Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Club Golf (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/2882-club-golf.html)

Balaurr 02-12-05 19:52

sal
 
salut baieti stima si respekt pt toti posesorii de golfuri,am si eu un golf,daca se poate as vrea sa ma alatur voua,baietilor cu golfuri,sper sa fiu bine primit,am un golf 2 gti 8v,115 cai,masina o am din iunie anul acesta si pot sa spun ca sunt foarte multumit de ea,ininte am avut un oltcit,si vadati si voi seama de la oltcit la golf 2 este ceva diferenta

SpeedeR 02-12-05 19:54

hai k nu e asa :D
eu d la oltcit la asta nu prea am simtit mare lucru :D :D :D ....dar toti imi zic k sunt un mare nesimtit deci... :?

Balaurr 02-12-05 19:56

sal
 
scuze am uitat motorul este de 1800,am cam avut ceva probleme cu ea,dar acuma au trecut,momentan mai am probleme cu pornirea porneste dimineata mai greu ca un diesel,stie careva de ce??????
deci dimineata ii dau de 4 5 6 ori la automat ca sa porneasca acuma ca este frig afara chiar si de mai multe ori,oricum sper sa pot rezolva aceasta problema,va salut siva respekt mai vb

Balaurr 02-12-05 19:58

nu este frate chiar asa ce senzatie ai cand mergi cu un oltcit si ce senzatie ai cand mergi cu un golf

Balaurr 02-12-05 20:02

dak stiti pe la noi prin bucuresti pe unde gasesc si eu sa imi fac un kit exterior mar interesa mult de tot

nsl_galati 12-12-05 18:45

am si eu o intrebare. Golfurile 3 vr6 2.8i sunt cu tractiune integrala?

SpeedeR 12-12-05 19:26

raspuns: nu ,dar poti sa pui :D :D :D

nsl_galati 12-12-05 21:41

ms pt raspuns . Da ai idee la ce putere maxima rezista (tractiune fata banuiesc) aceste masini? CP ma refer

SpeedeR 13-12-05 09:17

park www.vw-cult.de si gasesti un vr6 biturbo de vreo 500 cai park...
face rs4 schimband la 3000 ture :lol: :lol: :lol:

dogarel 21-12-05 00:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"nsl_galati\"
am si eu o intrebare. Golfurile 3 vr6 2.8i sunt cu tractiune integrala?

Exista o varianta de motorizare de 2900cmc/190cp cu tractiune integrala.
Din cunostintele mele nu puterea iti \"rupe\" masina, ci cuplul.

wrest 14-06-06 17:12

Salutare la toata lumea!
 
Am si eu o problema poate s-a mai intalnit cineva cu asa ceva si poate sa ma indrume si pe mine.
La un Golf III 1.4 44kw '98 cum creste tem la 90 are o tenta de subturare in mom acceleratiei ca si cum avansul ar fi prea mic sau ar trage aer fals, nici una din variante nu este veridica!
Nu-i dau de cap!
Bujii noi,fise, culmea ca la relanti sta bine nu fluctueaza, deci din clapeta nu cred ca e(o avea ea ceva intarzieri de la uzura da nu sa dea semne din astea)!
N-am schimbat sonda lamda, exista posib sa fie de la ea? (masina are 107.000km)

HELP PLS!!!

wrest 14-06-06 17:15

Inca ceva
 
Daca vreau sa-i pun un filtru de aer sport are ceva daca anulez circuitul de recirculare, are supapa in carcasa la filtru de aer?

wrest 14-06-06 17:16

Vreau sa mai merg cu motorul asta cat mai poate!
 
Intentionez sa-l schimb da sa mai strangem ceva banuti macar sa merite!

nepotu 25-06-06 19:44

Re: Club Golf
 
merge..e dragutza..

undertacher 11-11-06 01:40

Re: Club Golf
 
salut baieti! Am si eu un golf 2 cu o problema la garnitura de la capacul curbutorilor ,pierd destul de mult ulei pe acolo ce sai fac sai pun alta garnitura <una anume>? mersi


All times are GMT +2. The time now is 06:56.

- Copyright 2026 4Tuning