Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   VR6 (4SpeedSquad) vs Golf Galben (Insomnia) (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2258-vr6-4speedsquad-vs-golf-galben-insomnia.html)

200SX 03-12-04 16:25

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ducu\"
NU E ADEVARAT!!!
Nu shti ce zici!!!
Mashina este TURBO-Diesel! Potzi sa modifici o gramada de lucruri mai ieftin ca la tine.(shi care cresc puterea mai mult, nu numai soft)
Nu zic mai mult, dar crede-ma ca se modifica mult mai ushor!!!!!
Cind ne vedem... sa mergem la un suc sa discutam pe treaba asta!

si eu sunt de aceiasi parere cu Ducu, uite de exemplu poti marii micsora presiunea in turbina gratis daca te pricepi unde sa umblii deci din start ai un avantaj destul de mare

Bogdan_16v 03-12-04 18:42

Ducu, aveam niste linkuri cu VR6 cu turbina care dadea rusini la RS4, dar nu le mai stiu...un VR6 cu turbina nu are ce discuta cu un 4 cilindrii diesel, orice fel de turbina sau alte componente ar avea...si da-mi voie sa ma indoiesc de durata lunga de viata pe care o va avea acel diesel...iar cand ma gandesc si la preturile unor injectoare sau pompe pt diesel, ma ia durerea de cap...sigur, o poate aduce la 300cp+, dar o sa aiba o durata de viata egala cam cat a unui monopost de Formula 1 daca o sa aiba acea setare non-stop. Per total, daca trag linie, o sa ma coste mult mai mult intretinerea acelui motor decat decat montarea unui turbo la VR6 cu toate modificarile adiacente(inclusiv micsorarea compesiei) si intretinerea lui la un loc...Nimeni nu zice ca amsina nu fuge bine, felicitari proprietarului, dar sunt multe minusuri pe care tb sa le avem in vedere...in plus de asta, consumul nu mai este cu siguranta unul mic, pt ca, dupa o logica simpla, unde-i putere mare tb sa fie si consum mare de energie...pretul la diesel tinde sa-l egaleze pe cel al benzinei, se intampla deja la noi, asa ca la partea cu consumul iarasi nu ne mai ies calculele...

Razvan P 03-12-04 18:52

dar in nici un caz cu 5000 euro ; cat despre motorina turbo diesel in 4 cilindri , mai vorbim, poate la un suc si vine si ceky ;)

oricum a degenerat discutia , sau cel putin am deviat de la subiect ; mai bine vorbim dupa ce are loc confruntarea

peace

tazmania 03-12-04 19:11

parerea mea...cearta fara bataie nu are rost.....asa ca hai la start si rupetzile odata in gura pe masini sa ne convingem si noi ce si cum!!!eu unul mi-as pune banii pe vr6!!!nici o sansa pt diesel 8)

Razvan P 03-12-04 20:00

poti sa pariezi cu mine , te rog ;) ca poate mai imi iau si eu ceva pentru masinutza mea dopata :)

morghen 03-12-04 21:28

bah fratzilor...eu vad 6 pagini de laude shi aburi...e deja ceatza locala...threadurile astea sunt doar asha de forma sau pana la urma chiar va luatzi la o liniutza..ceva...daca chiar va luatzi la intrecere....zice-tzi shi mie pe la ce pagina....ca sa nu mai citesc pagini intregi de posturi aiurea..

bix 04-12-04 01:11

VR6 cu TDi galben?

400m- GOLF-u
finala -VR6

parerea mea! :lol:

EvLSant0S 04-12-04 04:19

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"morghen\"
bah fratzilor...eu vad 6 pagini de laude shi aburi...e deja ceatza locala...threadurile astea sunt doar asha de forma sau pana la urma chiar va luatzi la o liniutza..ceva...daca chiar va luatzi la intrecere....zice-tzi shi mie pe la ce pagina....ca sa nu mai citesc pagini intregi de posturi aiurea..

amice ... stii tu ca nu s-au dat ????


s-au dat de fff multe ori , de cele mai multe ori a castigat vr6ele.. insa golfu a tot evoluat si evoluat .. si acum il face.. alte probleme mai ai ?


ducule.. un vr6 turbo .... n-are rost sa vb... :D tu pune banii la bataie si vedem ce si cum , si sunt curios cat o sa mai tzina motorasul lui vyp ;) poate vb prostii , e doar parerea mea ..

200SX 04-12-04 10:37

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
ducule.. un vr6 turbo .... n-are rost sa vb... :D tu pune banii la bataie si vedem ce si cum , si sunt curios cat o sa mai tzina motorasul lui vyp ;) poate vb prostii , e doar parerea mea ..

