Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Mm-04-szh (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/28265-mm-04-szh.html)

aganon_2002 26-02-07 22:30

Re: Astept opinii si sugestii
 
Ce Ulei Folositi La Cielo... ?
Care Ar Fi Cel Mai Recomandat Si Care L-ati Folosit Voi Si Va Place??
Astept Sa Ma Lamuriti Si Pe Mine... Ca As Face Schimbul..

geti 26-02-07 22:42

Re: Astept opinii si sugestii
 
Mobil 1, daca se poate full sintetic

DACIA-Wrc 27-02-07 14:52

Re: Astept opinii si sugestii
 
castrol 10w60

aganon_2002 27-02-07 17:38

Re: Astept opinii si sugestii
 
10W40 nu-i bun???

Scoop 05-03-07 16:32

Re: Astept opinii si sugestii
 
60 ar fi mai bun, lasa motorul sa lucreze mai bine se simte mai vioi

BGD_NNE 07-03-07 08:30

Re: Astept opinii si sugestii
 
eu i-am bagat mobil 1 10w40 si momentan e perfect vedem pe parcurs

DACIA-Wrc 07-03-07 08:49

Re: Astept opinii si sugestii
 
mobil1? si eu am folosit din ala cativa ani...dar din mai de anu trecut folosesc doar 10x60 castrol rs sau sr...asa ceva o cutie verde...ii destul de scump dar merita banii sim cum masina merge altfel

BGD_NNE 07-03-07 09:12

Re: Astept opinii si sugestii
 
poi eu castrol am folosit si .....nu prea mi-a placut bine ca are 10 w 40 dar tot in cutie verde , si aku am zis sa ii bag mobil 1 ....sa vedem ce-o fi

aganon_2002 27-03-07 22:41

Re: Astept opinii si sugestii
 
mi-am gasit si o sa-mi pun Castrol 10W60 la 200 lei. sper sa se comporte bine.
NU CREDETI SA AR FI MAI BUN UN 10W40? DE CE?
DE CD-PLAYER..CE SA VA ZIC... MI-AM LUAT UN SONY GT 414u. e OK SI SUNA SI BINE...

DACIA-Wrc 30-03-07 22:18

Re: Astept opinii si sugestii
 
echivalentul la castrol 10w60 ar fi mobil1 5w50

vazilro 22-04-07 19:16

Re: Astept opinii si sugestii
 
Cum de mi-o scapat mie masina asta faina si n-am vazut-o prin oras. Unde ti-ai facut tapiteria ? Bafta la masina si 1.000.000 km fara "vizite" la siromex.

aganon_2002 23-04-07 21:30

Re: Astept opinii si sugestii
 
ms Vazilro... o s-o vezi.. uita-te mai bine
:)

PH-04-WPD 03-05-07 01:55

Re: Astept opinii si sugestii
 
atat costa un castrol 10w60? 200 de lei? Nu de alta dar trebuie sa-i fac schimbu la a mea si ultima data i-am bagat valvoline... un nimic de ulei este. 10w40 parca era... si e un nimic de ulei, parca are motoru soareci care il rod asa se aude. Dar pana la urma cred ca ii pun castrol 10w60 cu toate ca dau 200 lei pe el...dar stiu o treaba. Nu va zgarciti la bani pt. o masina... pt. ca aveti de pierdut, eu am pus valvoline ca asa mi-a zis mecanicu, mancal-ar pamantu de mecanic.
10w60 am impresia ca e pt. anotimpul calduros si 10w40 pt. anotimpul rece... nu? 10w60 e mai vascos decat 10w40 parca... asa e nu?

DACIA-Wrc 06-05-07 11:18

Re: Astept opinii si sugestii
 
eu numa castrol bag si la 10 mii jos cu el, si in loc de 4 litrii platesc 3 pentru ca ei il folesesc in amsinile lor. ala cica mere 20 de mii fara probleme.
vezi ca mobil 1 5w50 ii \la fel de bun si mai eftin...cu vreo 10-20 de lei

aganon_2002 02-08-07 20:26

Re: Astept opinii si sugestii
 
okkk. mi-am luat faruri clare si semanlizatoare la fel dar am O pPROBLEMA... mi-am montat eu astea si semnalizatoarele sunt mai iesite inafara si nu sunt in linie cu farurile..ce sa fac???


All times are GMT +2. The time now is 04:56.

- Copyright 2026 4Tuning