![]() |
Re:
Quote:
|
1 Attachment(s)
:!:
|
am vazut ca sunt foarte la moda afara kiturile de conversie estetica pentru E36 ca sa arate ca E46. un fel de dacii din '80 cu bot de 'zambetul lui iliescu'. mare clasa...
|
asta zic aia cu dacii ca tine din 80...sa comenteze si ei ceva :)
|
eu conduc vectra b din 2001, care la vanzare ar valora mai mult decat bmw-ul tau de... cat? 10-12 ani? lasa-te...
sa iti faci un 'facelift' d-asta sau conversie look-alike este acelasi lucru ca si cum ai scrie pe masina MI-AM DORIT MASINA X DAR N-AM AVUT BANI DECAT DE MASINA Y si mai adaugi si cateva fetze triste :( |
ps. n-am nimic cu tine sau masina ta (care-i chiar simpatica)
mie-mi place E36 dar conversiile de genul asta imi inspira saraciile alea demne de dispret gen dodge cu kit-replica de ferrari. drumul intre exemplele astea e scurt: cam la fel de scurt ca de la o masina ok (E36) la o masina ridicola (E36 cu kit-uri de conversie E46, etc.). :lol: pps. ca sa nu zici ca am ceva cu BMW neaparat am vazut si cateva incercari de conversie CALIBRA -> ASTRA COUPE si erau PA-TE-TI-CE! |
Calibra frate ingroapa ce vrei tu din e36 la drum lung.E frumoasa,intoarce lumea capul,piese ieftine si bordul....e nasol da nici bmw-ul nu exceleaza.
Da senzatiile tot bmw-ul ti le da.A se interpreta doar senzatii. |
Re:
Quote:
|
teddy....bmw meu din 93 valoreaza mai mult ca opelu tau din 2001....si nu te agita ca si io am masina din 2002:))
|
Eu zic ca bmw ca aspect.....
|
clar bmw.bmw e si va ramane masina in schimb opelul sa nu se intinda.calibra e doar design-ul de ea.exista o varianta integrala,scumpa,nu merita.bmw clar :!:
|
calibra are forme foarte frumoase (pt anul ei de aparitie) dar pierde foarte mult la capitolul imagine din cauza stemei (desi e cel mai reusit opel din istorie dupa mine) si din cauza faptului ca era o moda acu' vreo 3-4 ani ca orice taran care se parvenea un pic sa-si ia calibra, si la un momendat asta ajunsese (masina taranilor cu un pic de cheag)
bmw-ul are designul mai patratos dar asta din cauza ca sunt mai conservatori, prefera design mai rigid dar mai bine gandit la majoritatea modelelor ( asta pana la chris bangle care le-a schimbat radical designul incepand cu noul seria 7, continuand cu 5 si 3, de le-a nenorocit vanzarile, iar cand a venit cu ratza aia de serie 1 care nu se vinde nici la solduri l-au dat afara si l-au si dat in judecata ). asa ca deocamdata intre cele 2 bmw rules |
Dupa cum vezi shi tu parerile sun impartite.Parera mea e ca sa iti ei tu ce vrei shi sa nu te mai iei dupa toate lumea....ca nu toti cunosc!!!
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:14. |
- Copyright 2026 4Tuning