VR6 nu cred ca o sa poata fi facut turbo, din nefericire o sa fie biturbo (aberam si eu asta e decizia lui Bishop)

cat despre motorul lui VYP daca e treaba bine facuta o sa tina suficient de mult

B|shOp-VR6 04-12-04 12:11

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"bix\"
VR6 cu TDi galben?

400m- GOLF-u
finala -VR6

parerea mea! :lol:

Am mai zis... cu modificarile pe care le avea inainte golful il faceam si pe 400m... acum din cate am auzit nu mai am nici o sanas... cred ca e destul de limpede nu? :D

Si eu cred ca la viteza finala il fac.

CT-87-ADY 05-12-04 11:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Quote:

Originally Posted by \"bix\"
VR6 cu TDi galben?

400m- GOLF-u
finala -VR6

parerea mea! :lol:

Am mai zis... cu modificarile pe care le avea inainte golful il faceam si pe 400m... acum din cate am auzit nu mai am nici o sanas... cred ca e destul de limpede nu? :D

Si eu cred ca la viteza finala il fac.

Pai hai.. LA LINIE cu el!! :twisted:

maryo 05-12-04 18:18

Serban recunoaste asa ca nu inteleg nimik din discutia asta!
Golf-ul ala e super acum-am mai spus asta !
Nu inteleg de ce atata tam tam!
oricum Serban accepta provocarea din cate il stiu eu(si il stiu destul de bine)!
Iar pentru cei care nu cunosc golful ala ii sfatuiesc sa taca din gura-nu stiu despre ce vorbesc-au luat multe masini rusine de la el in ultima vreme- TT-uri si multe altele!

catalin rs4 05-12-04 19:58

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Ducu, aveam niste linkuri cu VR6 cu turbina care dadea rusini la RS4, dar nu le mai stiu...un VR6 cu turbina nu are ce discuta cu un 4 cilindrii diesel, orice fel de turbina sau alte componente ar avea...si da-mi voie sa ma indoiesc de durata lunga de viata pe care o va avea acel diesel...iar cand ma gandesc si la preturile unor injectoare sau pompe pt diesel, ma ia durerea de cap...sigur, o poate aduce la 300cp+, dar o sa aiba o durata de viata egala cam cat a unui monopost de Formula 1 daca o sa aiba acea setare non-stop. Per total, daca trag linie, o sa ma coste mult mai mult intretinerea acelui motor decat decat montarea unui turbo la VR6 cu toate modificarile adiacente(inclusiv micsorarea compesiei) si intretinerea lui la un loc...Nimeni nu zice ca amsina nu fuge bine, felicitari proprietarului, dar sunt multe minusuri pe care tb sa le avem in vedere...in plus de asta, consumul nu mai este cu siguranta unul mic, pt ca, dupa o logica simpla, unde-i putere mare tb sa fie si consum mare de energie...pretul la diesel tinde sa-l egaleze pe cel al benzinei, se intampla deja la noi, asa ca la partea cu consumul iarasi nu ne mai ies calculele...

uite aici site cu vr6 turbo :twisted: www.vw-cult.de vr6 single turbo cam 1000 kg..si cel putin peste 500 cp!! iar rs4 este un skn rs4 cu 440 cp :twisted: cam slabut.. :) de la 100 la 200 nare rs4 nici o sansa..insa cu plecare de pe loc..invers :twisted: acuma baiatul cu vr6 turbo sia vandut masina..si isi face un vr6 4x4.turbo este un filmulet pe site..iar in legatura cu tpoicul sa nu fiu offtopic :) nu stiu ce sa zic poate ca se compara tdi ala facut cu un stock vr6 ..dar cand vb deja despre vr6 turbo..este cu totul si cu totul altceva..nu cunosc nimica mai tare decat vr6 turbo...am avut si eu ocazia sa merg cu cateva vr6 turbo..fara cuvinte..doar BRUTAL!!!! :twisted:

supersev 06-12-04 09:05

sunt de acord cu toata lumea ... exista masini si masini ... care mai de care mai modificate ....
ideea sta in felul urmator : eu si golf galben ..suntem in fiecare seara pe asfalt ... se stie unde ...
pe bishop nu prea l-am vazut sapt asta ....
cand va dori sa vina ... noi suntem acolo ....
acest post a fost aprobat de glof galben , cu alte cuvinte asteapta provocarea live , nu doar online ...
see u there ! ! !

ffocus 06-12-04 09:37

corect :wink:


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2026 4Tuning