Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Passat - 1.9TDI (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/213956-passat-1-9tdi.html)

arctix 20-03-11 19:50

Re: Passat - 1.9TDI
 
Ar da mai bine cu bandourile vopsite la culoarea masinii, nu crezi?

BMnWA 21-03-11 01:43

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by arctix (Post 4185984)
Ar da mai bine cu bandourile vopsite la culoarea masinii, nu crezi?

pai nu este prea mare diferena nu cred ca este ceva efect deosebit,mai ales cavoi pune folii negre si bandourile vor avea companie.

JusT_SaY_BoBo 21-03-11 14:50

Re: Passat - 1.9TDI
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4186631)
pai nu este prea mare diferena nu cred ca este ceva efect deosebit,mai ales cavoi pune folii negre si bandourile vor avea companie.

sa stii ca o schimba mai mult de cat crezi bandourile si prelungirile la culoarea masinii!chiar daca a ta este culoare inchisa uite la mn de ex inainte si dupa

YO Bogdan 21-03-11 16:22

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 4185845)
Am fost de vineri pana azi la Miercurea Ciuc,ne-am intalnit ? :)


Am mai schimbat semnalizarile de pe aripi cu unele pe led culoarea masinii. Arata mult mai bine aprinse in realitate decat in poza. Jantele pe fata le-am schimbat ca am facut inainte sa plec pana si doar astea mi-au fost pregatite de asfalt,multi nu si-au dat seama ca difera :))

Nu,nu ne-am intalnit...doar am vazut masina in parcare si mi-am dat seama ca e a ta:lol:

BMnWA 21-03-11 20:07

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4188028)
sa stii ca o schimba mai mult de cat crezi bandourile si prelungirile la culoarea masinii!chiar daca a ta este culoare inchisa uite la mn de ex inainte si dupa

foarte adevarat ce zici tu,s-a schimbat aspectul la polo,dar la mine chiar nu va avea efectul asta pentru ca nu am nici un contrast.

Quote:

Originally Posted by YO Bogdan (Post 4188287)
Nu,nu ne-am intalnit...doar am vazut masina in parcare si mi-am dat seama ca e a ta:lol:

foarte buna mancarea julios si la banditos :twisted:

YO Bogdan 21-03-11 20:51

Re: Passat - 1.9TDI
 
Adevarat...ma bucur ca ti-a placut!:D

BMnWA 23-03-11 02:59

Re: Passat - 1.9TDI
 
in sfarsit mi-a ajuns in noaptea asta suspensia reglabila si toate cele 12 brate de la directie. Revin cu niste poze.

BMnWA 28-03-11 00:12

Re: Passat - 1.9TDI
 
3 Attachment(s)
sa vedem dupa ce le montez daca se comporta la fel de bine pe cat arata.. La directie am doar 2 brate duse,dar la km ei si drumurile noastre presimt ca se vor duce si restu anul asta.

SAX1987 28-03-11 00:24

Re: Passat - 1.9TDI
 
Fi atent aici "masina poporului" cate brate are la directie :shock: 12 :shock::shock::shock:

Fain , sunt curios cum sta cu suspensia !

BMnWA 28-03-11 01:10

Re: Passat - 1.9TDI
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4205460)
Fi atent aici "masina poporului" cate brate are la directie :shock: 12 :shock::shock::shock:

Fain , sunt curios cum sta cu suspensia !

da frate are 12 de parca e ceva autobuz :))) si eu sunt curios o sa vedem cum sta treaba zilele astea..

Detman 28-03-11 03:19

Re: Passat - 1.9TDI
 
nu are 12 brate. are 8 brate. bieletele antiruliu sunt brate? la fel cu capetele de bara.
ce firma sunt bratele? eu am inteles ca Febi, Lemforder si Meyle sunt cele mai bune, dar Meyle Heavy Duty am auzit ca sunt chiar cele mai rezistente.
suspensia cat coboara?

deabea astept sa o vad mai joasa. :)

BMnWA 28-03-11 11:22

Re: Passat - 1.9TDI
 
Nu stiu ce firma sunt,vedem in 6-7 luni daca sunt bune sau nu.. O sa coboare pana la 70mm din cate imi aduc aminte,dar eu umblu mult cu ea si nu imi prea permit sa o las maxim de jos ca mai merg si incarcat si pe drumuri terminate si nu e bine..

BMnWA 01-04-11 02:11

Re: Passat - 1.9TDI
 
3 Attachment(s)
Daca tot am luat directie si suspensie noua am luat si capate planetara + rulmenti la toate rotile,nu aveam nevoie de rulmenti dar cred ca au indurat destul 310 mii km. Cand intra in service vin toate schimbate+ulei si filtre si cred ca ii arunc o toba ABT misto(cea din poza)..

vinyl 01-04-11 06:24

Re: Passat - 1.9TDI
 
Si cand te gandesti ca doar un rulment e peste 200 Ron...te iau durerile de cap..

BMnWA 02-04-11 01:14

Re: Passat - 1.9TDI
 
6 Attachment(s)
Vorba aia,jantele si suspensia si deja e alta masina.. Pai chiar asa e,am reusit sa montez bratele stirbe,suspensia,discuri pe fata ventilate si aerisite. E total diferita dar si total nepotrivita pentru drumurile care le frecventez eu,dar am facut-o si pe asta,a fost un moft. Pe spate nu e lasata deloc din reglaj iar pe fata este cam la 75% din maxim si cu toate astea dau peste tot cu ea unde nu e drept..


All times are GMT +2. The time now is 11:56.

- Copyright 2024 4Tuning