![]() |
Re: Machete in lucru - pro street remus
Felicitari! Indraznet proiect, a iesit excelent!!!
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
Felicitari! Cel mai bun proiect de "tuning" R12 pe care l-am vazut pana acum la noi! ;)
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
Salut! Am urmarit tot proiectul de la inceput, superb a iesit! Bravo!
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
10 Attachment(s)
Am inceput lucrul la un Opel Manta B GT/E (REVELL) 1/18
-coborat garda la sol -toba finala ridicata mai sus -montarea rotilor Borbet A pe 16 Urmeaza -vopsitul interiorului jantelor in gri-metal si aplicarea logo-urilor borbet pe acestea -o prelungire a spoilerului fata deoarece nu se aliniaza cu pragul , lucru ce e si la masina 1:1 -vopsitul eleronului si a prelungirii spoilerului in culoarea caroseriei. Momentan cam acestea ar fi. |
Re: Machete in lucru - pro street remus
dau bine borbet-urile :D
ce planuri ai cu el?:> |
Re: Machete in lucru - pro street remus
excelenta treba ai facut..
atentia la detaliu este fantastica.. obiectia mea sunt rotile - care "fura" putin din realismul machetei... eu as fi optat pt ceva jante gotti din anii 70 - care sa fie cu 3 gauri de prindere - specific dacia (renault) sau - cum zicea Fed - jantele de R5 solido care potrivesc fara nici o modificare care-s table cu celebrele capace rotunde prinse-n mijloc In rest - respect pentru rabdare si calitate.. Imi faci pofta sa ma apuc si eu de renault-ul 12 care asteapta o modificare - ma gandeam de facut o Dacie sport 1:18...:shock: |
Re: Machete in lucru - pro street remus
super super felicitari pt munca depusa :lol::lol:
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
Bravo Remus , si eu am inceput tot pe o dacie , dar ma depasea situatia ca nu am piese. De unde iei jante , si toate alea ?
Frumos , foarte frumos ! |
Re: Machete in lucru - pro street remus
7 Attachment(s)
Poze cu aplicatia bara fata in lucru.
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
Vine foarte bine acolo..
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
Excelent !
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
imi place foarte mult Manta. Buzita barii fata da foarte bine...astept rezultatul final!
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
20 Attachment(s)
Poze cu Opel Manta B finalizata.
|
Re: Machete in lucru - pro street remus
Arata foarte bine.
Te felicit pentru toate lucrarile tale. |
Re: Machete in lucru - pro street remus
Arata super bine...
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:19. |
- Copyright 2026 4Tuning