Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   Control RAR (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/182335-control-rar.html)

CT-96-GML 01-06-10 00:21

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 3406246)
Oare merge faza cu manerele lipite cu banda dubla adeziva (doar de forma normal) + o mica atentie pt tipul de acolo? Ca mi-e cam frica ca o fur... ce se intampla daca nu ai talonul la tine? Te cheama sa il predai?

Nu te baza,pentru ca vor verifica si "functionalitatea"manerelor,cat despre "atentii",nu stiu daca,este OK,fara sa ai pe "cineva",acolo,deoarece le este teama sa ia de la oricine,este un intreg "ritual",stii vorba aia.."din mana-n mana pana in ..fund la taxatoare ?,mai bine aranjeaz-o sa fie ok,ca sa nu mai dai motive de ridicat talonu,noi "daciarii",vom fii tot timpul,"vaca de muls",pentru multi,iar cu cat le dam mai multe motive,cu atat se bucura "organele",mai tare;)

banzay 01-06-10 00:26

Re: Control RAR
 
Ea e ok...mai putin manerele, capota cu prelungire din fibra, care nu o dau jos nici gand...manerele -> sanse prea mari sa le mai pun pe portierele astea nu sunt:) daca spaga nu si nu... umblu dupa portiere/capota la SH, iau inspectia aia si gata :lol: Dar totusi, daca nu vreau sa le dau talonul pe care ei vor sa mi-l ia? ce se poate intampla?

CT-96-GML 01-06-10 00:32

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 3406258)
Ea e ok...mai putin manerele, capota cu prelungire din fibra, care nu o dau jos nici gand...manerele -> sanse prea mari sa le mai pun pe portierele astea nu sunt:) daca spaga nu si nu... umblu dupa portiere/capota la SH, iau inspectia aia si gata :lol: Dar totusi, daca nu vreau sa le dau talonul pe care ei vor sa mi-l ia? ce se poate intampla?

daca controlul se face in paralel RAR - POLITIE,vei lua o amenda pentru lipsa documentelor,si te invita sa-l aduci singur,la ei si garantat,pot sa-ti "ridice placutele de inmatriculare",iar masina o vei lua de acolo "pe platforma",alti bani alta distractie,dar pana atunci Doamne Fereste!;)

amce 01-06-10 08:44

Re: Control RAR
 
inca o chestie, daca ma duc pe rotile ei la Voluntari ma intreaba de platforma, pot sa le zic ca m-a tras pana la poarta si a plecat?:D

andi_cimpean 01-06-10 14:20

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by amce (Post 3406518)
inca o chestie, daca ma duc pe rotile ei la Voluntari ma intreaba de platforma, pot sa le zic ca m-a tras pana la poarta si a plecat?:D

N-o să te întrebe nimeni cum ai ajuns până acolo.

Exact ca în vorba aia...Hoţul neprins, negustor cinstit!

Numai că, dacă din varii motive nu poţi trece de verificare, ai grijă să nu te vadă urcând în maşină şi plecând cu ea de acolo. Nu se ştie cum îţi trimit vreun echipaj să te înhaţe.

bz-04-uvx 01-06-10 16:05

Re: Control RAR
 
incepe sa fie din ce in ce mai nasol...maine poimaine vom ajunge din cauza astora cu taxele controalele si amenzile lor sa inmatriculam si dacii pe bulgaria...caci sunt destule ce pot ajunge acolo pe rotile lor...care sunt cazaturi merita sa se lege de ele...dar ei cauta si in c.r sa iti gaseasca ceva in neregula

woden665plus1 01-06-10 20:47

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 3406169)
sa inteleg ca dak iti iau talonu pt jante mai mari ....iti pui jantele cu cauciucurile din talon te duci la rar si iei talonu inapoi? nu controleaza motoru sa vada dak e cel din talon nu noxe nu lumini nu nimic?

Iti controleaza sa remediezi ce e scris in dovada, dar trebuie sa-ti faca si identificarea la masina: adica seriile motor si caroserie sa corespunda in civ.

alecsutz03 02-06-10 16:27

Re: Control RAR
 
azi e o zi importanta pt mine....am reusit sa-mi recuperez talonul:Xin sfarsit circul cu ea legal:>

15lda 02-06-10 16:55

Re: Control RAR
 
Data viitoare nu mai le da talonu nu se merita eu am invatat lectia nu mai le dau nici un talon:-P

banzay 04-06-10 14:17

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by CT-96-GML (Post 3406264)
daca controlul se face in paralel RAR - POLITIE,vei lua o amenda pentru lipsa documentelor,si te invita sa-l aduci singur,la ei si garantat,pot sa-ti "ridice placutele de inmatriculare",iar masina o vei lua de acolo "pe platforma",alti bani alta distractie,dar pana atunci Doamne Fereste!;)

Exact de faza asta auzisem, ca iti da ceva la mana, document conform caruia trebuie sa te duci frumusel sa predai talonul. dar nu eram sigur. Dar sa iti ia placutele de inmatriculare, stiam ca se face numai la chestii grave... de exemplu, zilele trecute, politia il oprise pe unu cu numere rosii expirate si i le-au luat si masina inca e acolo...

Oricum, ca sa evitam diversele situatii de genul asta, mergem pe stradute mai ascunse, mai ocolim una-alta :d daca nu si nu, speram ca Dl. Aurel Vlaicu e inca la putere... sau poate vor vrea un Caragiale... :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 22:08.

- Copyright 2026 4Tuning