Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Lucrarile mele : CJ-86-PIT (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/224455-lucrarile-mele-cj-86-pit.html)

cj-86-pit 27-07-11 10:00

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
Quote:

Originally Posted by sipunebunu (Post 4489834)
treaba buna .... ai putea pune si niste preturi aproximative sa vedem si noi daca putem strange cureaua macar o data pe luna. mersi

daca vrei .....poti .....doar trebuie sa incerci

cj-86-pit 27-07-11 10:10

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 4307294)

acesta e rezultatul final (cel pe care il doream eu)dar avand in vedere ca sunt placute ceramice la drumul de bucuresti a disparut vopseaua din gauri

CJ-01-WOB 27-07-11 11:28

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
tot nu m-ai convins . Poate sunt altii care iti impartasesc munca , dar nu e okay sa vopsesti si sa slefuiesti discurile. Bine hai ca merge pt o masina care nu e high performance pentru ca le folosesti in mod normal , dar orice impuritate pe suprafata de franare compromite performantele si durata de viata a agregatelor.

Multa bafta cu proiectul si n-o lua in nume de rau ;)

cj-86-pit 27-07-11 11:48

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 4490580)
tot nu m-ai convins . Poate sunt altii care iti impartasesc munca , dar nu e okay sa vopsesti si sa slefuiesti discurile. Bine hai ca merge pt o masina care nu e high performance pentru ca le folosesti in mod normal , dar orice impuritate pe suprafata de franare compromite performantele si durata de viata a agregatelor.

Multa bafta cu proiectul si n-o lua in nume de rau ;)

slefuirea s a efectuat de la sine ...doua franari si au ajuns asa cum le ai vazut in poza ....nu am compromis absolut nimic crede ma si eventual mai sfatuieste te si cu alti mecanici ...sunt discuri care vin vopsite tocmai ca sa nu fie unse cu vaselina si la primele franari se curata ...dar in fine nu cred ca trebuie sa te conving pe tine ca doar e masina mea si eu sunt 100% convins ca e ok

CJ-01-WOB 27-07-11 14:00

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
super atunci , asta conteaza

cj-86-pit 01-08-11 13:27

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
3 Attachment(s)
Ground Zero ...

cj-86-pit 23-08-11 16:12

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
3 Attachment(s)
un moment de plictiseala........

werwceul 23-08-11 17:34

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
interesant :P

cj-86-pit 12-09-11 14:45

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
4 Attachment(s)
polishare faruri limuzina..........

Adrian_Pintea 18-09-11 23:40

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
cat e un polish la faruri de ursulet? farurile originale de sticla...

cj-86-pit 19-09-11 07:47

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
Quote:

Originally Posted by Adrian_Pintea (Post 4593077)
cat e un polish la faruri de ursulet? farurile originale de sticla...

Din pacate farurile de sticla nu se pot polisa

bogdan.t 24-09-11 14:32

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
Quote:

Originally Posted by cj-86-pit (Post 4593267)
Din pacate farurile de sticla nu se pot polisa

la un passat b5 cat costa polish-ul farurilor ?

cj-86-pit 24-09-11 17:31

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
Quote:

Originally Posted by bogdan.t (Post 4604004)
la un passat b5 cat costa polish-ul farurilor ?

100/ron

cj-86-pit 27-09-11 21:43

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
5 Attachment(s)
eleron Honda Civic ...

mihadiva 28-09-11 09:42

Re: Lucrarile mele : CJ-86-PIT
 
Quote:

Originally Posted by cj-86-pit (Post 4610450)
eleron Honda Civic ...

MUGEN :D


All times are GMT +2. The time now is 09:21.

- Copyright 2026 4Tuning