![]() |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Mocheta stiu sa pun destul de bine, asa ca nu ar fi asta problema. Daca te uitai cu cateva pagini in urma vedeai la M5 ce mocheta i'am pus. Doar ca am zis sa mai schimb ceva inafara de banala mocheta... care o au toate masinile. Si cum si in realitate vezi una cu carbon la 1mil de masini am zis ca si pe macheta sa fie la fel. Dar se pare ca nu a iesit fix ce vroiam. Gandindu'ma la a 3-a solutie ar fi tot o "imitatie" de carbon cu o textura pentru 1:18 (sper sa o nimeresc).
Cat despre reflectia sa... in realitate nu arata ca un linoleu... arata ok, doar ca autocolantul este lucios + flash da impresia asta. Am tinut cont de toate parerile de pe aici daca ai observat... dar totusi am spus si eu parerea mea... Ramane sa vad ce iese cu textura... si daca si atunci nu iese bine ma dau batut si ii pun mocheta... Multumesc de sfaturi. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Ai putea,pentru a evita acel efect de linoleum,sa modifici textura,facand mai mici detaliile.Nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun,imi este greu sa ma exprim cum trebuie:???:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
E foarte simplu de facut. Trebuie sa micsorez acele "cuburi"... deoarece acum sunt prea mari... nu ?
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Da da exact asta am vrut sa zic si eu:D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
3 Attachment(s)
Heyy frumoase machete :) mai ales q7-le :) am si eu un suv 1/24 :) Mercedes ML 320 vechii de prin 2005 cam asa :) .. arata asa pt ca l-am cam uitat prin debara :)) si .. cand eram mai mic imi placea sa le desfac si ... le cam stricam
:)) Ce i-as putea face? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Pai poti sa ii vopsesti barile in culoarea caroseriei eventual niste roti...
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
nu cred ca i-ar sta bine :)) dar hai sa nu mai vb de macheta mea pe topicu lu Drifter pt ca nui frumos si .. lui i-am cerut parerea pt si el are un Suv :) daca e imi fac topicu meu
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
4 Attachment(s)
Dupa ce am modificat M5-ul , am facut si farurile transparente, asta insemnand sa scot vopseaua portocalie pe post de semnalizare si banda de sus argintie ramanand curate si transparente.
Acum eu am 3 modele pentru stopuri. -Transparent -Rosu -Negru Vre-un (corect: vreun) sfat ? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Rosu...
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Transparent o faci sa semene cu o asiatica; eu as merge pe rosu sau negru.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Daca ar fi sa fac stopurile pe negru, sa fac si farurile ? sau ele sa ramana asa ?
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Ar merge facute si farurile (contrastul negru-argintiu arata interesant).
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Faruri si stopuri negre Alex..
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:10. |
- Copyright 2026 4Tuning