![]() |
Re: Astept opinii si sugestii
Ce Ulei Folositi La Cielo... ?
Care Ar Fi Cel Mai Recomandat Si Care L-ati Folosit Voi Si Va Place?? Astept Sa Ma Lamuriti Si Pe Mine... Ca As Face Schimbul.. |
Re: Astept opinii si sugestii
Mobil 1, daca se poate full sintetic
|
Re: Astept opinii si sugestii
castrol 10w60
|
Re: Astept opinii si sugestii
10W40 nu-i bun???
|
Re: Astept opinii si sugestii
60 ar fi mai bun, lasa motorul sa lucreze mai bine se simte mai vioi
|
Re: Astept opinii si sugestii
eu i-am bagat mobil 1 10w40 si momentan e perfect vedem pe parcurs
|
Re: Astept opinii si sugestii
mobil1? si eu am folosit din ala cativa ani...dar din mai de anu trecut folosesc doar 10x60 castrol rs sau sr...asa ceva o cutie verde...ii destul de scump dar merita banii sim cum masina merge altfel
|
Re: Astept opinii si sugestii
poi eu castrol am folosit si .....nu prea mi-a placut bine ca are 10 w 40 dar tot in cutie verde , si aku am zis sa ii bag mobil 1 ....sa vedem ce-o fi
|
Re: Astept opinii si sugestii
mi-am gasit si o sa-mi pun Castrol 10W60 la 200 lei. sper sa se comporte bine.
NU CREDETI SA AR FI MAI BUN UN 10W40? DE CE? DE CD-PLAYER..CE SA VA ZIC... MI-AM LUAT UN SONY GT 414u. e OK SI SUNA SI BINE... |
Re: Astept opinii si sugestii
echivalentul la castrol 10w60 ar fi mobil1 5w50
|
Re: Astept opinii si sugestii
Cum de mi-o scapat mie masina asta faina si n-am vazut-o prin oras. Unde ti-ai facut tapiteria ? Bafta la masina si 1.000.000 km fara "vizite" la siromex.
|
Re: Astept opinii si sugestii
ms Vazilro... o s-o vezi.. uita-te mai bine
:) |
Re: Astept opinii si sugestii
atat costa un castrol 10w60? 200 de lei? Nu de alta dar trebuie sa-i fac schimbu la a mea si ultima data i-am bagat valvoline... un nimic de ulei este. 10w40 parca era... si e un nimic de ulei, parca are motoru soareci care il rod asa se aude. Dar pana la urma cred ca ii pun castrol 10w60 cu toate ca dau 200 lei pe el...dar stiu o treaba. Nu va zgarciti la bani pt. o masina... pt. ca aveti de pierdut, eu am pus valvoline ca asa mi-a zis mecanicu, mancal-ar pamantu de mecanic.
10w60 am impresia ca e pt. anotimpul calduros si 10w40 pt. anotimpul rece... nu? 10w60 e mai vascos decat 10w40 parca... asa e nu? |
Re: Astept opinii si sugestii
eu numa castrol bag si la 10 mii jos cu el, si in loc de 4 litrii platesc 3 pentru ca ei il folesesc in amsinile lor. ala cica mere 20 de mii fara probleme.
vezi ca mobil 1 5w50 ii \la fel de bun si mai eftin...cu vreo 10-20 de lei |
Re: Astept opinii si sugestii
okkk. mi-am luat faruri clare si semanlizatoare la fel dar am O pPROBLEMA... mi-am montat eu astea si semnalizatoarele sunt mai iesite inafara si nu sunt in linie cu farurile..ce sa fac???
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:56. |
- Copyright 2026 4Tuning