si potrivesc perfect dar si mai rezistente decat ce am avut eu.
mai vb

ok deci 2.5 mil. Cum facem sa intru si yo in posesia barei fata ???

Dr3adLorD 19-02-07 00:10

Re: Un Matiz Oradean
 
Si mai am o intrebare crezi k imi intra 175/64 R14 fara nici o modificare ??

tavisor 20-02-07 23:18

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 757644)
ok deci 2.5 mil. Cum facem sa intru si yo in posesia barei fata ???

pai e simplu tu imi pui banii pe card iar eu iti trimit bara prin curier asa am procedat si cu tipul cu matizul rosu din craiova,uite nr meu de tel daca te intereseaza bara 0742214819 si te costa cam 35-40 ron
iar daca iti trimit bara prin curier si facem cu rambus te costa cam 100-120 ron.Dar sa-mi zici sigur daca vrei bara ca eu sambata dimineata plec in concediu,iar daca o vrei trebuie sa o iau jos))))))))

tavisor 20-02-07 23:21

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 757650)
Si mai am o intrebare crezi k imi intra 175/64 R14 fara nici o modificare ??

eu am avut cauciucuri de 175/70/13 dar sincer imi frecau in spate la dublura aia de tabla,de 165/70/13 am avut si nu am facut nici o modificare la aripa spate.

Dr3adLorD 20-02-07 23:36

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 761953)
pai e simplu tu imi pui banii pe card iar eu iti trimit bara prin curier asa am procedat si cu tipul cu matizul rosu din craiova,uite nr meu de tel daca te intereseaza bara 0742214819 si te costa cam 35-40 ron
iar daca iti trimit bara prin curier si facem cu rambus te costa cam 100-120 ron.Dar sa-mi zici sigur daca vrei bara ca eu sambata dimineata plec in concediu,iar daca o vrei trebuie sa o iau jos))))))))

Gata man. S-a facut ! o sa te sun zilele astea :-)

tavisor 20-02-07 23:43

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 762002)
Gata man. S-a facut ! o sa te sun zilele astea :-)

daca nu te grabesti eu in data de 6 martie sunt inapoi in tara

Dr3adLorD 21-02-07 00:13

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by tavisor (Post 762009)
daca nu te grabesti eu in data de 6 martie sunt inapoi in tara

Pai nu stiu ce sa zic. yo as vrea sa-l iau acuma:D

tavisor 21-02-07 12:28

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by Dr3adLorD (Post 762059)
Pai nu stiu ce sa zic. yo as vrea sa-l iau acuma:D

eu vineri iti pot trimite bara cu curierul si sambata o ai
da-mi nr tau si te sun ca sa imi dai adresa ta

P_C_D 21-02-07 12:37

Re: Un Matiz Oradean
 
Asta-i masina ma ?? :)))

tavisor 21-02-07 12:42

Re: Un Matiz Oradean
 
Quote:

Originally Posted by P_C_D (Post 762725)
Asta-i masina ma ?? :)))

ai dreptate nu e masina ))))00000 dar ma duce si ma aduce,nu ma ploua nu ma ninge))))))))))


All times are GMT +2. The time now is 04:19.

- Copyright 2026 4Tuning