Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - pro street remus (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/271495-machete-lucru-pro-street-remus.html)

radu_rs 06-08-12 21:04

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Felicitari! Indraznet proiect, a iesit excelent!!!

aditzu123 07-08-12 10:58

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Felicitari! Cel mai bun proiect de "tuning" R12 pe care l-am vazut pana acum la noi! ;)

Reme 07-08-12 20:10

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Salut! Am urmarit tot proiectul de la inceput, superb a iesit! Bravo!

pro street remus 30-11-12 20:47

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
10 Attachment(s)
Am inceput lucrul la un Opel Manta B GT/E (REVELL) 1/18

-coborat garda la sol
-toba finala ridicata mai sus
-montarea rotilor Borbet A pe 16

Urmeaza
-vopsitul interiorului jantelor in gri-metal si aplicarea logo-urilor borbet pe acestea
-o prelungire a spoilerului fata deoarece nu se aliniaza cu pragul , lucru ce e si la masina 1:1
-vopsitul eleronului si a prelungirii spoilerului in culoarea caroseriei.
Momentan cam acestea ar fi.

FatX 01-12-12 19:16

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
dau bine borbet-urile :D
ce planuri ai cu el?:>

aokimare 01-12-12 21:04

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
excelenta treba ai facut..

atentia la detaliu este fantastica..

obiectia mea sunt rotile - care "fura" putin din realismul machetei...

eu as fi optat pt ceva jante gotti din anii 70 - care sa fie cu 3 gauri de prindere - specific dacia (renault)

sau - cum zicea Fed - jantele de R5 solido care potrivesc fara nici o modificare

care-s table cu celebrele capace rotunde prinse-n mijloc

In rest - respect pentru rabdare si calitate..

Imi faci pofta sa ma apuc si eu de renault-ul 12 care asteapta o modificare - ma gandeam de facut o Dacie sport 1:18...:shock:

B002MEK 03-12-12 21:16

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
super super felicitari pt munca depusa :lol::lol:

AlexMxH 09-12-12 11:06

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Bravo Remus , si eu am inceput tot pe o dacie , dar ma depasea situatia ca nu am piese. De unde iei jante , si toate alea ?
Frumos , foarte frumos !

pro street remus 16-12-12 19:07

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
7 Attachment(s)
Poze cu aplicatia bara fata in lucru.

2010 16-12-12 19:14

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Vine foarte bine acolo..

FED express 16-12-12 20:32

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Excelent !

Reme 21-12-12 22:33

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
imi place foarte mult Manta. Buzita barii fata da foarte bine...astept rezultatul final!

pro street remus 12-01-13 18:11

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
20 Attachment(s)
Poze cu Opel Manta B finalizata.

Cred 12-01-13 18:39

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Arata foarte bine.
Te felicit pentru toate lucrarile tale.

2010 12-01-13 18:41

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Arata super bine...


All times are GMT +2. The time now is 22:19.

- Copyright 2026 4Tuning